هاشمی نسب: شانس استقلال و پرسپولیس در دربی برابر است

هاشمی نسب: شانس استقلال و پرسپولیس در دربی برابر است

سیب موز: هاشمی نسب: شانس استقلال و پرسپولیس در دربی برابر است

سیب موز به گزارش سیب موز به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا به نقل از ایلنا، مهدی هاشمی نسب در مورد شرایط استقلال برای بازی مقابل پرسپولیس، گفت: شرایط استقلال برای دربی خوب است و به نظر من هر دو تیم برای دربی در شرایط برابری قرار دارند. دربی با همه بازی ها متفاوت است و نباید به شرایط دو تیم در جدول نگاه کنیم. استقلال از لحاظ تاکتیکی تیم خوبی است و فقط بدشانسی می آورد.

هاشمی نسب ادامه داد: دربی یک بازی سنتی است و از حساسیت ها و حواشی زیادی برخوردار است. پیش بینی این بازی کار بسیار سختی است و تا پایان 90 دقیقه نمی توان درباره نتیجه این بازی صحبتی کرد. این بازی کاملا روحی و روانی است و تکنیک و تاکتیک نقش کمی در آن ایفا می کنند.

پیشکسوت استقلال با اشاره به اینکه در این بازی فشار زیادی روی بازیکنان است، گفت: بازی دربی در اکثر مواقع جذاب نیست و بازیکنانی در این بازی گل می زنند که شاید در طول فصل هیچ اسمی از آنها نبوده است. ایمون زاید الان کجاست؟ امید روانخواه رفت و برگشت در دربی گل زد ولی الان صحبتی از این بازیکن ها نمی شود. برای این دو بازیکن که اسم بردم آرزوی موفقیت می کنم و منظور من از این حرف این است که شرایط دربی کاملا متفاوت از سایر بازی ها است.

وی در مورد انتقاداتی که به منصوریان درباره چینش بازیکنان می شود، گفت: انتخاب بازیکنان برای ترکیب اصلی در اختیار منصوریان است و او در طول هفته تیم را تمرین می دهد بنابراین ما نمی توانیم در این موضوع دخیل باشیم.

بازیکن اسبق استقلال با بیان اینکه این بازی به نوعی برای منصوریان حکم مرگ و زندگی را دارد، گفت: منصوریان دوست بسیار خوب من است و او با برد دربی می تواند تمام ناکامی های پنج هفته ابتدایی لیگ را فراموش کند. باخت این بازی هم می تواند شرایط را برای استقلال حادتر کند.

او ادامه داد: من از دل هواداران خبر دارم و چند سال در دربی بازی کردم. هواداران حاضرند همه لیگ را از دست بدهند اما دربی را با برد پشت سر بگذارند. برد دربی از قهرمانی برای هواداران دو تیم مهم تر است. پیروزی در دربی بازیکنان را هم به خودباوری می رساند. استقلال مثل یک مار زخمی است و بازیکنان با کسب برد در این بازی می توانند تمام حاشیه ها را از تیم دور کنند.

بازیکن اسبق استقلال و پرسپولیس در مورد اینکه گفته می شود روی کاغذ پرسپولیس شانس بیشتری برای کسب پیروزی برابر استقلال دارد، گفت: این مسائل اصلا درست نیست و در حد حرف است. پرسپولیس تیم بزرگی است و بازیکنانش با هم هماهنگ شده اند اما این دلیل بر برد در دربی نیست. من شانس دو تیم را برابر می دانم.

هاشمی نسب در مورد پیش بینی اش از نتیجه دربی، گفت: همانطور که گفتم تا پایان 90 دقیقه نمی توان در مورد نتیجه این بازی صحبت کرد اما امیدوارم استقلال برنده دربی شود.