دانشگاه اصفهان باید استقلال خود را حفظ کند

سیب موز رئیس دانشگاه اصفهان:دانشگاه اصفهان باید استقلال خود را حفظ کند

دانشگاه  اصفهان باید استقلال خود را حفظ کند

سیب موز: دانشگاه اصفهان باید استقلال خود را حفظ کند رئیس دانشگاه اصفهان گفت: یکی از تمهیداتی که باید برای دانشگاه اصفهان اندیشیده شود، این است که دانشگاه استقلال خود را حفظ کند و تحت تأثیر جریانات بیرون از دانشگاه نباشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، ظهر امروز مراسم تکریم و معارفه مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه اصفهان با حضور معاون امور دفاتر و مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری کل کشور، آیت الله میردامادی امام جمعه موقت اصفهان، رئیس دانشگاه، معاونان فرهنگی و آموزشی دانشگاه، رئیس بسیج اساتید استان، اعضای بسیج اساتید دانشگاه، مسؤولان نهاد رهبری در دانشگاه های مختلف و تشکل های دانشجویی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش سیب موز هوشنگ طالبی در این جلسه از زحمات حجت الاسلام تقوی در سمت ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان تشکر و اظهار داشت: در چندین دوره ریاست نهاد رهبری در دانشگاه، دوره همکاری با حجت الاسلام تقوی از بهترین دوره های فعالیت بوده است و ایشان همواره به عنوان مشاور دلسوز دانشگاه همکاری داشته اند.

وی دانشگاه اصفهان را جای حساسی دانست و افزود: با توجه به حساس بودن موقعیت دانشگاه اصفهان کار در آن دشوار است و کوچک ترین بی توجهی باعث ایجاد مشکل می شود، همچنین به مسائل دانشگاه باید نگاهی چند بعدی داشت.

رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به جایگاه حجت الاسلام تقوی در هیأت رئیسه و هیأت جذب دانشگاه، بیان داشت: در تمام مشکلات دانشگاه و در زمان اتخاذ تصمیمات سخت ایشان بهترین راهنما و مشاور برای هیأت رئیسه بودند.

طالبی به نقش نهاد رهبری در انتخابات و حساسیت های مربوط به آن اشاره کرد و گفت: با توجه به حساسیت های موجود نسبت به دانشگاه اصفهان، در انتخابات مختلف باید تمهیدات لازم اندیشیده شود که یکی از این تمهیدات این است که دانشگاه استقلال خود را حفظ کند و تحت تأثیر جریانات بیرون از دانشگاه نباشد.

وی با اشاره به همکاری مناسب دانشجویان، تشکل ها و مسؤولان در این مدت، اذعان کرد: اگر دانشگاه تأثیری هم از بیرون می گیرد، باید تأثیر محترمانه، صحیح و عقلانی و نه تأثیر بیرونی تقلیدی باشد.

رئیس دانشگاه اصفهان در پایان ضمن ابراز امیدواری از ادامه این حسن همکاری، تأکید کرد: امیدواریم با ادامه حسن همکاری دانشگاه اصفهان با همین پویایی و همکاری این چنینی به کار خود ادامه دهد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام علی تقوی نیز ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، اظهار داشت: بنده در راه تبلیغ مسائل دینی هرچه در توان داشتم، گذاشتم.

وی افزود: مسیر تبلیغ راه مورد نظر اهل بیت و شهدا است و شهدای دفاع مقدس یاری گر مبلغان دین بودند.

مسؤول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  اصفهان ویژگی بارز پیامبر(ص) را رحمة للعالمین بودن دانست و گفت: فعالیت در دانشگاه باید بر اساس رحمت، مهربانی و دلسوزی باشد.

حجت الاسلام میثم شریف مسؤول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان بیان داشت: در این چند سال از خدمات حجت الاسلام تقوی بهره بردیم و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه اصفهان عملکرد قابل قبولی داشته است.

وی رسالت نهاد رهبری را با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، انسان ساختن دانست و اذعان داشت: وظیفه روحانیون چه در دفاتر نهاد نمایندگی و چه در حوزه تبلیغ این است که اخبار امروز خبرگزاری فارس - ی برای روحانیت و اسلامیت باشند و در حوزه دین مقصود این است که مسیر را به سر انجام مقصود برسانیم.

مسؤول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان در پایان تأکید کرد: باید مسؤولیت را مسؤولیت بدانیم و باری که به عهده ما گذاشته شده است و دعا کنید که این مسیر را به گونه ای که مرضی خداوند متعال است، به سرمنزل مقصود برسانیم.

بر اساس این گزارش، در پایان مراسم ضمن قرائت حکم حجت الاسلام میثم شریف از زحمات حجت الاسلام علی تقوی از جانب قسمت های مختلف دانشگاه تشکر شد.

انتهای پیام/63088/ت40