تشکیلات خودگردان نمی تواند هماهنگی امنیتی را متوقف کند

تشکیلات خودگردان نمی تواند هماهنگی امنیتی را متوقف کند

سیب موز: تشکیلات خودگردان نمی تواند هماهنگی امنیتی را متوقف کند

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) یک مسئول بلندپایه تشکیلات خودگردان فلسطین در گفتگو با روزنامه الحیاة چاپ لندن، گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده توسط سازمان آزادیبخش فلسطین در ماه فوریه سال گذشته، تشکیلات خودگردان در حال حاضر نمی تواند هماهنگی امنیتی با ارتش اسرائیل را متوقف کند.

این مقام فلسطینی بدون ارائه توضیحاتی درباره تصمیم اتخاذ شده توسط سازمان آزادیبخش فلسطین گفت که دلایل اتخاذ تصمیم مذکور، بین المللی و منطقه ای است.

به گزارش سیب موز

این مقام فلسطینی با بیان اینکه بیش از یک سال پیش یک تصمیمی اتخاذ کردیم که بر اساس آن توافقنامه های  امضا شده با اسرائیل عملی شود افزود که امریکا مدت زمان مشخصی برای اعمال فشار به این رژیم برای عمل به توافقنامه های مذکور تعیین کرد.

وی افزود که بر اساس آن تشکیلات خودگردان تماس های امنیتی گسترده ای در این زمینه و همچنین متوقف شدن ورود نظامیان اسرائیلی به مناطق تحت سلطه تشکیلات داشته است اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد.

این مقام فلسطینی خاطرنشان کرد که تشکیلات خودگردان پس از گذشت بیش از یک سال از اتخاذ تصمیم سازمان آزادیبخش، در شرایط پیچیده تر و بحرانی تری قرار دارد، به گونه ای که مجبور به عملی کردن تصمیم اتخاذ شده است.

وی در تشریح این مسئله گفت: «اگر تشکیلات خودگردان به تمام تعهداد خود که در تصمیم اتخاذ شده به آن وعده داده است عمل نکند، هیچ حامی و مدافعی نخواهد داشت. امریکایی ها اکنون مشغول انتخابات ریاست جمهوری خود هستند، و دولت اوباما در ضعیف ترین حالت خود قرار دارد. اتحادیه اروپا هم رسیدگی به مسئله تروریست و مهاجران را در اولویت خود قرار داده است. کشورهای عربی نیز غرق در جنگ ها و مشکلات امنیتی و سیاسی داخلی هستند، به همین دلیل در صورت اتخاذ هر تصمیمی خود را تنها خواهیم دید».

این مقام فلسطینی در ادامه اظهارت خود تاکید کرد که تشکیلات خودگردان هماهنگی امنیتی را کاهش دهد نه اینکه آن را به صورت کامل متوقف کند.

براساس اظهارات این مسئول تشکیلات خودگردان، دو مقام فلسطینی دو روز گذشته، به اراضی اشغالی سفر کردند که هدف از این سفر رساندن پیامی مربوط به هماهنگی امنیتی به مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی بوده است.

اظهارات این مقام تشکیلات خودگردان فلسطین در حالی است که دکتر احمد جمیل عزم، استاد علوم سیاسی در دانشگاه بریزیت روز گذشته طی یادداشتی در صفحه شخصی خود با بیان اینکه تشکیلات خودگردان مرتکب اشتباهاتی شده است نوشت که موضوع متوقف شدن هماهنگی امنیتی با اسرائیل، تنها یک تهدید بوده است.

تمام/م.ر/28