90/ استقلال ادای یک تیم خوب را هم نمی تواند در آورد

90/ استقلال ادای یک تیم خوب را هم نمی تواند در آورد

سیب موز: 90/ استقلال ادای یک تیم خوب را هم نمی تواند در آورد سیب موز 90/ استقلال ادای یک تیم خوب را هم نمی تواند در آورد شماره خبر : 134647

بدون اینکه بخواهیم ارزش کار ماشین سازی را پایین بیاوریم باید بگوییم که استقلال مقابل این تیم قدیمی تبریزی نتوانست در حد نام و اعتبار خودش بازی کند.

به گزارش سیب موز عباس عبدالملکی

بدون اینکه بخواهیم ارزش کار ماشین سازی را پایین بیاوریم باید بگوییم که استقلال مقابل این تیم قدیمی تبریزی نتوانست  در حد نام و اعتبار خودش بازی کند. راستی چه کسی می تواند دلیل این واقعیت تلخ را بگوید؟  استقلال که در مدت تعطیلی مسابقات به اندازه کافی تمرین کرده است ،  یکی دو بازیکن خوب هم که مورد تایید مربیان بود جذب نمود و مهم تر از همه این که کادر مدیریتی این تیم هم تغییر کرد  و به لحاظ مالی هم تا حدودی مشکلات این تیم حل شد. به خواست منصوریان ، بهتاش فریبا هم به کادر مربیان اضافه شده اما همه این تغییرات هیچ تاثیری در روند حرکتی استقلال ایجاد ننموده و می بینیم که آبی پوشان همچنان در بین تیم های انتهای جدول روزگار می گذرانند..

امروز که استقلال باید خود را برای دیدار با پرسپولیس آماده کند باید به واقعیت های مربوط به این تیم اشاره نمود تا بلکه منصوریان کمی به خود آید. به هر حال سرمربی استقلال بیش از هر کس دیگری آرزوی سربلندی تیم خود را دارد و متاسفانه می بینید که با این اوضاع و احوال هیچ امیدی به استقلال نیست. استقلال در بازی با ماشین سازی هر چقدر تلاش کرد که حتی  ادای یک تیم خوب را هم در آورد نتوانست و دیدیم غیر از دقایق اولیه مسابقه و اواخر بازی که می کوشید تا از تساوی فرار کند هیچ کار باارزش و مهمی انجام نداد.

***

تیم علی منصور مریض است. این را نه ما که عملکرد این تیم در رقابت های لیگ می گوید. البته منصوریان مربی خیلی خوبی است که امتحان خود را در تیم نفت به خوبی پس داده اما باید قبول کرد که برای استقلال تنها داشتن یک سرمربی خوب کافی نیست. منصوریان چه بخواهد ناراحت شود و چه نه باید قبول کند که استقلال یک طراح و یک برنامه ریز خوب برای انجام تمرینات می خواهد و البته مربیانی که بتوانند مجری خوبی برای ایده های او باشند. اما آیا با توجه به آدم های موجود و روال فعلی می توان امیدی به موفقیت های استقلال بست؟ واقعیت این است که چنین آرزویی به هیچ وجه برآورده نخواهد شد و همه دوستداران این تیم باید در حال حاضر به فکر این باشند که تیم محبوبشان یک جوری داربی را پشت سر بگذارد و ادامه تمرینات تحول ساز را بگذارند برای مرحله بعد تمرینات تحول سازی که قرار است چند روز دیگر و همزمان با شروع تازه تمرینات تیم ملی آغاز شود  ، اما انگار در تیم استقلال کمبود بازیکن و کمبود نفراتی که بتوانند به تیم خود شخصیت بدهندواقعا آزار دهنده است. غیر از خسرو حیدری ، امید ابراهیمی و وریا غفوری فعلا استقلال بازیکن در حد ملی ندارد که از این جمع ابراهیمی هم در شرایط خوبی به سر نمی برد. خب در چنین شرایطی چگونه می توان توقع داشت که تیم علی منصور علاوه بر مغلوب کردن هر حریف کوچک و بزرگی جایگاهی ویژه در صدر جدول هم داشته باشد.

***

عجیب است که یک مربی در حد منصوریان  که روزهای خوبی را با نفت پشت سر گذاشته هنوز به این نتیجه نرسیده که استقلال ابزارهای لازم برای بزرگ شدن را ندارد. این همه وعده وعید هم مبنی بر اینکه به زودی چنان می کنم و چنان می شوم هم تنها برای خالی نبودن عریضه و خوش نگه دشتن دل هواداران است وگرنه هر آدم ناواردی هم می داند که به این استقلال نمی توان دل بست  و هر گونه موفقیت احتمالی هم تنها برحسب اتفاق و حادثه بوده و هیچ دلیل فنی و منطقی نمی تواند داشته باشد.

استقلال در آینده با ملحق شدن پادوانی و هماهنگ شدن او با دیگر بازیکنان می تواند امیدوار باشد که دارای یک خط دفاعی قوی خواهد بود. در این میان باید فرشید باقری هم بتواند خود را با بازیکنان بزرگ تیم یعنی خسرو حیدری ، ابراهیمی ، رضایی و ... وفق بدهد.  ضمن اینکه منصوریان با توجه به بضاعتی که در حال حاضر دارد باید تیمش را با روش 1-3-2-4 وارد میدان کندو برای نتیجه گرفتن با این روش هم صبر کند و هوادارانش را وادار نماید که منتظر بنشینند. او باید از این به بعد در راه مربیگری استقلال یک مهره چین قهار و یک شطرنجباز کار بلد باشد.