امروز مهم ترین چالش کشور و استان ما مسئله آب و مسائل زیست محیطی

سیب موز دومین کنگره ملی آبیاری و زهکشی ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

امروز مهم ترین چالش کشور و استان ما  مسئله آب و مسائل زیست محیطی

سیب موز: امروز مهم ترین چالش کشور و استان ما مسئله آب و مسائل زیست محیطی

امروز مهم ترین چالش کشور و استان ما  مسئله آب و مسائل زیست محیطی 2

به گزارش خبرنگار ایمنا؛ در این نشست علمی که با حضور رسول زرگرپور، استاندار اصفهان،عباس کشاورز، رییس هیئت مدیره انجمن آبیاری و زهکشی ایران ،میدانی، معاون آب و آبفای وزیر نیرو، واعظ مهدوی، معاون علمی، فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در حال برگزاری است به مسائل و چالش های آب کشور و آبیاری و بهره وری در کشاورزی پرداخته می شود.

مدرس هاشمی، رییس دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن تبریک هفته دولت گفت: امروز دانشگاه های ما به حدی از بلوغ رسیده اند که درگیر حل بحران ها و چالش های کشور شوند و امروز مهم ترین چالش کشور و استان ما ، مسئله آب و مسائل زیست محیطی است .

به گزارش سیب موز

وی افزود: این کنگره پس از اولین کنگره ملی آبیاری که در مشهد برگزار شد، با توجه به ظرفیت های دانشگاه صنعتی اصفهان، در این دانشگاه و با همکاری تیم قدرتمندی از اساتید و متخصصان برگزار می شود.

مدرس هاشمی در ادامه اظهار داشت: از سالها قبل رشته آب در این دانشگاه ایجاد شده و پژوهشکده آب و آبفا در حوزه مسائل آبی کشور به تحقیق و بررسی می پردازد.

وی با اشاره به برگزاری 3 کنگره بزرگ در حوزه آب در 3 ماه آینده  گفت : طرح علمی برای حل مشکلات آب استان ارائه شده است که امید داریم به مرحله اجرا برسد.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان با اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی و اساتید و محققان این دانشگاه برای پیگیری و بررسی مسائل و چالش های کشور تفاوت این کنگره با سایر همایش های علمی برگزار شده در این زمینه را برگزاری نشست های تخصصی برای بررسی دقیق و علمی بحران ها و چالش های مرتبط با آب عنوان کرد.

در ادامه این نشست مسئولان اجرایی کشور در حوزه آب به سخنرانی پرداختند./

این خبر در حال تکمیل است.