منصوریان:باقری از من حمایت کرد اما پیشکسوتان استقلال شمشیر را از رو برای من بستند/با سیستم «اتلتیکویی و بایرن مونیخی» به میدان می رویم

منصوریان:باقری از من حمایت کرد اما پیشکسوتان استقلال شمشیر را از رو برای من بستن

سیب موز: منصوریان:باقری از من حمایت کرد اما پیشکسوتان استقلال شمشیر را از رو برای من بستند/با سیستم «اتلتیکویی و بایرن مونیخی» به میدان می رویم

سیب موز به گزارش تهران پرس، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس گفت: به بهادر عبدی بابت فوت پدر و مادرش و آقای حمیسی به دلیل فوت پدرش تسلیت می گویم. درباره بازی فردا باید بگویم از نظر روحی و فیزیکی آماده هستیم. در سه روزی که از بازی با ماشین سازی فرصت داشتیم تلاش کردیم از نظر روحی به حد ایده آ ل برسانیم.

وی افزود: دوستان من در گروه آنالیز باشگاه استقلال دقت عمل زیادی به خرج دادند و از هفته های قبل می دانستند که روز جمعه باید به مصاف پرسپولیس برویم. ما با این تیم رقیب هستیم اما در مستطیل سبز ولی در بیرون از زمین با هم کاملا دوست هستیم. تیم رقیب کادر فنی بسیار خوب و قوی دارد و همیشه گفته ام برانکو چون شش سال سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بوده من به او ارادت خاصی دارم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که پرسپولیس سال گذشته استقلال را با 4 گل شکست داد و شما هم با نفت تهران مانع قهرمانی پرسپولیس شدید و آیا این دو اتفاق تأثیری در نتیجه مسابقه فردا دارد یا خیر، گفت: این مسابقه شاید برای هواداران استقلال و پرسپولیس خیلی جذابیت داشته باشد اما برای من و برانکو مسئله کاملا فرق می کند. نتیجه نه به عملکرد دو تیم در هفته های گذشته ربط دارد و نه به چیز دیگری. مطمئن باشید نتایج هفته های اخیر استقلال و پرسپولیس دلیلی برای برد یک تیم در مسابقه فردا نیست.

وی تأکید کرد:من برای اولین بار است که با استقلال در قالب سرمربی روی نیمکت می نشینم و اولین دربی خود را تجربه می کنم. من تفکرات برانکو را می دانم و مطمئنا آنها هم نسبت به ما شناخت دارند. به همین دلیل است که می گویم فردا شاهد یک دربی قشنگ و زیبا هستیم و با توجه به همان شناختی که اشاره کردم ادعا می کنم که بازی فردا برد و باخت دارد و امیدوارم که برنده اش استقلال باشد.

منصوریان در مورد اینکه فردا اولین تجربه مربیگری خود در دربی را انجام می دهد و از طرفی آیا بازی فردا برای او یک تجربه خواهد بود یا خیر، اظهار داشت: حضور در دربی که رانندگی کردن نیست بخواهیم هر روز آن را انجام بدهیم. بازی فردا هیچ ارتباطی با مربیگری من در نفت و یا حتی مربیان سابق استقلال ندارد. ما تلاش می کنیم و نمی خواهیم آزمون و خطا انجام دهیم چرا که هدف ما حرکت رو به جلو است و از طرفی شرایط خوبی هم داریم. صورت بچه های تیم را که می بینم متوجه می شوم که آنها کم حرف می زنند و تمرکز خود را بر روی بازی گذاشته اند. سال هایی که بازی می کردم و در هفت هشت سالی که مربیگری می کنم این مسائل به من کمک می کند تا بتوانم فردا بازیکنانم چه کاری انجام خواهند داد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص دیدار شب گذشته اش با پرویز مظلومی و اینکه چه حرف هایی بین آنها رد و بدل شده، افزود: کل صحبت هایم را که نمی توانم بگویم اما با همه قلبم دوست داشتم تا سرزده به خانه او بروم و دیداری با مظلومی تازه کنم به همین دلیل با محمد حسین زرندی مدیر روابط عمومی باشگاه به خانه پرویزخان رفتیم و حتی خود او نمی دانست که قرار است به خانه اش برویم. آنجا که رفتیم با هم صحبت کردیم چرا که مظلومی مربی خود من بوده و سابقه برد و باخت در دربی داشته است. احساس کردم به انرژی قلبی او نیاز دارم و می دانم که چقدر سخت است که کسی سال ها در استقلال باشد اما شرایط برای او به گونه دیگری رقم بخورد. به پرویز خان گفتم که من پرچم دار استقلال هستم و این پرچم به صورت امانت دست ماست. وقتی که از او جدا شدم از او خواستم که قلبش را به ما بدهد و وقتی از خانه اش بیرون آمدیم به زرندی گفتم که احساس سبکی می کنم. دو سه روز پیش بود که خودم را جای او گذاشتم و به همین دلیل تصمیم گرفتم که به دیدار مظلومی بروم. به همین دلیل سرحال و سبکبال در دربی حاضر خواهیم شد.

