استقلال، عزت، اقتدار و خودکفایی نظامی از مهم ترین دستاوردهای دفاع مقدس است

سیب موز فرماندار قاین:استقلال، عزت، اقتدار و خودکفایی نظامی از مهم ترین دستاوردهای دفاع مقدس است

استقلال، عزت، اقتدار و خودکفایی نظامی از مهم ترین دستاوردهای دفاع مقدس است

سیب موز: استقلال، عزت، اقتدار و خودکفایی نظامی از مهم ترین دستاوردهای دفاع مقدس است فرماندار قاین گفت: استقلال، عزت، اقتدار و خودکفایی نظامی از مهم ترین دستاوردهایی بود که جنگ و دفاع مقدس برای کشور به ارمغان آورد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، به نقل از روابط عمومی فرمانداری قاینات، بهمن کهن ترابی در جلسه برنامه ریزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس، ضمن تبریک به مناسبت این ایام پر افتخار و اعیاد قربان و غدیر، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس با اصل انقلاب و نظام گره خورده است بنابراین جای هیچ تردید و شکی در گرامیداشت و فرهنگ سازی دفاع مقدس در این ایام در سطح کشور و به تبع آن در این استان و شهرستان نیست.

به گزارش سیب موز وی تصریح کرد: جنگ نابرابر بر کشور تحمیل شد و مدت هشت سال به طول انجامید و جوانان برومندی، نخبگان و فرهیختگان و سرمایه های بسیار ارزشمندی را از کشور ما گرفت و خسارت های مالی زیادی هم برجای گذاشت.

فرماندار قاین گفت: استقلال، عزت، اقتدار و خودکفایی نظامی از مهم ترین دستاوردهایی بود که جنگ و دفاع مقدس برای کشور ما به ارمغان آورد.

کهن ترابی با اشاره به اینکه فرهنگ دفاع مقدس، فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت است؛ اذعان داشت: در شرایط کنونی با توجه به همه مسائل و مشکلاتی که در سطح شهرستان در حوزه های مختلف وجود دارد؛ بزرگترین خدمتی که مدیران می توانند انجام بدهند و ادامه دهنده راه امام و شهدا باشند؛ این است که با روحیه جهادی خدمتگزار مردم باشند.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس متعلق به همه مردم است؛ تأکید کرد: همان طوری که دفاع مقدس مردمی آغاز شد و مردم با حضور در صحنه های نبرد حق علیه باطل بسیج شدند و جانفشانی نمودند؛ در شرایط کنونی هم این هفته متعلق به جناح، گروه و حزب خاصی نیست و همه باید پای کار باشند و از حضور و مشارکت عموم مردم در بهتر برگزار نمودن برنامه های فرهنگی و ترویج فرهنگ دفاع مقدس استفاده شود.

فرماندار قاین خاطرنشان کرد: از ظرفیت گروه های هنری تئاتر و نمایش باید در فرهنگ سازی و انتقال فرهنگ دفاع مقدس برای آگاه سازی عموم مردم بویژه نسل های سوم و چهارم بدرستی استفاده شود و همچنین با توجه به بازگشایی مدارس و تقارن این هفته با آغاز به کار مدارس، آموزش و پرورش با دعوت از اساتید می تواند در انتقال فرهنگ دفاع مقدس برای نسل جدید بدرستی استفاده نماید.

انتهای پیام/69008/ح