هادی طباطبایی: پرسپولیس نمی تواند به راحتی استقلال را شکست دهد/دربی مساوی می شود

هادی طباطبایی: پرسپولیس نمی تواند به راحتی استقلال را شکست دهد/دربی مساوی می شود

سیب موز: هادی طباطبایی: پرسپولیس نمی تواند به راحتی استقلال را شکست دهد/دربی مساوی می شود

سیب موز به گزارش سیب موز به گزارش خبرنگار ورزشی آنا، دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران روز جمعه هشتاد و سومین دربی پایتخت را در حالی برگزار می کنند که شرایط آنها در جدول تفاوت های زیادی با یکدیگر دارد. پرسپولیسی ها با کسب 11 امتیاز در صدر جدول جای دارند و استقلالی ها هم با کسب 3 امتیاز در مکان چهاردهم جدول جای گرفتند.

هادی طباطبایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی آنا، در مورد تاثیر جایگاه دو تیم در جدول رقابت ها در بازی روز جمعه گفت: «نمی شود گفت چون شرایط دربی با بازی های دیگر فرق دارد نباید به جدول نگاه کرد، بلکه این جایگاه می تواند در روحیه بازیکنان تاثیر بگذارد و اینجا هنر کادر فنی است که بتواند تیمش را در هفته منتهی به دربی از نظر روحی و روانی آماده کند.»

وی ادامه داد: «در یک هفته مانده به دربی و در چند جلسه تمرین نمی توان کارهای تاکتیکی خاصی را روی یک تیم پیاده کرد و مهمترین موضوع برای بازیکنان بازیابی روحیه و اعتماد به نفس آنها است. ما هم در زمان بازی، در طول هفته برای بازی دربی سعی می کردیم خودمان را از لحاظ روحی و روانی آماده بازی کنیم و کمتر به مسائل تاکتیکی توجه می کردیم. در هر صورت یک سری ویژگی هایی در دربی وجود دارد که شریط را با بازی های دیگر متفاوت می کند و آن شور و هیجان خاصی است که هواداران دو تیم ایجاد می کنند.»

طباطبایی در رابطه با شرایط استقلال برای دربی 83 بیان کرد: «استقلال در این فصل خوب کار نکرد و نتوانست انتظارات هواداران را برآورده کند اما این پایان کار نیست و هنوز فرصت زیادی در اختیار بازیکنان و کادر فنی است تا بتوانند قابلیت خودشان را نشان دهند. به نظر من تنها نکته ای که می تواند استقلال را دربی اذیت کند، حضور چند بازیکن جوان در این تیم است که تاکنون سابقه بازی در دربی را نداشتند و با جو ورزشگاه آشنا نیستند.»

بازیکن سابق استقلال در مورد وضعیت منصوریان روی نیمکت استقلال بعد از دربی 83 گفت: «یک باشکاه حرفه ای باید تا لحظه آخر از مربی اش حمایت کند و عدم حمایت باشگاه از مربی تیمش باعث می شود تا آن مربی نتواند روی تیم تمرکز کند و همچنین بازیکنان هم از سرمربی تیم حرف شنوی ندارند. مدیریت باشگاه استقلال و هواداران این تیم باید تا لحظه آخر از منصوریان حمایت کنند و به این مربی جوان فرصت دهند تا بتواند برنامه هایش را در استقلال عملی کند.»

طباطبایی در خصوص پیش بینی نتیجه دربی افزود: «به نظر من دربی راحتی برای پرسپولیسی ها نخواهد بود و برخلاف تصور آنها که فکر می کنند راحت استقلال را شکست می دهند، اینطور نیست. من فکر می کنم بازی مساوی شود.»