منصوریان در خصوص اینکه در اولین نشست خبری اش اعلام کرد می خواهد به گونه ای نتیجه بگیرد که هواداران استقلال بابت دربی های قبل که استقلال پیروز نشده بود امسال سرشان را بالا بگیرند اما با توجه به نتایج این تیم این احتمال وجود دارد که استقلال فردا دفاعی بازی کند، افزود: من همچنان با انرژی هستم و اگر روزی انرژی نداشته باشم از خانه بیرون نمی روم. اما درباره سوال شما باید بگویم که فردا و در نشست خبری بعد از بازی جواب می دهم که آیا ما در دربی دفاعی بازی کردیم یا حمله کردیم و یا اینکه من شاداب هستم یا نه.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه در پاسخ به این سوال که در آستانه دربی دل شما به چه چیزی گرم است، گفت: دل من به چند چیز گرم است. اول به هواداران استقلال و دعاهای آنها. دوم به بازیکنانم که در تمرین به من انرژی می دهند و سوم دعای خیر پدر و مادرم. در وهله چهارم هم باید اشاره کنم که در سخت ترین روزهایی که تنها هستیم حتما به جلو نگاه کن و در آن زمان تکیه گاهی به نام خدا را احساس خواهی کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا طی هفته های اخیر حمایتی که باید از شما می شد را احساس کردید یا خیر، گفت: به این سوال پاسخ می دهم! اگرچه با مدیر روابط عمومی استقلال هماهنگ کرده ام هر وقت نباید سوالی را پاسخ بدهم از پایین با پایش به پای من بزند تا متوجه بشوم (در این لحظه خبرنگاران به منصوریان گفتند که رمز شما لو رفت) که سرمربی استقلال هم اعلام کرد خودش دوست دارد به این سوال پاسخ بدهد.

وی تأکید کرد: در ابتدا تشکر می کنم از حمایت هواداران استقلال که از روز اول پشت من ایستادند. شاید بعضی مواقع وقتی از دوستان سوال می کنم که این چه حرفی بود در مورد من زدید جواب می دهند که ما نگفتیم خبرنگاران خودشان نوشتند اما من ایمان دارم شما رسانه ها و خبرنگاران کارتان را بلد هستید و بدون تهران پرس - چیزی را نمی نویسید.

وی تأکید کرد: جا دارد از افتخاری و دوستان مان در هیأت مدیره تشکر کنم اما از خیلی ها گلایه دارم. به جز دو سه پیشکسوت استقلال که پشت من ایستاده اند بقیه تمام حرف هایشان را برای سال 95 گذاشته اند. خیلی از این پیشکسوتان هر روز علیه من مصاحبه می کنند ولی باید بگویم تعداد آنها در مقابل 30 میلیون نفر که طرفدار استقلال هستند ضریبی در ریاضی ندارد.

