حسن زاده: تساوی عادلانه بود/ پرسپولیس برتری نسبت به استقلال نداشت

حسن زاده: تساوی عادلانه بود/ پرسپولیس برتری نسبت به استقلال نداشت

سیب موز: حسن زاده: تساوی عادلانه بود/ پرسپولیس برتری نسبت به استقلال نداشت

سیب موز به گزارش سیب موز رضا حسن زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی آنا، درباره تساوی استقلال و پرسپولیس در دربی 83 گفت: «پیش از این بازی انتظار می رفت که پرسپولیس بتواند برنده شود اما در جریان مسابقه بار دیگر ثابت شد که شرایط دربی با همه دیدارها فرق می کند. انگیزه بازیکنان در چنین دیدار مهمی به گونه ای است که با همه وجود بازی می کنند تا تیم شان بازنده نشود و به همین خاطر بود که پرسپولیس دیروز نتوانست بازی برتری را ارائه کرد.»

او افزود: «با وجود اینکه پرسپولیس بازی را بهتر شروع کرد اما استقلال کنترل بازی را در اختیار گرفت و موقعیت های خوبی را ایجاد کرد. هر چه از زمان بازی گذشت بازی متعادل تر شد و هر دو تیم صاحب فرصت های گلزنی نسبتا خوبی شدند که مهاجمان آنها نتوانستند دروازه تیم مقابل را باز کنند و در پایان بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. به نظرم این نتیجه عادلانه بود و در این میان اگر تیمی بهتر از موقعیت های خود استفاده می کرد به طور حتم می توانست برنده شود.»

مدافع سابق استقلال در مورد اینکه چه عاملی باعث شد تا پرسپولیس نتواند دروازه استقلال را باز کند، عنوان کرد: «ساختار دفاعی مناسب بازیکنان استقلال در دربی مهم ترین عامل گل نخوردن این تیم بود. به نظرم گذشت زمان باعث شده تا بازیکنان استقلال به درک متقابلی از یکدیگر برسند و معتقدم رابسون و حسینی به خوبی توانستند مانع موفقیت مهاجمان پرسپولیس شوند. البته مگوییان هم توانسته در دفاع چپ به نقطه اتکای تیم تبدیل شود و وریا غفوری هم خودش را در استقلال پیدا کرده است. در این میان عملکرد خوب هافبک های دفاعی تیم استقلال هم در گل نخوردن این تیم تاثیرگذار بود.»

حسن زاده در خصوص اینکه استقلال چه زمانی می تواند خود را از انتهای جدول جدا کند، بیان داشت: «منصوریان ثابت کرده که تیمش بازی به بازی بهتر می شود و در تعطیلات لیگ توانسته به خوبی تیمش را جمع وجور کند. استقلال در روز بازی با ماشین سازی بهتر از دیدارهای قبلی خود کار کرد و در بازی دیروز برابر پرسپولیس آماده تر از همیشه بود. با ادامه این روند می توان به کسب اولین پیروزی استقلال در هفته آینده امیدوار بود و معتقدم با کسب اولین 3 امتیاز استقلال می تواند در هفته های آینده خود را به رده های بالایی جدول برساند. البته تا دیر نشده باید منصوریان تیمش را از انتهای جدول جدا کند و به جمع مدعیان وارد شود.»