خانه 10 متری با معماری سبز در موزه سوئد!

سیب موز :

برترین ها: خانه 10 متری کوچکی که با مؤلفه های معماری سبز، طراحی و ساخته شده است، اخیراً در موزه ای در شهر Småland سوئد، به نمایش عموم در آمد و بیش از 22 واحد آن در شهرهای مختلف سوئد مورد استفاده قرار گرفت. این خانه کوچک که به عنوان مدلی برای خانه های دانشجویی آینده از آن یاد می شود، به دلیل رعایت اصول معماری سبز Green Architecture و طراحی پایدار در آن، خانه ای حامی محیط زیست eco-friendly معرفی شده است.

خانه 10 متری با معماری سبز در موزه سوئد!

(نمای روبرویی خانه چوبی دانشجویی حامی محیط زیست – طرح شرکت تنگه ام سوئد)

به گزارش برترین ها، روی آوردن شرکت های ساختمانی بزرگ و مشهور سوئد به ساخت و ساز سبز و رعایت مؤلفه های توسعه پایدار در معماری بناها سبب شده تا شرکت های معماری و مهندسی کوچک این کشور نیز به راهبردهای معماری سبز در طراحی دکوراسیون و طرح های مختلف سازه ها روی بیاورند که با استقبال گسترده ای در این کشور در دو دهه اخیر رو به رو شده است. این بار، یک شرکت سوئدی، خانه ای ساخته است که با حداقل امکانات، با رعایت شرایط محیطی و سازگاری با آب و هوای سرد سوئد، فضای زیبا و خلاقانه ای را در اختیار دانشجویان و دانش آموزان سوئدی قرار می دهد تا از نمونه این خانه پیشنهادی، در شهرهای مختلف سوئد استفاده کنند.

بنا به گزارش سیب موز : شرکت طراحی و معماری Tengbom Architects سوئد، کار طراحی و ساخت این خانه دانشجویی حامی محیط زیست را انجام داده است. فواید زیست محیطی خانه و بهینه سازی مصرف انرژی در طراحی سازه سبب شده است تا طراحان این خانه کوچک دانشجویی، آن را مدلی خوب برای خانه های بزرگ تری که برای دانشجویان در این کشور حامی مهندسی سبز، ساخته می شود، معرفی کنند. Virserum Art Museum سوئد، از امروز میزبان بازدید کنندگانی هست که قصد دارند نمونه خانه چوبی دانشجویی حامی محیط زیست را ببینند.

در طی فرآیند طراحی این خانه کوچک دانشجویی، شرکت معماری تنگبام، با دانشجویان دانشگاه لوند سوئد در طراحی و اجرای این سازه خلاق، همکاری کرد تا محصول کار، منطبق با نیازهای و علاقمندی های این طیف سنی جامعه باشد. هر واحد از این خانه های دانشجویی 10 متر مربعی، دارای آشپزخانه، حمام، فضایی برای خواب و حتی یک فضای کوچک برای قرار دادن گل و گیاه است تا فردی که در خانه 10 متری ساکن می شود، بتواند از المان های محیط زیستی نیز در داخل خانه کوچک و نقلی خود استفاده کند.

تجربه این شرکت سوئدی در طراحی و ساخت خانه های مخصوص دانشجویان با مساحت 25 متر مربع، سبب شد تا این شرکت بتواند مجوز ساخت خانه های دانشجویی پایدار با مساحت 10 متر مربع را نیز کسب کند. 40 درصد کاهش در مساحت خانه، منجر به 50 درصد صرفه جویی در هزینه های ماهانه برای اسکان دانشجویان خواهد شد که برای این قشر از جامعه، رقم قابل توجهی می باشد. علاوه بر کاهش هزینه های مالی ماهانه برای دانشجویان، این خانه کوچک چوبی پایدار، نقش زیادی در تخریب محیط زیست دارد. بهینه سازی مصرف انرژی در طراحی و ساخت این سازه کوچک سبب شده تا این خانه، به عنوان دوست دار محیط زیست معرفی شود. در طراحی بدنه این سازه، از چوب های نازک چند لایه cross-laminated به عنوان پایه طراحی معماری سازه استفاده شده است که قابلیت بازیافت در طبیعت را دارا می باشد.

این یکی از نقاط جالب توجه و مثبت در طراحی این سازه سبز می باشد. کارخانه تولید محصولات چوبی Martinsons سوئد، عملیات ساخت طرح های چوبی چند لایه بدنه بیرونی و داخلی این خانه کوچک را بر عهده داشته است. مهندسان این سازه، از روش های اسمبل کردن در ساخت خانه استفاده کردند تا کار نصب این سازه در مکان های مختلف، به آسانی و با کمترین زمان ممکن میسر شود.

شرکت سازنده این بنا که 22 واحد از این خانه را در شهرهای دانشجویی سوئد نصب کرده است، در نشانی www.tengbom.se در دسترس می باشد.

در ادامه، به دکوراسیون داخلی و نقشه معماری این خانه توجه کنید که جالب توجه می باشد.

خانه 10 متری با معماری سبز در موزه سوئد! 2

(نمای داخلی خانه 10 متری کوچک- به طراحی زیبا و کاربر پسند آشپزخانه توجه کنید)

نحوه قرارگیری یک میز چوبی و صندلی در سمت راست خانه و روبروی پنجره، فضای زیبایی را خلق کرده است

خانه 10 متری با معماری سبز در موزه سوئد! 3

(طرح کلی شرکت تنگبام سوئد برای تولید انبوه خانه های دانشجویی سبز)

خانه 10 متری با معماری سبز در موزه سوئد! 4

(نمایی از فضای داخلی – به نحوه قرارگیری دکور 6 طبقه ای ساده و شیک و خلاق، توجه کنید)

خانه 10 متری با معماری سبز در موزه سوئد! 5

(نمای آشپزخانه خانه)

خانه 10 متری با معماری سبز در موزه سوئد! 6

(نمای پشتی خانه کوچک دانشجویی)

خانه 10 متری با معماری سبز در موزه سوئد! 7

(طرح نقشه خانه که برای خانه های 1 طبقه و 2 طبقه قابل استفاده می باشد)