سفیر فلسطین در اردن:دوران کنونی خطرناک ترین مرحله تاریخ فلسطین است

سفیر فلسطین در اردن:دوران کنونی خطرناک ترین مرحله تاریخ فلسطین است

سیب موز: سفیر فلسطین در اردن:دوران کنونی خطرناک ترین مرحله تاریخ فلسطین است

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از الرساله نت، "عطاالله خیری" سفیر فلسطین در اردن تاکید کرد: شرایط  کشورهای عربی هم اکنون خطرناک است  که البته این شرایط حساس و تاریخی فلسطین از جمله در سالهای پس از 1940 سابقه داشته است .  در آن سالها فلسطین در مواجهه با استعمارگران قرار داشت اما وضعیت کشورهای عربی در نهایت به رقم خوردن یوم النکبه در فلسطین کمک کرد.

خیری تاکید کرد: در سال 1982 شاهد دومین مرحله خطرناک در وضعیت عربی منطقه بودیم که در آن سال روابط دوجانبه کشورهای عربی در بدترین شرایط قرار داشت و این مسئله باعث اشغال لبنان از سوی ارتش اسرائیل و حوادث سپتامبر سیاه 1991 در لبنان شد که مسیر مبارزان فلسطینی را منحرف کرد.

به گزارش سیب موز

سفیر فلسطین در اردن افزود: البته من معتقدم مرحله کنونی خطرناک ترین دوران تاریخ فلسطین است؛ ما شاهد افزایش شکاف و اختلافات میان گروههای فلسطینی هستیم که متغیری جدید در مسئله فلسطین است و منافع بسیاری را متوجه اسرائیل کرده است. در همین شرایط تلاشها برای مشروعیت بخشیدن به اشغال فلسطین و تشکیل کشوری بر مبنای یهودیت افزایش یافته و شاهد تشدید شهرک سازی‎ها و یهودی سازی اراضی و اماکن فلسطینی هستیم.

وی افزود: در همه مراحل فوق مسئله فلسطین با چالشها و دورانهای سختی روبرو بوده که به پیگیری حقوق فلسطینی‎ها آسیب زده اما این مسئله آنچنان ریشه‎ای و  عمیق است که همچنان اهمیت خود را از دست نداده است.

تمام/م.ت/28