کاهش وزن سریع با 10 نوع ورزش

تناسب اندام: آیا می خواهید سریع وزن کم کنید؟ باشگاه اسم نوشتن یا در خانه ورزش کردن، شاید نتواند به شما برای شکستن رکورد سرعت در کاهش وزن کمک کند.

برای آنهایی که به دنبال سوزاندن چربی هایشان به سرعت و البته با روشی بی خطر هستند، 10 ورزش برتر که به کاهش وزن سرعتی کمک می کند را فهرست کرده ایم.

کاهش وزن سریع با 10 نوع ورزش

1. پله ایروبیک

شاید احمقانه بنظر برسد، اما حقیقت این است که با اجرای این ورزش به مدت یک ساعت، 800 کالری خواهید سوزاند! چیزی که این ورزش را بهتر هم می کند، این است که این تمرین، صرفا یک تمرین کاردیو نیست، بلکه با به کار گرفتن عضلات پاها، یعنی بزرگ ترین عضلات بدن شما، انرژی بیشتری مصرف می کند.

2. دویدن در سربالایی

آیا دوست دارید مثل یک بازیکن حرفه ای فوتبال وزن کم کنید؟ بازیکنان حرفه ای، شیب سربالایی را با تمام سرعتشان می دوند، و به آرامی به پایین بر می گردند تا بتوانند دوباره بسرعت به بالا برگردند. این تمرین را حداقل به مدت 30 دقیقه در روز انجام دهید، در این صورت می توانید به راحتی 500 کالری بسوزانید.

بعلاوه این تمرین، یک تمرین اینتروال شدید است، پس عضلاتتان را بکار می گیرد، چربی می سوزاند، و به شما کمک می کند تا عرق بریزید!

3. دوچرخه سواری

دوچرخه سواری به اندازه ی کافی جذاب است، و اگر موزون و سریع رکاب بزنید، می تواند در هر ساعت حدود 1000 کالری بسوزاند! با این حال، اغلب مردم نزدیک به 500 کالری در هر ساعت برای دوچرخه سواری مصرف می کنند. هر چه سخت تر پدال بزنید، بیشتر چربی می سوزانید!

4. تمرینات قدرتی

آیا می دانید که بدنسازی می تواند بیشتر از 1000 کالری در ساعت از شما انرژی بگیرد؟ مادامی که در بین بدنسازی ضربان قلبتان را بالای 125 پالس در دقیقه نگاه دارید، وقتی عضلاتتان را بکار می گیرید چربی می سوزانید.

5. بوکس

اگر تا بحال در رینگ بوکس قدم نگذاشته اید یا به کیسه مشت نزده اید، نمی توانید هیچ ایده ای داشته باشید که این ورزش چقدر می تواند سنگین باشد! تنها در یک ساعت تمرین بوکس، شما حداقل 800 کالری می سوزانید.

6. شنا

شگفت زده خواهید شد اگر بدانید شنا کردن چقدر در سوزاندن کالری موثر است! اگر در یک ساعت بطور مداوم و به آرامی شنا کنید، می توانید تا 800 کالری انرژی مصرف کنید. این ورزش، کل بدن شما را تمرین داده و کلی انرژی خواهد سوزاند.

7. قایقرانی

چه در یک قایق واقعی و در آب پارو بزنید، و چه در بدنسازی و توسط دستگاه های ورزشی، پارو زدن تمرینی برای کل بدن به حساب آمده و می تواند در یک ساعت 600 کالری بسوزاند. عضلات بازو، پشت و پاهای خوبی پیدا می کنید و به سرعت هم وزن کم خواهید کرد.

8. راکت بال

نه تنها راکت بال یک ورزش باحال است، بلکه به طرز باورنکردنی ای سخت هم هست! اگر بتوانید سرعت بازی را بالا نگاه دارید، در یک ساعت می توانید 800 کالری بسوزانید.

9. رقص

برای آنهایی که می خواهند با خوشگذرانی و تفریح وزن کم کنند، رقصیدن راهی عالی است! می توانید با حرکات بدنتان، دوستانتان را شگفت زده کرده و البته یا یک ساعت تمرین جدی، 800 کالری هم بسوزانید! چه هیپ هاپ، چه رقص عربی و چه رقص سریع لاتین انجام دهید، بهرحال عاشقش این فعالیت خواهید شد.

10. هنرهای رزمی

انجام هنرهای رزمی که جنب و جوش بیشتری دارند، می تواند در یک ساعت 800 کالری بسوزاند. مخصوصا اگر واقعا در آن غرق شوید و فایت کنید! هنرهای رزمی راه هیجان انگیزی برای از سوزاندن چربی است، و مهم تر اینکه در طول تمریناتتان، چیزهایی درباره ی دفاع شخصی نیز خواهید آموخت.

گردآوری ورزش و بدنسازی سیب موز