افزایش مرکز سیار شهری و روستایی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در کشور

سیب موز تعداد مراکز سیار شهری و روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از 95 مرکز در زمستان 1392 به 120 مرکز در ابتدای تابستان سال 1395 رسیده است.

افزایش مرکز سیار شهری و روستایی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در کشور

سیب موز: افزایش مرکز سیار شهری و روستایی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در کشور

افزایش مرکز سیار شهری و روستایی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در کشور 2

به گزارش خبرگزاری ایمنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون ، در گزارشی که اداره کل آفرینش های فرهنگی کانون در به مناسبت هفته ی دولت منتشر کرده، از رشد کمی مراکز سیار خبر داده و تعداد این مراکز سیار در روستاها را 104 مرکز و در شهرها 16 مرکز عنوان کرده است.

بر اساس این گزارش، در کنار 753 مرکز ثابت کانون در زمستان 1392، 10 مرکز به سیار شهری و 85 به سیار روستایی تعلق داشت که هم اینک، این رقم در بخش سیار شهری به 16 و سیار روستایی به 104 مرکز رسیده است.

به گزارش سیب موز

طبق چشم اندازی که در سخنان مدیران کانون ترسیم شده، توسعه ی مراکز سیار کانون خصوصا در روستاها و مناطق مرزی، همچنین در مناطق محروم شهری، اولویت توسعه ی این نهاد است. بر همین مبنا، در سه سال گذشته، با تامین خودرو و نیروی انسانی، چند مرکز دیگر نیز آماده ی بهره برداری هستند.

علیرضا حاجیان زاده مدیرعامل کانون روز 14 دی 1394 در جمع بیش از 80 مربی کتاب خانه های سیار شهری و روستایی کانون سراسر کشور، این مراکز را اثرگذار و راهبردی توصیف کرد و گفت: علاقه ی بیش از حد کودکان روستایی به این مراکز و مربیان کانون نشان دهنده ی موفقیت آن است.

او پوشش صددرصدی کودکان ساکن روستاهای تحت پوشش را یکی از ویژگی های این مراکز برشمرد و توضیح داد: در مراکز ثابت نمی توانیم تمامی کودکان را تحت پوشش قرار دهیم ولی در هر یک از روستاهایی که کتاب خانه ی سیار به آن ها مراجعه می کند تمامی بچه های آن روستا عضو کتاب خانه ی کانون هستند.

حاجیان زاده در این زمینه از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نقل قول کرد که: دانش آموزان روستایی به جز مدرسه و کتاب درسی به امکان دیگری دسترسی ندارند اما کانون با ارایه فعالیت های متنوع خود کار بسیار ارزشمندی را انجام می دهد.

کتاب خانه های سیار کانون از سال 1345 کار خود را با کتاب رسانی به مناطق عشایری استان فارس آغاز کرده است./