خلاقیت؛ بی هزینه، راحت و کاربردی

خلاقیت؛ بی هزینه، راحت و کاربردی  فوت و فن های زندگی و گنجینه های اسرار خانه داری پایانی ندارد و هر روز بهتر از دیروز به کمک من و شما می آیند. حتما شما، برای هر چه بهتر اداره کردن خانه و کاشانه خود، گنجینه ای از اطلاعات و فوت و فن های خاص خود را دارید. اگر دوست داشتید، این شگرد ها را نیز به گنجینه خود اضافه کنید. این فوت و فن ها بسیارساده، مفید و کاربردی هستند. کافی یکبار امتحان کنید مطمئنا، راضی خواهد شد. چرا که فوت و فن های زندگی و گنجینه های اسرار خانه داری پایانی ندارد و هر روز بهتر از دیروز به کمک من و شما می آیند. تنها با خلاقیت است که می توان اینگونه؛ ساده، سهل، راحت، کم هزینه و بی هزینه به امور منزل و آشیانه خود رسیدگی و اداره کرد. فوت و فن 1: برای پیدا کردن اشیاء ریز و قیمتی،کافی است، یک جوراب نایلونی را با کش لاستیکی به سر لوله جاروبرقی ببندید و محل مورد نظر را جارو برقی بکشید. تصویر نشان می دهد که چگونه اشیاء ریز جذب جوراب می شوند.

خلاقیت؛ بی‌هزینه، راحت و کاربردی

فوت و فن 2: هنگام دریل کاری دیوار، برای جلوگیری از ریزش گرد و غبار و ریزه های گچ بر روی کف منزلتان از برچسب های کاغذی (کاغذ یاداشت های چسبی) در زیر محل دریل، استفاده کنید. ببینید! چگونه ریزه های گچ بدون پراکندگی، جمع آوری شده اند.

خلاقیت؛ بی‌هزینه، راحت و کاربردی 2

فوت و فن 3:   به جای خرید حوله های سر "تی" تمیز کننده ی کف زمین، از دستمال کهنه های آشپزخانه استفاده کنید. بدین ترتیب در هزینه های منزل صرفه جویی خواهید کرد. ببنید چقدر کار ما رو این فن راحت کرد. بعد پاک کردن هم آن را دور بیندازید.

خلاقیت؛ بی‌هزینه، راحت و کاربردی 3

فوت و فن 4:   برای جلوگیری از سررفتن شیر در ظرف شیر جوش،  کافی است تنها یک قاشق چوبی برروی آن قرار دهید. جالب نه؟! فکر نمی کنم فردی باشد که ادعا کند تا به حال، شیر در حال جوش روی گازش سر نرفته باشد!

خلاقیت؛ بی‌هزینه، راحت و کاربردی 4

فوت و فن 5:   استفاده از کاسه بلور یا چینی می تواند، برای موبایل، کامپیوتر، mp3 پلیر ها و... نقش آمپلی فایر(تقویت کننده صدا) را بازی کند. امتحان کنید. ترفندی جالب! البته داخل کاسه چینی صدا بیشتر پخش می شود.

خلاقیت؛ بی‌هزینه، راحت و کاربردی 5

فوت و فن 6: یک فن جالب دیگه، شما می توانید، خط و خش های روی وسایل چوبی خود را با کشیدن یک تکه گردو بر روی آنها برطرف کنید! حالا همه گردوهای گران خانه را صرف پاک کردن پایه های مبل قدیمیتان نکنید!

خلاقیت؛ بی‌هزینه، راحت و کاربردی 6

فوت و فن 7:  راستی چند بار چکش را به انگشتان خود کوبیده اید؟ اگر موقع زدن میخ به دیوار عادت دارید، چکش را به انگشت خود بکوبید، از این راه حل استفاده کنید یک شانه را برداید و میخ را بین داندانه های آن بگذارید و چکش را بکوبید. آقای محترم خانه ، لطفا از شانه سر خانوم خانه، مایه نگذارید!

خلاقیت؛ بی‌هزینه، راحت و کاربردی 7

خوب بود؟   بخش خانواده ایرانی تبیان نکات خانه داری مفید - tebyan.net