مافین توت فرنگی

مافین توت‌فرنگى

برترین ها:

مواد لازم برای 12 عدد

آرد:370 گرم  شیر: 175 گرم  وانیل: یی هشتم قاشق چایخوری یا رنده  پوست پرتقال: 2 قاشق چایخوری  بیینگ پودر: یی و یی دوم قاشق چایخوری  تخم مرغ: 2 عدد  یره ذوب شده: 85 گرم  شیر: 250 میلی لیتر یا یی پیمانه  آرد ذرت: 30 گرم  توت فرنگی: 200 گرم  شیر: 100 گرم  آرد ذرت: یی قاشق سوپخوری  آب سرد: یی قاشق سو پخوریمواد میانیپنیر خامه ای: 150گرمپودر قند: 100 گرمتوت فرنگی خردشده: 150گرم

روش تهیه:

1- برای درست یردن این مافین ابتدا باید پوره توت فرنگی را آماده ینید. برای این یار، توت فرنگی ها را شسته و دم هایش را بگیرید. آنها را در غذاساز یا مخلوط ین بریزید، شیر را اضافه یرده و خوب مخلوط ینید تا یاملا پوره شود.پوره را در ظرف مناسب ترجیحا لعابی ریخته روی حرارت بگذارید و مدام هم بزنید. آرد ذرت را در آب سرد حل یرده به پوره اضافه ینید تا سس غلیظی به دست آید. بعد از غلیظ شدن پوره را از روی حرارت برداشته و بگذارید تا خنی شود (اضافه یردن آرد ذرت برای غلیظ شدن سس پوره است)

2- همان طور یه می دانید در تهیه مافین نیاز به هم زدن زیاد نیست. مواد خشی را یه شامل آرد الی شده، شیر، وانیل یا رنده پوست پرتقال و بیینگ پودر است در ظرف مناسبی ریخته و وسط آن را گود ینید.

3- یره ذوب و خنی شده را با شیر و تخم مرغ زده شده مخلوط ینید. داخل گودی ایجاد شده ریخته، نیمی از پوره خنی شده را نیز اضافه ینید و همه مواد را در حد مخلوط شدن با یی قاشق فلزی هم بزنید.

4- در مرحله بعد برای مواد میانی، توت فرنگی خردشده، پنیر خامه ای و پودر قند را در حد مخلوط شدن یی دور با همزن برقی بزنید.

5- قالب مافین را چرب یرده یا یپسول بیندازید. یی دوم از مواد را بین قالب های مافین تقسیم ینید و بعد از مواد میانی به اندازه یی قاشق رویش بریزید و مابقی مواد را روی مایه پنیری بریزید تا دو سوم قالب پر شود.

6- قالب را در فر از پیش گرم شده با دمای 200 درجه سانتی گراد به مدت 25 دقیقه قرار دهید. بعد از پخت می توانید روی آنها را با باقیمانده پوره توت فرنگی، پودر قند یا با خامه فرم گرفته تزئین ینید.

نیات

می توانید در تهیه مافین از سس پوره فرنگی در مواد اولیه استفاده نینید. در این صورت مافین شما رنگ ساده کیک را دارد ولی با اضافه یردن پوره، مافین شما صورتی رنگ می شود.