شیرینی های نقلی خانگی (1)

مجله آشپزی مثبت: وقتی از مهمانان با شیرینی های دست پخت خودتان با همان کیفیت شیرینی فروشی ها که نه بلکه بهتر پذیرایی می کنید در واقع هنرتان را به رخ مهمانان کشیده اید. در این پکیج شیرینی تقریبا دستور تهیه اغلب شیرینی های مورد نیاز شما هست.

میکادوهای نیمه شکلاتی

شیرینی های نقلی خانگی (1)

مواد لازم:

2 /1 پیمانه کره یا روغن جامد2 /1 پیمانه   پودر قند 100 گرم نان بستنی4 /1 ق چ   وانیل125 گرم   آرد  (یک پیمانه)1 پیمانه   پودر بادام 150 گرم  شکلات تخته ای 2 ق س   پودر کاکائوشیر به مقدار لازم.

طرز تهیه:

1. ابتدا آرد را در قابلمه مناسبی و در حرارت ملایم بدون روغن تفت دهید تا رنگ آن کمی تغییر کرده و خامی آن گرفته شود. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و کره یا روغن را به آرد تفت داده شده اضافه کنید و هم بزنید.در این مرحله پودر کاکائو را اضافه کرده، به هم زدن ادامه دهید. سپس از روی حرارت برداشته و کمی صبر کنید تا خمیر خنک شود. بعد پودر قند و پودر بادام را همراه با وانیل خوب مخلوط کنید.

نکته: اگر خمیر سفت شد، کمی شیر اضافه کنید و اگر شل بود کمی پودر بادام بیفزایید.

2. حالا مواد را با همزن خوب بزنید تا به صورت کرمی نرم و یکنواخت درآید. این مخلوط کرمی را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود.در این فاصله قالب مستطیل شکلی آماده کرده و کف آن را با یک یا چند ورق نان بستنی بپوشانید.

3. سپس مایه داخل میکادو را از یخچال بیرون آورید و به 2 قسمت مساوی تقسیم کنید، یک قسمت آن را روی نان بریزید و با پشت قاشق در تمام سطح نان پخش کنید. پس از آن دوباره لایه دیگری از نان را روی مواد قرار دهید و در آخر با دست روی نان فشار دهید تا مواد به هم فشرده شود.باقیمانده مایه را به روش قبلی روی نان پخش کرده و دوباره با لایه دیگری از نان پوشش دهید.در این مرحله هم با فشار دست لایه های نان و مواد را به هم فشرده کنید.

4. سپس سینی را به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.پس از گذشت این مدت، سینی را از یخچال خارج کرده و با چاقوی تیغه بلند تیزی شروع به برش دادن کنید. برش ها را به صورت مربع های 3 × 3 سانتی متر انجام دهید.شکلات تخته ای را داخل کاسه ای بریزید و روی کتری درحال جوش قرار دهید تا آب شود.

5. سپس ظرف آن را از روی کتری بردارید و کناری بگذارید تا کمی از حرارت افتاده و سرد شود. حالا هرکدام از برش های میکادو را تا نیمه در شکلات آب شده فرو ببرید و در ظرف دیگری قرار دهید تا سرد شود. بعد از اینکه همه میکادوها را به همین ترتیب نیمه شکلاتی کردید، آنها را در ظرف بچینید.

لوز نارگیلی زعفرانی

شیرینی های نقلی خانگی (1) 2

مواد لازم:

500 گرم پودر نارگیل نرم 500 گرم  شکر، 1  عدد  سفیده تخم مرغ 1  پیمانه   آب4 /1 پیمانه عرق بهار نارنج 1 ق چ  زعفران ساییده شده پودر نارگیل و پودر پسته اضافی مقداری برای تزیین.

طرز تهیه:

1.  ابتدا شکر، آب و عرق بهار نارنج را با هم مخلوط کنید. سپس روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا شکر آن حل شود. وقتی شکر قوام آمد و غلیظ شد، ظرف را از روی اجاق گاز بردارید و کناری بگذارید تا مواد کمی سرد شود.

2. بعد آن را با همزن برقی آنقدر بزنید تا مایه سفید و کشدار شود.سفیده تخم مرغ را در کاسه ای بریزید و با همزن آنقدر هم بزنید تا پف کرده و به رنگ سفید درآید. سپس آن را به شکر زده شده بیفزایید و هم بزنید تا شکر و سفیده زده شده به اصطلاح جذب هم شوند. پس از آن، پودر نارگیل را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا یکدست شود.

