ترش و شیرین با کیوی (1)

مجله همشهری تندرستی: یکی از میوه های پرطرفدار این فصل کیوی است که هم خوشمزه و هم بسیار زیباست. ولی مهم تر از زیبایی و خوشمزه بودن، پرخاصیت بودن آن است. کیوی همانند مرکبات انواع شیرینی ایرانی و شیرینی سنتی - غنی ای از ویتامین سی است، پس برای سرماخوردگی بسیار مفید است. جالب است بدانید این میوه به خاطر داشتن ویتامین آ، ای و ث باعث حفظ و تقویت سلول های بینایی شده و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن هم می شود. پس پیشنهاد می کنم در این فصل تا می توانید این میوه را مصرف کنید و نگران نباشید، چون باعث کاهش وزن هم می شود.

مافین کیوی

مواد لازم

2 عدد کیوی1.2 و 1 پیمانه آرد1 ق چ نمک بیکینگ پودر1.4 ق چ نمک1.4 پیمانه شیر1 ق چ پودر وانیل1.2 پیمانه کره3.4 پیمانه شکر1 عدد تخم مرغ، 2 سفید تخم مرغ

ترش و شیرین با کیوی (1)

مواد لازم برای رویه

1 عدد کیوی1.2 پیمانه کره1.2 ق چ وانیل3.4 پیمانه شکر دانه ریزمقدار کمی نمک

1- فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب های مافین را با کاغذ مخصوص بپوشانید و کنار بگذارید. 3 عدد کیوی را پوست بگیرید، خرد کنید و در یک کاسه مناسب با چنگال خوب له کنید.

(کیوی ها باید به خوبی له شوند.) اگر با چنگال نتوانستید کیوی ها را خوب له کنید از مخلوط کن استفاده کنید. نیمی از کیوی له شده را داخل کاسه ای بریزید، سپس شیر و وانیل را هم به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.

2- در یک کاسه دیگر آرد، بیکینگ پودر و نمک را خوب با هم مخلوط کنید. حالا در یک کاسه بزرگ کره را بریزید و با همزن برقی آن را خوب هم بزنید، سپس شکر را اضافه کرده و دوباره مواد را خوب مخلوط کنید. حالا سرعت آن را کم کنید و تخم مرغ و 2 عدد سفیده را هم اضافه کرده و دوباره مواد را خوب مخلوط کنید که کاملا با هم ترکیب شوند.

نیمی از مخلوط آرد را به مواد اضافه کرده و کمی هم بزنید. حالا مخلوط کیوی و شیر را اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید. در انتها بقیه مخلوط آرد را اضافه کرده و تمامی مواد را خوب مخلوط کنید که مایه کیک آمادهشود.

3- حالا 2.3 از قالب ها را با مایه کیک پر کرده و آنها را به مدت 25-22 دقیقه داخل فر قرار دهید تا کیک ها کاملا بپزند، سپس آنها را از فر درآورید و بگذارید که کاملا سرد شوند.

4- برای تهیه رویه، کره را در کاسه ای بریزید و هم بزنید تا نرم شود. مابقی کیوی له شده را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا به خورد هم بروند. دقت کنید که مخلوط به دست آمده آب نیندازد. حالا وانیل و شکر را اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. در انتها کمی نمک به مواد اضافه و خوب مخلوط کنید.

5- حالا کیک ها را با مخلوط کیوی حاصل تزیین کنید. می توانید برای این کار از قیف کیک پزی استفاده کنید، سپس یک برش کوچک کیوی روی کیک ها قرار داده و آنها را سرو کنید.

موهیتوی کیوی

مواد لازم

2 عدد کیوی2 عدد لیموترش4 عدد ساقه نعناع1 عدد اناربه میزان لازم یخ خردشده1 ق چ عسلبه میزان لازم نوشابه بدون رنگ

ترش و شیرین با کیوی (1) 2

1- ابتدا پوست لیموها را با چاقو جداکنید. سپس آنها را به صورت تکه های کوچک خرد کنید. کیوی ها را هم پوست بگیرید و مکعبی خرد کنید.

