پیشنهادات یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای نوشت افزارها

سیب موز پیشنهادات یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای نوشت افزارها کانون خبرنگاران نبأ: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نقش نوشت افزار ایرانی اسلامی در هویت سازی کودکان را مهم دانست و گفت: بچه ها هر روز یا این شخصیت ها رشد می کنند و باید از طریق همین نوشت افزار عمیق تر و جدی تر کار کرد تا آنها به سمت هویت واقعی خود هدایت شوند. علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه بازدید از نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی در گفت و گو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، پیرامون این نمایشگاه گفت: به نظرم مجموعه فضایی که شکل گرفته برای یک کار بزرگ خوب است، البته در نقطه شروع است ولی آغاز خوبی بوده که می توان آن را توسعه داد.

پیشنهادات یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای نوشت افزارها

سیب موز: پیشنهادات یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای نوشت افزارها کسب نظرات مردم جهت رضایت آنهاعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با پیشنهاد اینکه این مجموعه نیازمند دانستن نظرات و رضایت مخاطبین است، گفت: باید از لحاظ نظرسنجی این مجموعه یک انسجام بیشتری داشته باشد و از طریق نظر سنجی میل مردم، خواسته و نظرات آن را دریافت کنند.وی ادامه داد: نظر بنده این است که یک مجموعه متخصص کار پرسشگری را از بازدیدکنندگان انجام دهد و در طول برگزاری نمایشگاه این پرسشنامه ها از افراد پر شود که این پرسشنامه ها تبدیل به یک راهنما برای مجموعه خواهد شد تا از این طریق رضایتمندی مخاطبین فراهم شود.

به گزارش سیب موز آقامحمدی افزود: تفاوت بین دیدگاه بچه ها با پدر و مادرهایشان مهم است، که این تفاوت باید دیده شود و در حقیقت نمایشگاه باید ارتقا پیدا کند.

جای خالی آیت الله بهجت در نمایشگاهعضو تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اینکه جای چه شخصیت هایی در نمایشگاه خالی است، اظهار کرد: با کل نمایشگاه اشراف کامل پیدا نکردم که چه کسانی حاضر و چه کسانی غایب هستند، ولی فکر میکنم بعضی شخصیت ها مانندشهید چمران در نمایشگاه غایب بود، همچنین آیت الله بهجت.

آقامحمدی بیان کرد: تنوع در نوشت افزار شرط است، پس نباید تیراژهای اولیه بالا باشد بلکه می توان چهره های اولیه را در تیراژ پایین زد و اگر استقبال شد آن را در تیراژ زیاد منتشر کرد. بعضی از ابتکاراتی که تولیدکنندگان داشتند مثل انتشار اسامی مشهور بین مردم؛ مثلا خیلی ها اسمشان علی است و دوست دارند دفتر علی داشته باشند که این موارد را می شود تقویت کرد و نوعی بچه ها را به سمت هویت خودشون هدایت کرد.

نقش نوشت افزار اسلامی در هویت سازی برای بچه ها عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اینکه نقش نوشت افزار اسلامی در هویت سازی برای بچه ها را چگونه می بینید، گفت: بچه ها هر روز با نوشت افزارها درگیر هستند و اگر شخصیت های محبوب بچه ها در این وسیله ها باشند؛ هر روز با این شخصیت ها رشد می کنند؛ خیلی مهم است که این کار عمیق و جدی تر انجام شود.

آقامحمدی با اشاره به اینکه برای دانش آموزان دبیرستانی در نمایشگاه فکری نشده بود، گفت: باید در این حوزه افراد جدیدی وارد شوند و یک مقدار ریسک بیشتر داشته باشند تا شخصیت های جدیدتری برای تمام گروه های سنی تولید شود.

پیشنهادات یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای نوشت افزارها 2

شهید فهمیده قهرمان بچه های ایرانیاین عضو تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اینکه شما چه شخصیتی را به عنوان قهرمان بچه های ایرانی معرفی می کنید، گفت: من فکر می کنم مثلا برای بچه ها شخصیت شهید فهمیده که کلا در نمایشگاه هم جایش خالی بود، مناسب باشد، چون به درد یک نوجوان چنین شخصیت هم سنی می خورد و این شهید بزرگوار هم خیلی شناخته شده، هست.

وی ادامه داد: برای بزرگترها می توان شخصیت های دیگری مثل شهدای هویزه کار شود که برای قشر دبیرستان و دانشجو مناسب هست و این شخصیت ها به آنها نزدیکتر هستند.

جای خالی شخصیت های خانم در نوشت افزارآقامحمدی افزود: در حوزه خانم ها شخصیتی از بانوان را مشاهده نکردم، در صورتی که برای این قشر شخصیت هایی چون دا، خانم دباغ یا چهره هایی از این قبیل می توان کار شود.

وی ادامه داد: اینها چهره های محبوب ایرانی هستند که در دوران دفاع مقدس سختی های زیادی کشیدند، نباید وقتی از چهره های ایرانی سخن می گویم این قشر را کنار بگذاریم، حتی پروین اعتصامی از جمله مواردی هست که باید به عنوان شخصیت ها برای بانوان اضافه شود.

امیرمحسن سلطان احمدی