بازی پرسپولیس و استقلال بزرگترین دربی آسیا است/ تخمین زدن تعداد گل پرسپولیس در دربی بی اخلاقی است

سیب موز سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: معتقدم بازی استقلال و پرسپولیس بزرگترین دربی آسیا است و هیچ دربی حساسیت هایی همانند این بازی ندارد.

بازی پرسپولیس و استقلال بزرگترین دربی آسیا است/ تخمین زدن تعداد گل پرسپولیس در د

سیب موز: بازی پرسپولیس و استقلال بزرگترین دربی آسیا است/ تخمین زدن تعداد گل پرسپولیس در دربی بی اخلاقی است به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال در هفته ششم لیگ برتر، گفت: از تعداد  خبرنگاران حاضر مشخص است که دربی فرا رسیده است و قبل از هر چیز عید قربان و عید غدیر را تهنیت می گویم. دربی 83 در پیش است و همه منتظر هستیم چرا که خود من هم منتظر دربی هستم.وی افزود: خوشحالم که چنین جوی امروز حاکم است و به نظر من بازی استقلال و پرسپولیس بزرگ ترین دربی آسیا است. افتخار من این است که در چهارمین دربی حضور دارم و شما می دانید که من در کشورهای دیگر مربیگری کرده و در دربی های مختلفی حضور داشته ام اما هیچ دربی مثل دربی ایران نیست.برانکو تأکید کرد: در اینجا و در این مسابقه بزرگ هیچ تیمی نمی تواند بگوید از پیش برنده است و دربی ها معمولا بازی هایی است که ربطی به جایگاه تیم ها در جدول ندارد و وضعیت آنها در جدول تعیین کننده نتیجه نخواهد بود. به همین خاطر است که  نتیجه مسابقه فردا نامعلوم است و من از طرفی خوشحال هستم که دوباره صد هزار نفر به ورزشگاه می آیند. ما در سه دربی گذشته شرایط خوبی داشتیم و بازیکنانم عالی بازی کردند و فکر می کنم در هر سه بازی قبل فوتبال جوانمردانه ای از سوی هر دو تیم ارائه شد.وی ادامه داد: به طور حتم هواداران در بازی فردا تیم خودشان را تشویق می کنند و من از همین جا از هواداران پرسپولیس می خواهم که مثل سایر بازی ها به استادیوم بیایند و از ما حمایت کنند چرا که آنها یار دوازدهم ما هستند.

بازی پرسپولیس و استقلال بزرگترین دربی آسیا است/ تخمین زدن تعداد گل پرسپولیس در د 2

برانکو در پاسخ به این سوال که منصوریان با نفت پرسپولیس را شکست داد اما پرسپولیس در آخرین بازی استقلال را به زانو درآورد و چگونه می توان این تناقض را تحلیل کرد، افزود: قبل از هر چیز باید بگویم که منصوریان با مربیگری در نفت توان خودش را نشان داد و حتی دو سال قبل باید قهرمان می شدند. ما هیچ شکی به توانایی منصوریان نداریم و می دانیم که آنها ما را شکست دادند و قهرمان نشدیم اما بازی رفت دو تیم در ورزشگاه تختی یک بازی زیبا بود که ما باید با اختلاف گل بالا برنده می شدیم اما می گویم که نه من و نه منصوریان در بازی فردا مهم نیستیم بلکه بازیکنان مهم هستند چرا که آنها در زمین تصمیم می گیرند و جزئیات بازی روی دوش آنهاست. سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می شود برای بازی فردا او یک غافلگیری انجام می دهد و آیا این موضوع بازی کردن رامین رضاییان است یا احمد نورالهی افزود: دربی فرداست و ما امروز تمرین داریم اما همانطور که گفتم بازیکنان تصمیم گیرنده هستند نه من و آن چیزی که من را مطمئن می کند این است که هر کسی فردا به میدان برود و بازی کند همه توانش را می گذارد .سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که فردا قرار است یک تیم داوری سوت آغاز مسابقه را بزند که در فینال المپیک سوت زده و همچنین در جام جهانی هم قضاوت کرده است، تصریح کرد: من قبل از هر چیز به علیرضا فغانی و تیم داوری ایران که در فینال المپیک سوت زدند تبریک می گویم. این نشان می دهد که تیم داوری خیلی قوی است و مطمئن باشید فینال المپیک را بهترین داوران دنیا می توانند سوت بزنند.وی تأکید کرد: این یک افتخار بزرگ برای فوتبال ایران و کمیته داوران فدراسیون فوتبال است چون به نظر من فقط تعداد کمی از داوران در دنیا می توانند قاضی فینال المپیک باشند. به نظر من کسی نمی تواند در کیفیت فنی تیم داوری فردا شک کند و مطمئنا در مسابقه فردا و در دربی 83 ما شاهد بهترین تیم های ایران و تیم های داوری هستیم. اگرچه ممکن است تیم داوری اشتباهاتی هم داشته باشد ولی خوشحالم که فوتبال فردا با روح ورزشی برگزار خواهد شد.سرمربی پرسپولیس درباره اینکه بازیکنان پرسپولیس دچار غرور نمی شوند، بیان کرد: غرور همیشه می تواند مشکل ساز باشد اما من نمی توانم باور کنم که بازیکنان من با غرور کاذب وارد زمین شوند. می خواهم یک بار دیگر تأکید کنم که استقلال تیم بسیار خوبی دارد و این فقط یک قصه و داستان نیست واقعیت است.برانکو تأکید کرد: رحمتی و بیرانوند بهترین دروازه بان های آسیا هستند، تیمی که ووریا غفوری و مگویان با تجربه را دارد، در خط هافبک ابراهیمی و فرشید باقری را در اختیار دارد، خسرو حیدری و کاوه رضایی در این تیم بازی می کنند و جابر انصاری که هر وقت بازی کرده به ما گل زده در کنار کاوه رضایی که در ذوب آهن به پرسپولیس گل زده به طور حتم خطرناک است. آنها جوانانی به نام کریمی و مجیدی را دارند شاید استقلال در جدول وضعیتش خوب نباشد اما استحقاق این تیم خیلی بالا است و اگر کسی چنین تیمی را دست کم بگیرد مطمئن باشید دچار مشکل خواهد شد.

