مهدی، ای همیشه بهترین

مهدی، اى همیشه بهترین

ای نسیم سحر آرامگه یار کجاست

منزل ‏آن مه عاشق کش عیار کجاست

هرسر موی مرا با تو هزاران‏کاراست

ماکجاییم و ملامتگر بی کار کجاست

ساقی و مطرب و می،جمله‏ مهیاستولی

عیش، بی یار مهیا نشود یار کجاست

همه هستی‏ ام را که ذره ‏ای از لطف بی ‏نهایت اوست، خاک قدمت کردم، شاید بیایی و نفسی بر این خاک تیره ، پای عنایت گذاری. آنگاه است که چشمان همیشه منتظر نرگس، توتیایی خواهد یافت که جهانی را تواند روشنی بخشد و قافله هستی را راه نماید.

ای مهربان‏ترین! ببین که از اشک، سرشارم؛ ببین که مرغ دلم در آسمان آرزوها چگونه بال و پر می‏ زند؛ ببین که دستان نیازمند، جز در آستان تو اجابت را نمی‏ یابد. پس بیا و شب های تنهایی دلم را که در هر گوشه آن هزار یلدا خفته است، ستاره باران کن.

ای جانان جان! از فیض نگاه توست که عشق در خانه قلبمان می‏ تپد، و رود زندگی در رگ های عمر، جاری است.

ترنم عاشقانه‏ ترین کلاممان، موسیقی آرام نام توست، که به تار هستی، زخمه شوق می‏ زند و آهوی عاشقی را چابک تر از همیشه به هر سو می ‏برد.

ای همیشه سبز! چشم به راه آمدنت، در جاده‏ های سرد انتظار، ره می‏ پیماییم. شاید آینه اشکمان نیم نگاهی از رخ مهتابی ‏ات را حسرت به دل نماند.

ای سرخ‏ترین سپیده! مهر خونین چشمانمان در انتظار صبح صادق دیدار توست که هر بامداد سر بر می ‏کند، تا شاید دراین بی‏ نهایت اندوه، نشانی از تو بجوید، که بی تو راه گم کردگانیم در این حیرت. ای وارث لب تشنگان! تشنه دیدار توایم و سال هاست که جز سراب هزار رنگ دنیا، اجابتی به خود ندیده‏ ایم.

بیا که کام عطشناک زندگی در انتظار زلال حضور تو به تمنا نشسته است.

در رؤیایی‏ ترین شب های دل، نام تو آذین تنهایی های بی ‏پایان ماست. ای بهترین همیشه و ای همیشه بهترین! انجماد ذهن خسته من، شعاعی از تو را می‏ خواهد تا زمستان زندگی را از طراوت بهار تو لبریز کند.

ای تمام زیبایی! عشق تنها با تو معنا می ‏شود و دلدادگی، کودک نوآموز دبستان کوی توست.

تو جانی و همه خوبی های عالم، کالبد.

تو بهاری و همه فضیلت ها، چون شاخه‏ های تودر تو، تو را انتظار می‏ کشند.

اگر هنوز آیین مهرورزی غبار خاموشی نگرفته است، چون مهر رخ تو برآیینه‏ ها می ‏تابد. اگر هنوز امیدی است، چون گرمای نفس‏ تو چون نسیم‏ بهاری، جان می‏ بخشد و شکوفایی می‏ آورد.

تو را و میلاد تو را بیش از آن دوست می ‏داریم که کودکان مهر مادر را.

تو را و میلاد تو را بیش از آن دوست می‏ داریم که تن، جان را.

تو را و میلاد تو را بیش از آن دوست می‏ داریم که یعقوب، یوسف را.

تو را و میلاد تو را همیشه از همه دوست داشتنی ها، بیشتر دوست می‏ داریم.

دعا و شرایط دعا کردن - tebyan.net