حسن زاده: بازیکنان استقلال و پرسپولیس مصاحبه تنش زا نکنند

سیب موز ناظر ویژه انضباطی دربی را زیر نظر داردحسن زاده: بازیکنان استقلال و پرسپولیس مصاحبه تنش زا نکنند

حسن زاده: بازیکنان استقلال و پرسپولیس مصاحبه تنش زا نکنند

سیب موز: حسن زاده: بازیکنان استقلال و پرسپولیس مصاحبه تنش زا نکنند رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال توصیه هایی به بازیکنان و مسئولان دو تیم استقلال و پرسپولیس انجام داد.

به گزارش خبرگزاری فارس،به نقل از سایت فدراسیون، اسماعیل حسن زاده-رئیس کمیته انضباطی گفت: بدون شک برای این بازی جذاب و دیدنی ناظر انضباطی ویژه ای می فرستیم و همراه با مسئولین سازمان لیگ برترتلاش های خود را برای برگزاری این دیدار به کار می گیریم.

به گزارش سیب موز وی افزود: درصدد آن هستیم تاجلساتی را با مسئولین سازمان لیگ و اگر امکان داشت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برگزار و نکات مختلفی را در رابطه با شهرآور 83 مطرح کنیم.  ضمن اینکه ناظر ویژه در این دیدار تمامی مسائل قبل از مسابقه، در حین مسابقه و حتی پایان مسابقه تا زمانی که ورزشگاه خالی شود را رصد می کند و گزارش کاملی را در اختیارمان قرار می دهد.

وی با بیان اینکه این مسابقه در تهران یک مسابقه خاص تلقی می شود، گفت: با توجه به مهم بودن این بازی، نگاه ما نیز دقیق تر و خاص خواهد بود. این بدین معنا نیست که فضای مسابقه را خاص کنیم بلکه باید شرایط را به طور ویژه زیر نظر داشته باشیم. همچنین قضاوت داور ایرانی نشان می دهد که فوتبال ایران این ظرفیت را دارد که از داور ملی و داخلی خود استفاده کند. تیم داوری که برای این دیدار انتخاب شده، تیمی است که با حضور در المپیک دیدارهای سخت و جذابی را سوت زده اند و بدون شک حضور داوران ارزنده ما این صلاحیت را دارد که فوتبال داخلی را نیز اداره کنند. ما  در کنار تماشاگران دو تیم باید به داوران خود احترام بگذاریم و هر گونه قضاوتی که صورت می گیرد باید حامیان آنها باشیم. اشتباهات داوری همیشه در فوتبال وجود داشته و یادمان باشد داوری فوتبال ما بخشی از آسیا و جهان است و تماشاگران کمک کنند که تیم داوری بدون تشویش به قضاوت خود بپردازد.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: انتظار داریم که همه دست به دست هم بدهند تا این مسابقه با کیفیت بالاتری در سکوها و زمین مسابقه برگزار شود. آنهایی که فوتبال ایران را دنبال می کنند باید به  ارزش های واقعی فوتبال ایران و تماشاگران پر شورشان پی ببرند.بر همین اساس چند نکته باید از سوی مقامات دو تیم، سرمربیان، بازیکنان و مخصوصا آنهایی که در دو تیم مسئولیت ویژه دارند، رعایت شود. از مسئولین می خواهیم تا قبل از آغاز دربی از مصاحبه هایی که تنش زا است، پرهیز کنند.

حسن زاده ضمن تاکید بر این که مسئولین و بازیکنان دو تیم باید از هر گونه الفاظ تنش زا علیه تیم مقابل و مسئول برگزاری مسابقات پرهیز کنند، گفت: در برخی مسابقات مشاهد شده تنش ها از درون زمین به سکوها منتقل می شود. بر همین اساس از بازیکنان می خواهیم از رفتاری که تنش زا است و عکس العمل هایی که حساسیت را به وجود می آورد پرهیز کنند و به تصمیماتی که داور بازی در رابطه با آنها می گیرد احترام بگذارند. همچنین  قبل، در حین بازی و حتی تا زمان ترک استادیوم نیز بهترین رفتار و عملکرد را از خود به جای بگذارند.

وی از وجود موضوعی به نام امور اجتماعی در آیین نامه فیفا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اخیرا در بحث های انضباطی و اخلاقی مطلبی تحت عنوان امور اجتماعی وارد فوتبال شده  و مورد نظر فیفا قرار دارد و همچنین در آیین نامه انضباطی فیفا تحت عنوان فعالیت های اجتماعی مد نظر قرار گرفته که در توصیف این مطلب فیفا به رفتار تماشاگران توجه ویژه ای  دارد. بر همین اساس  از تماشاگران می خواهیم با حضور در روزشگاه تمامی نکات مختلف بهداشتی، رفتاری و فردی را رعایت کنند.

رئیس کمیته انضباطی در پایان گفت: در مسابقاتی که در شرق آسیا برگزار می شود شاهد حضور تماشاگرانی هستیم که پس از پایان بازی زباله های مورد استفاده خود را جمع آوری کرده و این حرکت در کشورهای شان نهادینه شده است. با فرهنگ سازی در این زمینه می توانیم در این زمینه نیز عملکرد موفقی داشته باشیم. اگر رفتارهای مثبتی مانند جمع آوری زباله، رعایت بهداشت و عدم استفاده از الفاظ نامناسب تماشاگران دو تیم را شاهد باشیم بدون شک از طریق قانونی، هواداران را مورد تشویق قرار می دهیم.

انتهای پیام/ر