"راهپیمایی بازگشت" فلسطینی ها در نقب اشغالی

"راهپیمایی بازگشت" فلسطینی ها در نقب اشغالی

سیب موز: "راهپیمایی بازگشت" فلسطینی ها در نقب اشغالی

سیب موز به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از خبرگزاری فلسطینی معأ، هزاران فلسطینی با شرکت در این راهپیمایی ضمن در دست داشتن پرچم و پلاکاردهای فلسطینی بر لزوم حق بازگشت آوارگان فلسطینی و آزادی سرزمین شان از اشغال صهیونیستها تاکید کردند.

مراسم "راهپیمایی بازگشت" هرساله به مناسبت یوم النکبه (15 می 1948 فاجعه اشغال فلسطین) برگزار می شود. این مراسم از 19 سال قبل در فلسطین اشغالی برگزار می شود. هزاران فلسطینی و عرب اسرائیلی از جمله اعضای کنست، نمایندگان سازمانها و شخصیتهای کمیته های عالی عربی فلسطینی در اراضی اشغالی در این مراسم شرکت می کنند.

به گزارش سیب موز

رژیم صهیونیستی در 25 ماه می در سرزمینهای فلسطینی جعل شد و این رژیم هرساله مراسم سالگرد تشکیل خود را جشن گیرد و امسال 68 سال از این روز می گذرد. جشن اسرائیلی درحالی است که فلسطینی ها این روز را روز نکبت یا یوم االنکبه (فاجعه اشغال فلسطین) می دانند.

یکشنبه 26 اردیبهشت مطابق 15 ماه می، سالروز فاجعه اشغال فلسطین ازسوی رژیم صهیونیستی در سال 1948 است. مفهوم «یوم النکبه» در اذهان فلسطینی به مجموعه ای از دوران ها از سال 1948 تاکنون شامل آوارگی و مهاجرت اجباری 800 هزار فلسطینی و مصادره زمین های این سرزمین توسط گروه های تبهکار صهیونیستی با حمایت نظامی، سیاسی و قضایی دولت وقت انگلستان اشاره دارد.

تمام/ سش 24