تقوی: با شعار نمی توان فوتبال زیبا ارائه کرد/ پرسپولیس بهتر از استقلال بود

سیب موز استقلال در همه بازی ها دفاعی بازی می کند

تقوی: با شعار نمی توان فوتبال زیبا ارائه کرد/ پرسپولیس بهتر از استقلال بود

تقوی: با شعار نمی توان فوتبال زیبا ارائه کرد/ پرسپولیس بهتر از استقلال بود

سیب موز: تقوی: با شعار نمی توان فوتبال زیبا ارائه کرد/ پرسپولیس بهتر از استقلال بود

کارشناس فوتبال معتقد است "بسته بازی کردن استقلال در داربی 83" روی عملکرد پرسپولیس نیز تاثیر گذاشت و این بازی در مجموع زیبا از آب درنیامد.

به گزارش سیب موز مجتبی تقوی در گفت وگو با ایسنا درباره تساوی دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس تصریح کرد: حیف است دوباره روند بازی های مساوی و کسل کننده شروع شود. این دو تیم بسیار پرطرفدارند و به لحاظ مالی هم هیچ مشکلی ندارند. این همه تماشاگر به استادیوم آمد و گلی که ندیدیم هیچ، حتی چند پاس متوالی هم روی زمین مشاهده نکردیم. این نشان دهنده این است که دو تیم به ویژه استقلال تدبیر ویژه ای برای دفاع داشتند. با این حال، با حرف و شعار نمی توان فوتبال زیبا ارائه کرد. این بازی بسیار کسل کننده بود و معتقدم سال قبل، داربی زیباتری شاهد بودیم.

کارشناس فوتبال با بیان اینکه استقلال مقابل پرسپولیس بازی بسته ای به نمایش گذاشت، افزود: برایم سوال است و می خواهم از تریبون ایسنا این را اعلام کنم که چرا استقلال با وجود جوان گرایی این روند را قطع کرد؟ قطعا باید تربیت بازیکن و سرمایه گذاری روی جوان ها روندی داشته باشد. فرشید اسماعیلی را پارسال آوردند و او در کنکور استقلال قبول شد و باید می ماند اما این همه تغییر و تحول برای چیست؟ استقلال در جذب بازیکن عملکرد خوبی نداشته است. باشگاه بزرگی مثل استقلال نباید در حفظ سرمایه هایش این طور عمل کند.

وی در پاسخ به این پرسش که بازی دفاعی استقلال با توجه به نتایج اخیرش منطقی بود یا نه گفت: این نوع بازی در داربی منطقی است اما استقلال در بازی های دیگر هم به همین شکل بازی می کند. به هر حال باخت در داربی می تواند تاثیر بسیار منفی داشته باشد اما می بینیم در بازی های دیگر هم چشم به ضد حمله دوخته است. این طور می شود که در هفته ششم، انتهای جدول هستند. آن ها هماهنگ نیستند و هارمونی لازم را ندارند. این باشگاه تغییر و تحولات زیادی داشته است و در مقابل می بینیم استقلال خوزستان با ثباتی که داشت قهرمان شد. صنعت نفت آبادان هم امسال از لیگ یک به لیگ برتر آمده اما به دلیل دست نزدن به ترکیب، مدعی است.

مجتبی تقوی در پایان گفت: امروز پرسپولیس به لحاظ بدنی نسبت به استقلال بهتر بود. آن ها در درگیری ها و پرس میانه زمین به خصوص در نیمه اول بسیار با انرژی ظاهر شدند اما به گل نرسیدند. اگر پرسپولیس گلی به ثمر می رساند، شرایط کاملا فرق می کرد. آن موقع بود که استقلال جلو می کشید و پرسپولیس نیز یا گل می خورد یا گل های بیشتری می زد. در مجموع فکر می کنم چون پرسپولیسی ها در بازی های اخیر ترکیب یکسانی داشتند، بهتر ظاهر شدند اما استقلال به خاطر تحولات زیادش بازی ضعیف تری ارائه کرد. این بازی و دفاع 10 نفره در عملکرد پرسپولیس نیز تاثیر گذاشت.

انتهای پیام