زیباترین فرودگاه های جهان +عکس

فرودگاه ها به عنوان دروازه ورودی یک شهر یا کشور، اغلب آثار معماری برجسته و قابل توجهی هستند.

به گزارش ایسنا، وب سایت یو اس ای تودی در گزارشی به معرفی 10 فرودگاه زیبا از میان فرودگاه های جهان پرداخته است:

فرودگاه جان اف.کندی نیویورک

ترمینال 5 فرودگاه جان اف.کندی نیویورک (جی.اف.کی) به عنوان "ترمینال جت بلو" مورد استفاده قرار می گیرد. این ترمینال شامل ساختمانی است که سابق بر این "تی.دبلیو.ای فلایت سنتر" نام داشت. این فضا توسط ایرو سارینن، معمار فنلاندی آمریکایی در سال 1962 به شکلی طراحی شد تا شبیه یک مرغ دریایی در حال پرواز باشد. طراحی منحصر بفرد این ساختمان موجب شده تا به عنوان مکان  فیلمبرداری برای فیلم هایی مانند "اگه می تونی منو بگیر" استفاده شود.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس

فرودگاه باراخاس مادرید

مادرید به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصد سفر مهمی در اروپا است. این فرودگاه زیبا به شکلی طراحی شده که مسافران به راحتی می توانند راه خود را در آن پیدا کنند. از نکات بارز معماری ترمینال 4 این فرودگاه، ستون های فولادی رنگین برای نگهداری سقف بامبو هستند که با هدف ایجاد فضای آرامش بخش برای مسافران، نور آفتاب از آن به داخل می تابد.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 2

فرودگاه بین المللی پکن

ترمینال 3 فرودگاه بین المللی پکن که برای المپیک سال 2008 گشایش یافت، یکی از بزرگ ترین بناهای روی زمین است. ساختمان این بنا به شکلی طراحی شده که از فراز آسمان شبیه اژدهایی با رنگ های چینی سنتی قرمز و زرد به نظر برسد. پنجره های شیشه ای بزرگ اجازه داده تا فضای داخل آن از نور طبیعی بهره مند شود و کل این ترمینال با رنگ ها کد گذاری شده تا مسافران به راحتی راهشان را پیدا کنند.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 3

فرودگاه بین المللی دنور

سقف فایبرگلاس نوک تیز این فرودگاه با الهام از کوه های راکی طراحی شده است. سیستم کابل فولادی زنجیری که شبیه طراحی پل بروکلین است، به نگهداری سقف کمک می کند. همچنین این فرودگاه برای پل پیاده رویی معروف است که به مسافران امکان می دهند به هنگام حرکت برای سوار شدن در هواپیما، هواپیماهایی را که در زیر پای آنها پارک شده، مشاهده کنند.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 4

فرودگاه بین المللی اینچئون در سئول کره جنوبی

فرودگاه بین المللی اینچئون اغلب به دلایل متعدد در فهرست بهترین فرودگاه های جهان به چشم می خورد. این فرودگاه از نظر معماری شبیه یک پایگاه فضایی دوران آینده است و در داخل آن امکاناتی مانند پیست یخ، سالن تئاتر، مرکز خرید و تسهیلات حمام گرفتن رایگان وجود دارد.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 5

فرودگاه منارای مراکش

نمای خارجی سفید رنگ فرودگاه منارای مراکش به شکل هندسی در سقف طراحی شده که نور آفتاب با عبور از آن به شکل زیبایی در محیط داخل فرودگاه منعکس می شود. در ساخت این فرودگاه از مدل های عربی به همراه آمیزه ای از طراحی مدرن و اسلامی سنتی استفاده شده است.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 6

فرودگاه چنای سنگاپور

ترمینال 3 فرودگاه چنای در سنگاپور سقفی با بیش از 900 پنجره سقفی دارد که هر یک به شکلی قرار گرفته تا نور به میزان کافی به محیط داخل منعکس شود و همچنین در بخش دریافت بار و وسایل مسافران، یک باغ عمودی پنج طبقه وجود دارد. باغ های داخلی در سراسر این فرودگاه فضای آرامی به محیط شلوغ آن بخشیده اند.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 7

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ که در این جزیره کوچک قرار دارد، این احساس را به مسافران می دهد که به جای باند فرود، در حال فرود آمدن در آب هستند. گردش در فضای داخلی آن راحت بوده و برای حمل وسایل از هواپیما تا قطار اکسپرس هنگ کنگ، مسافران مجبور به ردن شدن از هیچ پله معمولی یا برقی نیستند.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 8

فرودگاه سوندیکای بیلبائوی اسپانیا

فرودگاه سوندیکای بیلبائو به دلیل شباهتش به کبوتری که بال هایش را برای پرواز باز کرده، در اسپانیایی به "لا پالوما" یعنی کبوتر نیز شهرت یافته است. اسکلت بتنی و فولادی آن با محیط سرسبز نزدیک بیلبائو یکی شده و سالن عزیمت چهار طبقه آن در سراسر روز از نور طبیعی برخوردار است.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 9

فرودگاه بین المللی کاراسکوی اروگوئه

این فرودگاه توسط رافائل وینیولی طراحی شده است. سقف این فرودگاه به گونه ای طراحی شده که داخل آن از نور طبیعی بهره مند شود. سالن های انتظار نیز مکان های راحتی برای مسافران یا کسانی که در انتظار رسیدن و استقبال از مسافران هستند، فراهم می کنند.

زیباترین فرودگاه های جهان +عکس 10