جلوگیری از گرفتگی عضلات شکم

جلوگیری از گرفتگی عضلات شکم

اجازه ندهید که گرفتگی عضلات شکمتان، شما را از رسیدن به شکم عضلانی و شش تکه ای که آرزویش را دارید باز دارد. گرفتگی عضلات، در هر اندامی از بدن می تواند رخ دهد، مخصوصا اگر شخصی باشید که درگیر ورزش و تناسب اندام است. زمان گذاشتن برای مراقبت از عضلاتتان، و آشنایی با دلایل گرفتگی عضلات می تواند به کاهش گرفتگی عضلاتتان هنگام درازنشست و همچنین تمرینات دیگر کمک کند.

مراقبت از عضلات

مرحله 1

دقیقا پیش از شروع تمرینات شکمی همچون دراز نشست، عضلات اصلی تان را گرم کنید. تمرین با عضلات سرد می تواند براحتی باعث گرفتگی عضلات شود. از تمرینات کششی مانند آنهایی که در بخش دوم طرح شده است استفاده کنید تا خون را در عضلات اصلی تان به جریان بیندازید.

مرحله 2

تقریبا یک ساعت قبل از انجام دراز نشست دیگر چیزی نخورید. هنگامی که شکمتان پر باشد خون بدن به سمت سیستم گوارش تغییر جهت می دهد نه به سمت عضلات شکمتان.

مرحله 3

تنها با نوشیدن چند جرعه آب قبل تمرین، در حین تمرین و بعد از تمرینات شکمی، عضلاتتان را هیدراته کنید. کمی هم الکترولیت مانند آنچه در نوشیدنی های ورزشی دیده می شود مصرف کنید تا عضلاتتان تغذیه شوند. کمبود الکترولیت، به تنهایی می تواند باعث گرفتگی عضلات شما شود!