3. زعفران را در دو قاشق سوپخوری آبجوش حل کرده و به مخلوط فوق بیفزایید و هم بزنید تا خمیر زرد رنگ به دست آید. به این ترتیب مایه خمیری لوز آماده می شود.سینی مستطیل شکلی (مخصوص شیرینی پزی) با عمق 5/1 سانتی متر آماده کنید و کف آن را با پودر نارگیل بپوشانید.

4. سپس مایه آماده شده لوز را روی لایه نارگیل کف سینی بریزید و با کمک وردنه کوچک صاف کنید.حالا برای تزیین لوز، روی آن پودر پسته بپاشید و با فشار ملایم و ضربه ای پشت قاشق، پودر پسته را به خمیر بچسبانید. سپس سینی را داخل یخچال بگذارید و اجازه دهید شب تا صبح در یخچال بماند.

5. پس از آن، با چاقوی تیزی خمیر را به شکل های لوزی برش دهید. در پایان، لوزها را در ظرف مورد نظر بچینید و امسال از مهمانان با لوز خانگی پذیرایی کنید.

شیرینی دارچینی

شیرینی های نقلی خانگی (1) 3

مواد لازم:

250 گرم  آرد سفید 100 گرم  پودر قند 120 گرم  روغن جامد 2ق س سرصاف دارچین                     2 /1 ق س   جوش شیرین 1 عدد  سفیده تخم مرغ.

طرز تهیه:

1.  ابتدا کاسه ای آماده کنید و روغن و پودر قند را در آن بریزید و با دستگاه همزن شروع به مخلوط کردن کنید. پس از چند دقیقه هم زدن، آرد و جوش شیرین را به این مخلوط افزوده و باز به هم زدن ادامه دهید.

2. سپس دارچین را اضافه کنید و مواد را با قاشق مخلوط کنید. حالا دستانتان را بشویید و مواد را با دست خوب ورز دهید.

3. روی سطح یک سینی بزرگ یا پیشخوان مقداری آرد بپاشید و خمیر را با کمک وردنه روی آن باز کنید؛ به صورتی که قطر خمیر در همه جا نیم سانتی متر باشد. قالب شیرینی ریز دلخواه را آماده کرده و شروع به قالب زدن خمیر کنید.

4. پس از اینکه تمام خمیر، قالب خورد، شیرینی ها را در سینی فر بچینید روی هر کدام با قلم مو آشپزی سفیده تخم مرغ  بزنید و داخل فر قرار دهید.

5. فر را با حرارت 170درجه سانتی گراد روشن کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه شیرینی ها را حرارت دهید. بعد از این مدت، آنها را از داخل فر بیرون آورید و پس از سرد شدن از سینی جدا کنید.

بیسکویت کره ای

شیرینی های نقلی خانگی (1) 4

مواد لازم:

70 گرم  پودر قند100 گرم کره نرم شده  2 /1 ق چ  وانیل 150 گرم   آرد 2 عدد زرده تخم مرغ 1  ق س  شیر سرد    ترافل رنگی مقداری برای تزیین.

طرز تهیه:

1.  ابتدا کره نرم شده را در ظرف مناسبی بریزید و به وسیله چنگال کمی هم بزنید. سپس پودر قند را به آن اضافه کرده و هم زدن را با دستگاه همزن ادامه دهید.

2. حالا وقت اضافه کردن زرده های تخم مرغ است که پس از هم زدن  وانیل و شیر را هم اضافه کنید و همین طور هم بزنید. ماده بعدی آرد است که بایدکم کم بیفزایید.

3. بعد از آنکه مواد خوب با هم مخلوط شدند، سطح سینی فر را با کاغذ روغنی شیرینی پزی بپوشانید. سپس مواد را داخل قیف ریخته و آن را به شکل گرد یا بیضی با فاصله روی کاغذ بریزید.

4. در پایان هرکدام از بیسکویت ها را با مقداری ترافل رنگی تزیین کنید.  فر اجاق گاز را با حرارت 160 درجه سانتی گراد روشن کنید و سینی حاوی بیسکویت ها را در طبقه وسط فر قرار دهید.

5. برای پخت این بیسکویت 8 تا 10 دقیقه  زمان کافی است.حالا سینی را از فر بیرون آورید و کناری بگذارید تا سرد شود. سپس بیسکویت ها را از کاغذ جدا کنید.

ادامه دارد...