هنر خانم های ایرانی با «مافین هندوانه»

سیب موز :مجله زندگی ایده آل - مانی یزدان پرست: هر وقت حرف از مافین می شود، یاد آن مافین های شکلاتی یا وانیلی معمولی می افتیم. در این مطلب می خواهیم مافینی متفاوت را به شما آموزش دهیم. مافین هندوانه که قرمزی خاصی دارد.

هنر خانم های ایرانی با «مافین هندوانه»

مواد لازم:

آرد: 300 گرم   روغن مایع: 125 میلی لیتر(نصف پیمانه)   آب جوش: 125 میلی لیتر   شیر: 125 میلی لیتر   ماست: دوقاشق غذاخوری    بیکینگ پودر: 2 قاشق چایخوری   شکر: 200گرم   وانیل: نصف قاشق چایخوری   رنگ صورتی و سبز و شکلات چیپسی: به میزان لازم

روش تهیه:

بنا به گزارش سیب موز : 1. روش آماده کردن این مافین بسیار ساده است. ابتد آرد، بیکینگ پودر و وانیل را  3 بار با هم الک می کنیم. مواد خشک را با هم مخلوط کرده، در کاسه ای گود می ریزیم و میان آن را باز می کنیم.  تخم مرغ ها، ماست و تمامی مایعات را با هم مخلوط می کنیم، میان مواد خشک ریخته و با قاشق هم می زنیم.

2. وقتی که خوب مخلوط شدند به مدت 8 ثانیه مواد را با همزن برقی می زنیم و یک سوم مایه را سبز و مابقی آن را صورتی کرده و به آن چیپس شکلات اضافه می کنیم. داخل قالب مخصوص مافین که از قبل داخل آن کپسول های کاغذی قرار داده ایم یک قاشق مایه سبز ریخته و سپس از مایه صورتی می ریزیم؛  طوری که دو سوم قالب از مایه پر شود.

3. مافین ها را به مدت 35 تا 40 دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کرده ایم می پزیم. روی مافین ها را با خامه یا کرم پاتی سیر و هندوانه های مارسیپانی تزیین می کنیم.