خودروی دست ساز انگلیسی در تهران

خودروی دست‌ساز انگلیسی در تهران

سیب موز به نقل از مدآنلاین : چندی پیش در پایتخت شاهد یک دستگاه خودروی مورگان رودستر بودیم که به صورت گذرموقت پا به کشور گذاشته است.

به گزارش مجله ماشین ، مهلت تردد این خودرو تا پایان  آذرماه سال جاری است. این خودروی انگلیسی دست ساز که ظاهری کلاسیک دارد شاید برای خیلی ها نام آشنا نباشد، اما قطعاً قدیمی تر ها آن را به خوبی می شناسند. این مدل رودستر دارای یک پیشرانه شش سیلندر است که از کمپانی فورد قرض گرفته شده، این پیشرانه در دور 6000، نیرویی معادل 280 اسب بخار تولید می کند. این نیرو مورگان 950 کیلوگرمی را در مدت 5/5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رساند.

خودروی دست‌ساز انگلیسی در تهران 2

مورگان یک کمپانی خودرو سازی بریتانیایی است که بیشتر در زمینه طراحی و ساخت خودرو های لوکس سفارشی فعالیت می کند. شرکت مورگان موتور در سال 1909 توسط هنری فردریک استنلی مورگان راه اندازی شد. مورگان تا زمان درگذشتش در سال 1959 ریاست این شرکت را در دست داشت.

سپس پیتر مورگان، فرزند ارشد هنری مورگان، اداره شرکت را بر عهده گرفت و تا سال 2003 مدیرعامل این شرکت بود. شرکت مورگان اکنون توسط کارلس مورگان، پسر پیتر مورگان اداره می شود. تمام خودروها در این شرکت توسط دست تولید می شوند و فهرست انتظار برای هر خودرو، از یک تا 2 سال است، اما این رقم در گذشته به 10 سال هم می رسید.

خودروی دست‌ساز انگلیسی در تهران 3 خودروی دست‌ساز انگلیسی در تهران 4