تارت سیب آلمانی

سیب موز :مجله آشپزی مثبت - نازلی حمیدی:

تارت سیب آلمانی

مواد لازم برای خمیر تارت

١5٠ گرم آرد١٠٠ گرم کره حیوانی١عدد زرده تخم مرغ2/1 ق م بیکینگ پودر 6٠ گرم پودر قند 2/1 ق چ وانیل کمی نمک کمی پوست لیموترش

بنا به گزارش سیب موز : مواد لازم برای روی تارت

١ کیلو سیب5٠گرم کره١ بسته بیسکویت پتی بور (می توان از بیسکویت انگشتی هم استفاده کرد)١ ق م  دارچینمواد لازم کرم روی تارت4٠٠ گرم خامه پاستوریزه١ عدد تخم مرغ ١ عدد زرده تخم مرغ ١٠٠ گرم شکر ٢ ق م  نشاسته

طرز تهیه:

1. فر را روشن کرده و روی ١٨٠ درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

2. برای تهیه خمیر تارت تمام مواد ذکرشده را در یک ظرف باهم مخلوط کنید. کره باید سرد باشد و به صورت مکعب های خردشده به مواد اضافه شود. مهم ترین عامل در تهیه خمیر تارت این است که حتم عمل مخلوط کردن با چنگال انجام شود و وقتی مخلوط به شکل پودر درآمد، با نوک انگشتان به مدت 5 دقیقه ورز داده شود تا به خمیر منسجمی تبدیل شود. به هیچ وجه عمل مخلوط کردن با کف دست انجام نشود. در این صورت کره با حرارت دست آب می شود و خمیر ترک می خورد. خمیر حاصل را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

3.  برای تهیه کرم تارت تمام مواد را در یک ظرف بریزید و به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا شکر حل شود.

4. خمیر را پس از استراحت دادن در قالب مخصوص تارت که قبلاً با روغن مایع چرب کرده اید بازکنید. کف خمیر را با چنگال سوراخ کنید و در فر که از قبل گرم شده است به مدت ٣٠ دقیقه قرار دهید تا بپزد.  خمیر پخته شده را از فر خارج کنید، سپس بیسکویت ها را روی خمیر بچینید، طوری که سطح آن از بیسکویت پوشیده  شود.

5.  سیب ها را به شکل هلال ماه قطعه قطعه کنید. سیب ها باید به شکل نیم دایره روی بیسکویت ها قرار بگیرد. روی سیب ها دارچین بریزید. 5٠ گرم کره را آب کرده و روی سیب ها بریزید، سپس کرم تهیه شده را روی سیب ها ریخته و آن را پخش کنید.   دوباره قالب را در فر به مدت ٢٠ دقیقه قرار دهید تا آماده شود، سپس آن را از فر درآورید.بعدازاینکه کیک کاملاً سرد شد، آن را از قالب درآورده  ،  سرو کنید.