مستند «دماغ ایرانی» در سینما سپیده

مستند «دماغ ایرانی» در سینما سپیده

ایسکانیوز: فیلم مستند «دماغ ایرای» ساخته مشترک «شهرام میراب اقدم» و «فرهنگ آدمیت» 27خرداد ساعت 18، در سالن شماره دو سینما سپیده به نمایش گذاشته می شود. به نقل از روابط عمومی معاونت سینمایی سوره، شهرام میراب اقدم کارگردان مستند...

ایسکانیوز: فیلم مستند «دماغ ایرای» ساخته مشترک «شهرام میراب اقدم» و «فرهنگ آدمیت» 27خرداد ساعت 18، در سالن شماره دو سینما سپیده به نمایش گذاشته می شود.

به نقل از روابط عمومی معاونت سینمایی سوره، شهرام میراب اقدم کارگردان مستند «دماغ ایرانی» به چگونگی ساخت این مستند که درباره عمل زیبایی بینی در ایران است، پرداخت و گفت: هر روز در گذر از خیابانهای تهران، شهروندان زیادی را مشاهده می کنیم که چسبی بر بینی دارند.

و سالهاست که رکوردار عمل زیبایی بینی در جهان هستیم. پاسخ به این پرسش که چرا این قدر ما خواهان انجام این عمل جراحی هستیم، نطفه ساخت این مستند بوده است.

«میراب اقدم» مستند دماغ ایرانی را به رغم ممیزی های صورت گرفته، فیلمی قابل اعتنا و دیدنی دانست و خاطر نشان کرد: تلاش من و «فرهنگ آدمیت» حرکت در جاده ی بی طرفی و صداقت در مورد این پرسش و عدم ارزش گذاری خوب و بد در این مستند بوده و صرفاً به دلایل اقبال عمومی جامعه ی ما از این کار به این موضوع پرداخته شده است.

قابل توجه است که تحلیل و بررسی زیبایی شناسی این موضوع توسط آیدین آغداشلو، تحلیل جامعه شناسانه توسط دکتر اسفندیار نوابی، جامعه شناس و استاد دانشگاه، تحلیل روانشناسانه و تاریخی آن توسط دکتر مهدی احمدی روانشناس بالینی و منتقد تاریخ و دکتر حمید حسین شاهی روانشناس و استاد دانشگاه صورت گرفته و حجت الاسلام حاج محمدرضا زائری نویسنده و معاون فرهنگی، هنری سازمان تبلیغات اسلامی به تحلیل و بررسی و خاستگاههای روی آوران افراد به انجام این عمل پرداخته است. علاوه بر این تعدادی از متخصصین جراحی پلاستیک از جمله دکتر اسماعیلی جوانبی و دکتر مجید نواب به جوانبی از این موضوع پرداخته اند.

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز، در نخستین برنامه اکران فیلم کوتاه با عنوان سینما فردا که هر هفته ساعت 18 در سالن شماره دو سینما سپیده واقع در تقاطع خیابان های انقلاب و وصال برگزار می شود، مستند "دماغ ایرانی" به نمایش عمومی درمی آید./05/120