خودباوری و استقلال ثمره بزرگ هشت سال دفاع مقدس/ پیروی از ولایت وظیفه هر مسلمان واقعی است

سیب موز امام جمعه موقت بشرویه:

خودباوری و استقلال ثمره بزرگ هشت سال دفاع مقدس/ پیروی از ولایت وظیفه هر مسلمان واقعی است

خودباوری و استقلال ثمره بزرگ هشت سال دفاع مقدس/ پیروی از ولایت وظیفه هر مسلمان و

سیب موز: خودباوری و استقلال ثمره بزرگ هشت سال دفاع مقدس/ پیروی از ولایت وظیفه هر مسلمان واقعی است

امام جمعه موقت بشرویه گفت: دوران 8 سال دفاع مقدس تجلی قدرت خداوند است برای کسانی که دین خدا را یاری کردند و در واقع ثمره دوران هشت سال دفاع مقدس خودباوری اقتدار و استقامت در برابر دشمنان می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیام بشرویه،ظهر امروز "حجت الاسلام  رضا بهشتی فر "در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه با تبریک دهه امامت و ولایت عید بزرگ غدیر خم خاطرنشان کرد :یکی از اصول اصلی اسلام،  مسئله ولایت است و خداوند متعال برای مسائله ولایت سفارش و سرمایه گذاری کرده تا آنجا که می فرماید هرکسی با پیامبر همراهی می کنند باید با ولایت هم همراه باشد.

به گزارش سیب موز

امام جمعه موقت شهرستان بشرویه با تأکید بر اینکه مسئله غدیر خم نباید فراموش شود افزود:در غدیر خم جمعیتی بالغ بر 120 هزار نفر از اقصی نقاط ملت اسلامی دور هم جمع شدند و رسول خدا در آن واقعه مولا امیر المومنان را به امامت و ولایت  مسلمانان بعد از خود معرفی کرد.

وی افزود : رسول خدا(ص) در مسئله معرفی امیر المومنین نگرانی های زیادی را از از بابت نیرنگ منافقین داشت که خداوند متعال آن حضرت را به صبر واستقامت دعوت کرد.

بهشتی فر با اشاره به اهمیت مسئله ولایت خاطرنشان کرد :در وظایف رسالت پیامبر خاتم هیچ مسئله ای به عظمت معرفی امامت و ولایت نبود چرا که دین اسلام با معرفی آقا علی ابن ابیطالب به عنوان ولی و امام مسلمانان کامل گردید.

امام جمعه موقت بشرویه افزود: ولایت رکن اصلی اسلام و استقرار دین حق خداوند متعال است.

وی با تأکید بر اینکه معرفی امامت حضرت علی تکمیل کننده زحمات پیامبر اسلام بود گفت:رسول خدا اگر مسئله ولایت ولایت و امامت را معرفی نمی کند تمام زحمات خود را بر باد رفته می دید بنابراین مسئله امامت و ولایت از ارکان اصلی دین اسلام محسوب می شود.

بهشتی فر افزود :در دین اسلام و بر اساس آیات و روایات  اگر کسی پیرو ولی خود نباشد و او را نشناسد همچون کافر از دنیا می رود بنابر این مسلمان واقعی کسی است که ولایت و امامت را قبول داشته باشد

و عارف به امام زمان خویش باشد.

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه افزود: مسئله ولایت پذیری یکی از مهمترین مسائلی که در واقعه غدیر بر آن تاکید شده در زمان غیبت کبرای امام زمان مسئله ولایت و رهبری با محوریت ولایت فقیه جامع شرایط تحقق میابد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از وجود رهبری جامع الشرایط بهره مند شده گفت: خوشبختانه برکات این ولایت و رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز کاملاً مشهود است.

بهشتی فر و پیروی از ولایت و امامت زمان خویش را یکی از وظایف اصلی مسلمانان برشمرد و گفت:در حال حاضر وظیفه ما پیروان ولایت، شناخت کامل از مسئله ولایت و رهبری می باشد تا گمراهی و تفرقه ها از بین برود.

امام جمعه موقت بشرویه افزود: نسل جوان و نوجوان باید با برکات وجود امام عصر و ولایت فقیه و رهبری آن آشنا گردند بنابراین تمام صاحبنظران فرهنگی مذهبی و مسئولان متولی باید تلاش خود را به کار گیرند تا بتوانند اهداف ولایت و پیام غدیر را آنگونه که هست به جهان معرفی کنند.