بازی پرسپولیس و استقلال بزرگترین دربی آسیا است/ تخمین زدن تعداد گل پرسپولیس در د 3

برانکو در مورد اینکه منصوریان در صورت باخت استقلال برکنار می شود و آیا آمادگی بازی با تیم بسته استقلال را خواهد داشت یا خیر، خاطرنشان کرد: ما خودمان را برای هر گزینه ای در این بازی آماده کردیم. اینکه استقلال چطور بازی می کند به منصوریان مربوط است و اینکه ما چطور بازی می کنیم هم به من و همکارانم در پرسپولیس مربوط می شود اما خطری هم وجود دارد و آن اینکه استقلال تا به حال برد نداشته و نیازی نیست که من تکرار کنم چقدر برای استقلال و منصوریان احترام قائلم. استقلال چند بازیکن باتجربه دارد و 7-6 بازیکن ملی پوش سابق و فعلی تیم ملی در این تیم حضور دارند. دیگر از بختیار رحمانی و مجیدی هم اسم نمی برم.سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص نبود وحید امیری و اینکه آیا زوج علیپور و طارمی خطرناک است یا خیر، بیان کرد: طبیعی است که نبود امیری برای ما یک فقدان بزرگ است چرا که او بهترین گلزن ماست اما در زمانی که پرسپولیس را می بستیم طوری کار کردیم که در همه پست ها بازیکن خوب داریم. علیپور یک سال و نیم پیش به استقلال گل زد و من به همه بازیکنانم اعتماد دارم. برانکو در باره اینکه اگر دربی فردا مساوی شود این نتیجه به سود استقلال خواهد بود یا پرسپولیس اظهار داشت: هر نتیجه ای که مثبت باشد برای ما خوب است اما طبیعی است که ما فقط به برد فکر می کنیم و این تفکر در همه بازی ها وجود دارد. تازمان آغاز دربی گزینه از قبل برنده ندارد و موقعیت فعلی تیم ها در جدول مهم نیست بلکه موقعیت فعلی دو تیم در زمین نتیجه را رقم می زند. وی درباره حضور علی پروین و علی کریمی در تمرین و اردوی سرخ پوشان افزود: از علی پروین تشکر می کنم که سر تمرین ما آمد و از ما حمایت کرد. وی کل زمان تمرین در کنار ما بود و افتخار می کنم که اسطوره فوتبال ایران عضوی از خانواده پرسپولیس است. پروین در تمرینات حاضر شد و بازیکنان را تشویق و از تیم حمایت کرد و طبیعی است که برای همه ما آرزوی موفقیت کند. درباره علی کریمی هم باید بگویم که وی هم  به اردوی ما آمد اما به دلیل این که در راه سازمان لیگ بودیم او را ندیدیم اما همین که به اردو آمد و از ما حمایت کرد برای ما ارزشمند است و از هر دو نفر از صمیم قلب تشکر می کنم. سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا امکان دارد نتیجه بازی آخر دو تیم یک بار دیگر تکرار شود، افزود: چیزی که مهم است این است که ما در این بازی عملکرد خوبی داشته باشیم و بتوانیم بازی خوبی از خودمان ارائه دهیم. ما می خواهیم بازی را ببریم و یک فوتبال زیبا انجام دهیم و استقلال هم همین را می خواهد ولی اگر بگوییم که به دنبال زدن چند گل هستیم این حرف اخلاقی نیست. همانطور که گفتم نتیجه دربی نامعلوم است. وی در واکنش به این ادعاکه قرار بود در صورت پیروزی در دربی گذشته به خبرنگاران شیرینی بدهد اما این کار را نکرد، خندید که در این حین مترجم وی اعلام کرد اگر بازی فردا را ببریم خودم شیرینی می دهم. در این هنگام برانکو گفت که در بازی قبل فرصت نکردم این کار را انجام دهم اما این بار حتما شرینی خواهم داد.