منصوریان تأکید کرد: شب گذشته به پرویز مظلومی هم گفتم که فقط پرچم ها جابه جا می شود و ما در این جا فقط یک مسئولیت را بر عهده داریم. دو نکته را به پیشکسوتانی می گویم که از روز اول شمشیر را برای من از رو بستند و از همان بدو ورودشان شروع به مصاحبه علیه من کردند. طی روزهای گذشته یکی دو مصاحبه را از برانکو و کریم باقری دیدم که شاید اصلا لازم نبود باقری در مورد من صحبت کند و مربی تیم رقیبش را چاق کند اما کریم تعصب سال نود و هشتی خود را نشان داد و از من دفاع کرد.

منصوریان تأکید کرد: مربی تیم رقیب از من دفاع کرد ولی پیشکسوتی که در کنار من و در یک قدمی من حضور دارد از من انتقاد می کند. فقط می خواهم این را بگویم همیشه در این سال ها استقلالی از استقلالی خورده است و پرسپولیسی از پرسپولیسی. هیچ وقت نشده که طی این سال ها یک پرسپولیسی یک استقلالی را بزند و بالعکس.

منصوریان در ادامه در پاسخ به این سوال که سبک بازی شما در بازی فردا چگونه خواهد شد، گفت: مسیر فوتبال ما هجومی است و توانایی این را داریم که هر خط دفاعی را باز کرده و به آنها گل بزنیم.

وی در پاسخ به این سوال که شما هم به عنوان مربی و هم به عنوان بازیکن در استقلال بازی کرده اید و آیا بازیکنان تان را به خصوص نفرات جوان تیم تان را آماده این دیدار کرده اید یا خیر، گفت: من به لحاظ روحی تمامی بازیکنانم را آماده کرده ام و شما می دانید که خیلی از بازیکنان استقلال برای اولین بار است در دربی بازی می کنند اما همگی آنها نفرات با تجربه و ملی پوشی هستند.

خبرنگاری در مورد جایگاه منصوریان در استقلال در صورت شکست احتمالی در دربی سوال کرد که مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: طی هفته های گذشته هیچ یکی از عوامل باشگاه استقلال در مورد رفتن و جدایی علیرضا منصوریان حرفی نزده اند و این صحبت ها تنها شایعات بوده است.

منصوریان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما فصل گذشته با نفت تهران مقابل صد هزار هوادار پرسپولیس را با سیستمی که به سیستم «اتلتیکویی» تشبیه کرده بودند شکست دادید و آیا این حربه شما برای بازی فردا هم خواهد بود یا خیر، گفت: سعی می کنم به آن سیستم، سیستم بایرن مونیخی را هم اضافه کنم و با میکس این دو سیستم به مصاف پرسپولیس برویم!

وی در پاسخ به این سوال که اگر احتمالا نتیجه لازم را در مسابقه فردا نگیرید، آیا از مسئولیت تان شانه خالی می کنید، گفت: ما فرض را بر این نمی گیریم که نتیجه نگیریم. اگر قرار باشد من فرض را بر این بگیریم که ممکن است امروز به بیرون بیایم و تصادف کنم و به بیمارستان بروم اصلا از خانه بیرون نمی آیم.

خبرنگاری در ادامه به منصوریان گفت:امروز کلا به سمت ریاضی رفته اید که منصوریان با خنده پاسخ داد رشته ام ریاضی بوده است!

سرمربی تیم استقلال در پایان نشست خبری تأکید کرد: با تمام احترامی که برای محسن ترکی قائل هستم به تیم داوری که فینال المپیک را سوت زدند تبریک گفته و جالب است چندی پیش فغانی و ترکی را در مراسمی دیدم که در آن مراسم تجلیل هم نمی خندیدند. من به فدراسیون فوتبال تبریک می گویم که چنین تیم داوری را انتخاب کرده است.

به گزارش سیب موز تهران پرس - فارس