برای استخراج نفت نیازی به خشکاندن تالاب وجود ندارد/ سازمان محیط زیست استقلال خود را در پرونده های حقوقی حفظ کند

سیب موز نماینده دشت آزادگان:

برای استخراج نفت نیازی به خشکاندن تالاب وجود ندارد/ سازمان محیط زیست استقلال خود را در پرونده های حقوقی حفظ کند

برای استخراج نفت نیازی به خشکاندن تالاب وجود ندارد/ سازمان محیط زیست استقلال خود

سیب موز: برای استخراج نفت نیازی به خشکاندن تالاب وجود ندارد/ سازمان محیط زیست استقلال خود را در پرونده های حقوقی حفظ کند

نماینده دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی از عمق اقیانوس ها نفت استخراج می شود یعنی برای استخراج نفت در تالاب ها نیازی به خشکاندن هور وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛قاسم ساعدی در گفتگو با خبرنگار رهیاب اظهار داشت: سازمان محیط زیست متولی نظارت بر عملکرد دستگاه های مختلف جهت جلوگیری از ورود خسارت به محیط زیست است و از آنها خواسته ایم که در محل فعالیت شرکت های نفتی حضور فعالی داشته باشند.

به گزارش سیب موز

نماینده دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: با وزیر نفت هم صحبت کرده ایم که وی درباره خشکاندن تالاب اعلام کرد ما در عمق اقیانوس ها در حال استخراج نفت هستیم و برای استخراج نفت از تالاب نیازی به خشکاندن هورالعظیم وجود ندارد.

وی افزود: من از مدیرکل سازمان محیط زیست خواسته ام که پرونده های حقوقی مسکوت مانده از قبل را باید فعال کنند تا تخریب محیط زیست در استان نادیده گرفته نشود.

ساعدی با اشاره به تحریف زهکش ها بیان کرد: مسیر زهکش های MED و SED که می بایستی به عمق هور برسند تحریف شد و این تحریف سبب کند شدن حرکت آّب و وارد آمدن خسارت به کشاورزی هویزه شده است. سازمان آب و برق زهکشی را انجام داده و شرکت نفت هم موظف شده که برخی از حوضچه های آبگیر خود را باز کند و حالا حوضچه های 3 و 4 در حال آبگیری است.

وی با ابراز نارضایتی از عملکرد وزارت نفت، سازمان آب و برق و سازمان محیط زیست عنوان کرد: محیط زیست باید استقلال خود را حفظ کند و تحرکات اخیر را رصد کند تا از ورود ضرر و زیان به تالاب و محیط زیست جلوگیری کنند.