کیک شکلات تلخ با کره توت فرنگی تازه

برترین ها: این کیک با کره توت فرنگی که خودتان باید درست کنید، تهیه و سرو می شود که طعم بسیار خوبی دارد. ترکیب شکلات و توت فرنگی عالی است و نمی توان به راحتی از کنار آن گذاشت.

کیک شکلات تلخ با کره توت‌ فرنگی تازه

تعداد: 16 نفر

زمان تهیه: 60 دقیقه

زمان پخت: 30 دقیقه

زمان سرد شدن: 60 دقیقه

مواد لازم

1.5 پیمانه آب3 پیمانه شکر (567 گرم)2 1/4 پیمانه آرد کامل (281 گرم)1.5 پیمانه پودر کاکائو2 1/4 قاشق چایخوری جوش شیرین1 1/4 قاشق چایخوری جوش شیرین3 عدد تخم مرغ درشت1.5 پیمانه شیر چرب3/4 پیمانه روغن کانولا یا زیتونکره توت فرنگی تازه*

طرز تهیه

1.    فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. کف قالب را با روغن چرب کنید و یک لایه کاغذ روغنی قرار دهید و کنار بگذارید.

2.    در یک قابلمه آب را بگذارید بجوشد.

3.    در یک کاسه بزرگ، شکر، آرد، کاکائو، جوش شیرین، نمک و بیکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط کنید.

4.    در یک کاسه بزرگ، تخم مرغ، شیر و روغن را با هم مخلوط کنید. مخلوط تخم مرغ را به مواد خشک اضافه کنید. دایره وار مواد را هم بزنید. آب داغ را اضافه کنید و هم بزنید.

5.    مواد را درون قالب بریزید به طوری که فقط دوسوم آن را پر کند. حدود 30 دقیقه آن را در فر بپزید. پس از پخت، کیک را به مدت 10 دقیقه روی توری بگذارید تا خنک شود. سپس، یک لایه سلفون روی آن بکشید و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود.

کره توت فرنگی تازه

مواد لازم

8 عدد سفیده تخم مرغ1.5 پیمانه شکر (300 گرم)نصف قاشق چایخوری کرم تارتار1/4 قاشق چایخوری نمک500 گرم کره خرد شدهیک عدد  وانیلدو قاشق چایخوری وانیل1.5 پیمانه توت فرنگی تازه خرد شده

طرز تهیه

1.    در یک کاسه پیرکس بزرگ، سفیده های تخم مرغ را هم بزنید. سپس شکر، کرم تارتار و نمک را اضافه کنید. کاسه را روی قابلمه آب در حال جوش بگذارید و مواد را مخلوط کنید تا شکر کاملا حل شود.

2.    سپس از روی حرارت بردارید و با هم زن دستی با سرعت زیاد هم بزنید. کره را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط نرم شود. مواد را تا زمانی هم بزنید که نرم شوند. سپس دانه وانیل و خود وانیل را اضافه کنید.

3.    توت فرنگی ها را داخل غذاساز بریزید تا کاملا پوره شوند. سپس آن را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. این خامه را روی کیک بمالید و سرو کنید.