2- برگ های نعناع را از ساقه جداکنید و آنها را خوب بشویید و در سبدی قرار دهید تا آب آنها گرفته شود. انار را با چاقوی تیز به 4 قسمت برش دهید، دانه های آن را جداکرده و در کاسه ای بریزید.

3- لیوان های مناسبی را برای سرو کردن آماده کنید. داخل آنها تکه های کیوی و لیمو، برگ های نعناع، دانه های انار و عسل را بریزید و با همزن مناسب مواد هرکدام از لیوان ها را خوب با هم مخلوط کنید. حالا تکه های یخ خردشده را داخل هرکدام از لیوان ها بریزید و سپس هرکدام از آنها را با نوشابه پرکنید.

4- قبل از سروکردن، مواد را خوب با هم مخلوط کنید.

اسموتی کیوی

مواد لازم

2 عدد کیوی1 عدد موز کوچک1 پیمانه برگ اسفناج1.2 پیمانه ماست2 ق س دانه کتان1 عدد سیب1 ق چ عسل12-10 تکه یخ

ترش و شیرین با کیوی (1) 3

1- ابتدا موز را پوست بگیرید، سپس آن را خرد کنید و کنار بگذارید. کیوی ها را بشویید، سپس پوست آنها را گرفته و آنها را خرد کنید سپس آنها را هم کنار بگذارید.

2- در این زمان برگ های اسفناج را خوب بشویید و سپس در سبدی بریزید که کاملا خشک شده و آب اضافی آنها گرفته شود. اگر برگ های اسفناج بزرگ بود، با چاقو یا به کمک دست آنها را کمی خرد کنید سپس آن ها را کنار بگذارید. دقت کنید که اسفناج ها را نباید بیش از اندازه خرد کنید. حالا سیب را بشویید، پوست آن را بگیرید و هسته های داخل آن را خارج کنید، سپس آب آن را بگیرید و کنار بگذارید.

3- موز و کیوی های خردشده، ماست، اسفناج، آب سیب، دانه کتان، عسل و یخ را داخل مخلوط کن بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملا با هم مخلوط شده و مایه نرم و یکدستی حاصل شود.

4- لیوان های مناسبی را آماده کنید و مخلوط را در داخل لیوان ها بریزید و سرو کنید.

یه جور دیگه

در صورت تمایل می توانید از چند عدد برگ جعفری برای خوش طعم و خوش عطرکردن این نوشیدنی استفاده کنید. بدین صورت که برگ های جعفری را همراه با مواد داخل مخلوط کن بریزید.

نکته

به جای ماست می توانید از آب نارگیل استفاده کنید. در این صورت چون آب نارگیل کمی شیرین است، می توانید مقدار عسل را کم کنید یا به کلی عسل را حذف کنید.

معجون کیوی و عسل

مواد لازم

2 عدد موز3 عدد کیوی4 ق س خامه یا بستنی50 گرم بیسکوییت2 ق س کنجد2 ق س عسل50 گرم گردو

ترش و شیرین با کیوی (1) 4

1- موزها را به صورت حلقه ای برش دهید. کیوی ها را پوست بگیرید و آنها را هم به صورلت حلقه ای خرد کنید.

2- بیسکوییت ها را کمی خرد کنید. گردوها را هم با دست خرد کنید. در کاسه ای عسل و کنجد را مخلوط کنید.

3- داخل لیوان ها یا ظرف هایی که آماده کرده اید، مواد را به صورت لایه لایه بچینید. به این صورت که ابتدا چند عدد موز ته لیوان ها قرار دهید، روی آنها 1 ق س خامه یا بستنی بریزید سپس مقداری از مخلوط عسل و کنجد را روی آن بریزید. حالا چند عدد کیوی روی مواد قرار دهید و سپس 1 ق س بیسکوییت و 1.2 ق س گردو روی مواد بپاشید. دوباره به همین ترتیب مواد را روی هم قرار دهید. در انتها تعدادی موز و کیوی روی لیوان ها قرار داده و سرو کنید.

ادامه دارد...