موزه کودکان میامی

سیب موز بر اساس نظریات روانشناسان فضاهای مورد استفاده کودک باید بتواند نیروهای ذهنی و احساسی و خلاقه کودک را تحت تاثیرقرار داده و از این طریق هم در اموزش او نقش ایفا کند و هم محیطی با طراوت برای وی بوجود آورد.کودکان به سبب محدودیت های جسمی و روانی خود در قیاس با بزرگسالان تاثیر پذیری بیشتر و عمیق تری داشته و در عوض تاثیر گذاری کمتری بر محیط دارند و به این ترتیب بیش از بزرگسالان اجباراً تابع شرایط محیطند.ویژگی های کودکان مخصوصا در جنبه های ذهنی و عقلانی و عاطفی و نیز محدودیت در تجربیا ت زندگی موجب عدم برخورداری آنان ازرشد و توان ذهنی و عقلانی در حد بزرگسالان است و از سوی دیگر این گروه سنی دارای خصوصیات شدید عاطفی و احساسی و تاثیر پذیری بالا هستند . غلبه عواطف بر جنبه های عقلانی اکثرا موجب آن میشود که کودک از طریق بازی و فعالیت های هنری آسانتر و سریع تر جذب برنامه های اموزشی شود و پرورش وی با موفقیت بیشتری امکان پذیر باشد .وجود خصایصی چون خیال پردازی و خصوصیات برجسته عاطفی در دوران کودکی حاکی از تناسب هر چه بیشتر زبان هنر با زبان و گرایشات طبیعت این گروه سنی دارد برخی از این خصوصیت ها عبارتند از :

الف-کنجکاوی: میل به جستجو گری و شناخت پدیده های اطراف از همان دوران کودکی در انسان مشهود است . این حس سبب سوالات پی در پی کودک میشود و انگیزه های لازم جهت دقت در دیدن و شنیدن مطالب تازه فراهم میشود و استقبال انان را از موارد گوناگون و خواندنی و داستانهای علمی و ماجراجویی را موجب میشود.

موزه کودکان میامی

سیب موز: موزه کودکان میامی

ب- بازی: بازی به عنوان یکی از بارزترین خصوصیات کودکان مطرح میشود.بازی های کودکان به صورت متنوع انجام میشود و همگام با رشد کودک با تاثیر پذیری از رغبت ها و نیازهای وی در هر مرحله اشکال و خصو صیات تازه ای می یابد.کودک به تدریج به مقتضای رشد و خصایص و نیاز های جمعی خود در بازی هایش از قواعد جمع پیروی میکند از جمله وسایلی که در علاقه و فکر خلاق کودکان بسیار با اهمیت است میتوان گل رس – مداد رنگی- وسایل نقاشی –ومعماها را نام برد. سه چرخه –، اسکیت –، تاب و زمینی که بتوانند در ان بیل بزنند و خانه سازی کنند بیش از هر چیز کودکان را به فعالیت های عضلانی و حرکت های سریع تشویق می کند.

به گزارش سیب موز

در واقع وسایلی مانند بیلچه ،شن کش،جارو و اسباب نجاری و کشاورزی که بوسیله ان بتوانند عملا کار کنند خیلی بهتر و موثرتر از اسباب بازی های گران قیمت و به ظاهر زیبایی هستند که نتوان باآنها کاری انجام داد.

ج- تخیل: کو دکان دنیای تخیلی خود را دارند بسیاری از ایشان در گروه سنی زیر 7 سال دنیا را آن طور تجسم می کنند که باید باشد نه آن که هست و همین امر باعث می شود محیط طراحی برای کودکان آن فضایی نباشد که معمار بدون شناخت آن را طراحی می کند.

موزه کودکان میامی 2

این نمایشگاه با وسعت 1800 متر مربع ،فضایی است که به دنبال توسعه یک محیط کامل و همه جانبه برای فعالیتهای دستی،چند رسانه ای، درک و بیان، و تمرینات بازی تخیلی برای تعامل با بازدید کنندگان در موزه کودکان میامی است. توسعه این پروژه، به وسیله تجزیه و تحلیل مفهومی و ادغام فضای بازی کودکان با موزه، توسط شرکت LHSA+DP صورت گرفته است. شرکت LHSA+DP یا Lee H. Skolnick Architecture + Design Partnership شرکتی برای طراحی وتوسعه برنامه های آموزشی و گرافیکی وایجاد فضاهای نمایشگاهی است.

از طریق این نمایشگاه متنوع، کودکان خانه ها، محله ها و جهان گسترده تر خود را با تاکید ویژه بر تنوع غنی از فلوریدای جنوبی کشف می کنند.

موزه کودکان میامی 3

فضای داخلی به جهت استفاده از تغییر نور ،صدا ،تصاویر ورنگهای شاد جذاب و زنده است.موزه از بخشهای مختلفی تشکیل شده است در قسمتی از موزه کودکان با فعالیتهای روزمره زندگی مانند خدمات بانکها و مغازه ها آشنا می شوند ودر قسمت دیگر به بررسی زمینهای باتلاقی و محیط زیست ساحلی پرداخته می شود.

موزه کودکان میامی 4 موزه کودکان میامی 5

کودکان می توانند با حرکت در قسمتهای مختلف بخش مرکزی موزه را که یک قلعه ساخته شده از شن و ماسه در سه طبقه که با موزاییک و سرامیک و شیشه تزیین شده است راکشف کنند.تجربه حس تعجب و کنجکاوی در تمام قسمتهای موزه چیزی فراتر از آنچه قبل از ورود به موزه انتظار می رفته است.

موزه کودکان میامی 6 موزه کودکان میامی 7 موزه کودکان میامی 8 موزه کودکان میامی 9 موزه کودکان میامی 10 موزه کودکان میامی 11 موزه کودکان میامی 12