خودباوری و استقلال ثمره بزرگ هشت سال دفاع مقدس/ پیروی از ولایت وظیفه هر مسلمان و 2

وی درادامه خطبه های نماز جمعه بشرویه با گرامیداشت یاد روحانی شجاع و ولایت مدار "آیت الله خزعلی " بیان کرد: حضرت آیت الله خزعلی از بنیانگذاران و موسس بنیاد غدیر است که در جریان فتنه سال 88 از فرزندانش که از  موافقان فتنه بودند اعلام برائت کرد و گفت من حاضر نیستم این فرزند نااهلم حتی در تشیع جنازه ام شرکت کنند و  ایشان یکی از الگوهای بزرگ ولایت پذیری هستند.

بهشتی فر در ادامه با اشاره به کشتار مردم فلسطین در 26 شهریورماه خاطرنشان کرد:جمع زیادی از مردم بیگناه کودکان و زنان بی دفاع فلسطین در اردوگاه صبرا و شکیلا توسط رژیم نامشروع صهیونیست به شهادت رسیدند و متاسفانه هیچکدام از نهادهایی که اسم حقوق بشر را بر روی خود گذاشته اند این جنایت هولناک را محکوم نکرد.

امام  جمعه موقت شهرستان بشرویه همچنین با تبریک فرا رسیدن میلاد امام هادی علیه السلام این امام همام را الگوی جامعه اسلامی دانست و گفت: مسلمانان باید از از امام هادی که به عنوان یک الگوی بزرگ در رفتار و منش اجتماعی و اخلاقی و شجاعت  است  درس بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه مسلمانان واقعی باید همچون همچون حضرت علی رفتار کنند گفت: آنهایی که خود را شیعه علی می دانند باید در تمام جوانب زندگی خود همانند مولا امیرالمومنین رفتار کنند و سبک زندگی آن امام بزرگوار را الگوی خود قرار دهند.

بهشتی فر با تاکید بر هوشیاری مسلمانان در خصوص فتنه های زیاد دشمنان اسلام هم گفت:امروزه در جامعه اسلامی محوریت ولایت و رهبری  می باشد و دشمن سعی دارد با ایجاد نفود و تفرقه در بین مردمو  نظام این جایگاه مقدس را خدشه دار کنند و برخی به دنبال ساختارشکنی هستند.

امام جمعه موقت بشرویه افزود: اگر نظام انقلاب اسلامی خدای ناکرده خدشه دار شود ضربه ی  بزرگ به اسلام وارد خواهد شد بنابراین ملت وفادار به این نظام ولایی مراقب و مواظب فتنه انگیزی های دشمنان باشند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس هم گفت: دوران  8 سال دفاع مقدس تجلی قدرت خداوند است برای کسانی که دین خدا را یاری کردند و در واقع ثمره  دوران هشت سال دفاع مقدس خودباوری اقتدار و استقامت در برابر دشمنان می باشد.

بهشتی فر افزود: رشد و بالندگی تفکر بسیجی از دیگر ثمرات این دوران است و همه ما وظیفه داریم تا نسل  آینده و جوان را با این ثمرات و برکات ارزشمند آشنا کنیم.

امام جمعه موقت بشرویه همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید بهاری از تحصیل و علوم در بستر آموزش و پرورش است و بزرگترین سرمایه های ما که فرزندان هستند در این نهاد تعلیم و تربیت می یابند لذا باید  با ارزش های الهی و اسلامی پرورش یابند.

وی در خصوص کمک به دانش آموزان محروم هم گفت: سنت خداپسندانه جشن عاطفه ها از رویکردهای دینی و مذهبی به شمار می رود که توسط متولیان امر انجام شده و کمک ها به خانواده های نیازمند و کودکان که می خواهند به مدرسه بروند یاری می رسد.

بهشتی فر همچنین در خصوص آغاز مسئله آمارگیری نفوس و مسکن هم گفت: توجه به برگزاری مسئله آمار نفوس و مسکن امکان بیشتری را برای برنامه ریزی مسئولان ارائه می کنند و به فرموده مقام معظم رهبری آمار دقیق و برنامه ریزی درست از ارکان مهم پیشرفت است که مردم نیز باید با ماموران همکاری داشته باشند.

انتهای خبر/