دولت با فشار آمریکایی ها تحقیر تحریم وزارتخانه های خود را پذیرفته است/دولت باید از حیثیت خودش،عزت و استقلال مردم دفاع کند

سیب موز رئیس سازمان بسیج اساتید کشور:

دولت با فشار آمریکایی ها تحقیر تحریم وزارتخانه های خود را پذیرفته است/دولت باید از حیثیت خودش،عزت و استقلال مردم دفاع کند

دولت با فشار آمریکایی ها تحقیر تحریم وزارتخانه های خود را پذیرفته است/دولت باید

سیب موز: دولت با فشار آمریکایی ها تحقیر تحریم وزارتخانه های خود را پذیرفته است/دولت باید از حیثیت خودش،عزت و استقلال مردم دفاع کند

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: چه کسی اجازه می دهد وزارت ارشاد، وزارت دفاع و وزارت خارجه دولت خودش تحریم شود در حالی که دولت یازدهم با فشار آمریکایی ها این تحقیر را پذیرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سهراب صلاحی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا,  اظهار داشت: مشکلی اصلی ما با آمریکا تعارض هویتی نظام اسلامی با این کشور است.

به گزارش سیب موز

وی با اشاره به اینکه ما می خواهیم کشوری مستقل داشته باشیم که برای خود تصمیم گرفته و سبک زندگی و مدیریت داشته و مسائل خود را مشخص کنیم، افزود: آمریکایی ها نیز به دنبال سیطره بر جهان بوده و راه این است که بر منطقه ما سلطه یابند که در این موضوع تقابل پیدا کرده ایم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه این تقابل مربوط به دیروز و امروز نیست، افزود: این تقابل مقداری مربوط به انقلابی اسلامی بوده و یک مقدار هم به خصومت تمدنی غرب و شرق مربوط می شود.

صلاحی با اشاره به اینکه غربی ها همواره به دنبال سلطه بر شرق بوده اند و اگر تاریخ غرب را مرور کنیم از زمان ارسطو تا مارکس کمونیسیت این خصومت تمدنی وجود داشته است، تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی بر شدت این موضوع اضافه کرده است.

وی ادامه داد: آمریکایی ابتدا تلاش کردند تا از طریق تحمیل جنگ بر ایران و سپس گسترش آن در منطقه به ویژه کشورهای عراق، سوریه و لبنان به اهداف خود برسند، اما با شکست مواجه شدند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به اینکه راهی که امام علی (ع) ما را بر حذر داشته و فرمودند: بترسید از روزی که دشمن شما بخواهد با شما مذاکره کند و آن روز روزی است که می خواهد از پشت به شما خنجر بزند، امروز برنامه دشمن است، گفت:متاسفانه به این موضوع از سوی دولت توجه نشده است.

صلاحی با بیان اینکه در حالی که آمریکایی ها بحث مذاکره را پیش کشیده و رئیس جمهور نیز هنوز ریز مباحث را به مردم اطلاع رسانی نکرده اند،افزود: به مردم گزارش داده نشده است که به طرف مقابل چه امتیازاتی داده شده است.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور گفتند که در بحث مذاکره هسته ای به توافق برسیم همه تحریم ها برداشته می شود، افزود: بر اساس اقرار و اذعان سازمان انرژی هسته ای،ایرانی ها به طور کامل به تعهدات خود عمل کرده اند.

وی گفت: اولین و مهمترین بحث، لغو تحریم های بانکی است در حالی که فرانسه و انگلیس خواهان امضای قراردادهای نفتی بلند مدت برای رفع تحریم های مالی هستند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به اینکه در حالی که آمریکایی ها می گویند 167 نفر و سازمان تحریم شده جزو تروریست ها بوده و دولت ایران باید مرادوات بانکی خود را با این افراد و سازمان ها قطع کند، گفت:دولت نه راه پیش دارد نه راه پس و تنها راه این است که به مردم بگوید که من با این خیال که آمریکایی ها صداقت دارند پیش رفتم و هزینه های از خودم، صنعت هسته ای، نظام و خون شهدا دادم تا بحث حل شود اما اشتباه کردم آمریکایی های عهد شکن هستند.

صلاحی بیان داشت: مذاکرات هسته ای شروع کار آمریکایی ها است و تا زمانی که دولت را ساقط نکنند دست بردار نیستند، پس ضروری است دولت از خود دفاع کند.

وی با بیان اینکه اولین موشکی که از سوی آمریکایی های پرتاب شود کل ناوهای هواپیما در منطقه دود هوا می شود، گفت: "دولت باید از حیثیت خودش دفاع کند و بگوید که آمریکایی اهل عهدشکنی هستند ما اعتماد کردیم".

این مسئول خاطرنشان کرد:چه کسی اجازه می دهد وزارت ارشاد، وزارت دفاع و وزارت خارجه دولت خودش تحریم شود در حالی که دولت یازدهم با فشار آمریکایی ها این تحقیر را پذیرفته است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد:امروز روزی است که دولت باید از حیثیت خودش،عزت و استقلال مردم دفاع کند در غیر اینصورت آمریکایی ها دولت را ساقط می کنند.

وی بر ضرورت توجه به راه اثبات نقض برجام از سوی آمریکایی ها تاکید کرد و گفت:هنگامی که این موضوع برای برای جهانیان مفهوم شد که برجام را نقض ازسوی این کشور نقض شده است، می توان راه رفته را برگشت.

وی با اشاره به بیانیه بسیج اساتید در خصوص fatf و نامه وی به مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس از این نامه استقبال کرد و بازخورد مطلوبی داشت.

انتهای پیام/