اختتامیه پنجمین دوره طرح «اسوه» در اصفهان

سیب موز اختتامیه پنجمین دوره طرح «اسوه» در اصفهان گروه فعالیت های قرآنی: اختتامیه پنجمین دوره طرح آموزشی - تربیتی «اسوه» که با هدف پرورش نوجوانان نخبه توسط شورای عالی قرآن از 13 شهریور در تهران آغاز شده بود، عصر چهارشنبه 17 شهریور در اصفهان برگزار شد.

اختتامیه پنجمین دوره طرح «اسوه» در اصفهان

سیب موز: اختتامیه پنجمین دوره طرح «اسوه» در اصفهان

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، اختتامیه پنجمین دوره طرح آموزشی - تربیتی قاریان ممتاز نوجوان، «اسوه» بعدازظهر دیروز چهارشنبه ١٧ شهریورماه در اردوگاه مهاجران روستای سعدآباد شهرستان سمیرم اصفهان با حضور قاریان نوجوان اسوه، اعضای اردوگاه مهاجران و مسولین طرح اسوه برگزار شد.

بر اساس این گزارش، طرح «اسوه» بعد از برگزاری بخش اول خود در اردوگاه شهید زین الدین تهران، بخش دوم خود را از ١4 تا ١٨ در دهکده مقاومت اصفهان و اردوگاه مهاجران سمیرم با برنامه های آموزشی و تربیتی، تجدید بیعت با آرمان های انقلاب، رزمایش جنگ با اسرائیلی ها و داعشی ها، آموزش شنا، اسب سواری، تیر اندازی، یادگیری مهارت های مورد نیاز در زندگی، آشنایی با شهدا و کمک به روستاییان پشت سرگذاشت.

برنامه اختتامیه پنجمین دوره طرح اسوه با تلاوت امیرحسین حیدری قاری نوجوان از تهران آغاز شد و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رسول خوبرو، معاون اجرایی طرح «اسوه» به بیان برخی نکات درباره نحوه اجرا، نقاط قوت و ضعف پنجمین دوره پرداخت.

سپس حجت الاسلام و المسلمین شهاب الدین غفاری، معاون تربیتی فرهنگی طرح «اسوه» به بیان برخی دست آوردهای برگزاری اردوی جهادی و آشنایی با مهارت های مورد نیاز زندگی پرداخت. وی ضمن بیان اهمیت توجه و الگو قرار دادن شهدا در زندگی گفت: این اردوهای جهادی و آشنایی با برخی سختی ها ما را با زندگی و شرایط دفاع مقدس و شهدا بیشتر آشنا می کند.

اختتامیه پنجمین دوره طرح «اسوه» در اصفهان 2

محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن و مدیر طرح «اسوه» سومین و آخرین سخنران این برنامه بود که ضمن تقدیر از دست اندرکاران طرح «اسوه» و نیروهای اردوگاه مهاجران گفت: برگزاری طرح هایی همچون «اسوه» نشانه اهمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی به سرمایه گذاری بر روی قاریان ممتاز نوجوان می باشد.

وی تصریح کرد: امروز طرح «اسوه» پس از برگزاری پنج دوره موفق، نگاه جامعه قرآنی کشور و رسانه های قرآنی را معطوف خود کرده است که این از برکات قرآن کریم، زحمات اساتید و خود قاریان ممتاز نوجوان است.

میرزاجانی در پایان ضمن تأکید دوباره به پایان رساندن برنامه حفظ قرآن کریم قاریان نوجوان «اسوه»، ایشان را به برخی نکات اخلاقی توصیه کرد.

همچنین در این برنامه داوود سجادی، معاون آموزشی طرح «اسوه» آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کرد و در پایان این مراسم از نفرات برتر طرح «اسوه» تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است که پنجمین دوره طرح آموزشی تربیتی قاریان ممتاز نوجوان، «اسوه» از ٣ شهریور در تهرانت آغاز و ١٨ شهریور در اصفهان پایانت یافت.