استقلال برای دفاع به زمین بیاید بازنده است

سیب موز علی پروین:

استقلال برای دفاع به زمین بیاید بازنده است

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به نظرم بازی جمعه برای استقلال یک بازی مرگ و زندگی است، البته آنها حریف دست و پا بسته ای نیستند اما اگر برای دفاع کردن بیایند بازنده خواهند بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با توجه به اینکه 2 روز دیگر دربی 83 از راه خواهد رسید و تیم های پرسپولیس و استقلال باز هم رودرروی یکدیگر قرار می گیرند. یک بار دیگر به سراغ علی پروین پیشکسوت نامدار باشگاه پرسپولیس رفتیم و با او از هر دری در خصوص دربی صحبت کردیم چرا که به هر حال نام پروین با پرسپولیس و دربی گره خورده است و شاید کسی بهتر از او نباشد که بخواهد درباره این بازی صحبت کند. به همین بهانه پای صحبت های مردی نشستیم که تجربه حضور در دربی را هم در قامت سرمربی دارد و هم در قامت بازیکن.

به گزارش سیب موز

آقای پروین! پرسپولیس و استقلال روز جمعه دربی 83 را برگزار می کنند شما این بازی را چطور می بینید و ارزیابی خود را از این بازی بگویید؟

امیدوارم در وهله اول ما یک بازی خوب را از دو تیم ببینیم چرا که به هر حال دربی مهم ترین بازی باشگاهی ما است و مردم ماهها منتظر می مانند تا این دو تیم با هم بازی کنند و به همین دلیل جذابیت این بازی برای هواداران دو تیم بسیار زیاد است. قطعاً هر دو تیم هم در این بازی برای برد به میدان می آیند و از همه توان و انرژی خود استفاده می کنند تا شرمنده هواداران شان نشوند. از طرف دیگر هر دو تیم باید طوری بازی کنند که چه کسانی که در استادیوم هستند و چه افرادی که از خانه این بازی را می بینند خسته نشوند. در کل امیدوارم که این دو تیم در حد نام خودشان بازی کنند.

با توجه به اینکه شرایط پرسپولیس در جدول رده بندی بهتر از استقلال است آیا می توان انتظار داشت که سرخ پوشان برد راحتی به دست بیاورند؟

این تفکر اصلاً درست نیست. جایگاه دو تیم در جدول رده بندی را در این بازی باید فراموش کنید. خیلی از مواقع پرسپولیس شرایط بهتری نسبت به استقلال داشته اما دربی را باخته است و خیلی مواقع هم استقلال شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس داشته اما ما آنها را شکست داده ایم. به همین دلیل این بازی هیچ ربطی به جایگاه دو تیم ندارد. اینکه چون پرسپولیس در جدول شرایط بهتری دارد بگوییم برنده است یک تفکر غلط است.

استقلال با وجود اینکه در نتیجه گیری تا اینجای لیگ خوب نبوده اما نشان داده که تیم زهرداری است.

دقیقاً همین طور است چرا که به نظرم بازی جمعه برای استقلال  و منصوریان یک بازی مرگ و زندگی است. من از استقلال فقط یک چیز می دانم و آن اینکه این تیم دست و پا بسته نیست. از طرف دیگر شرایط دربی به گونه ای است که هر تیم بازیکنانش بهترین عملکرد را داشته باشد می تواند برنده باشد. شاید به خاطر شرایط استقلال در جدول بازیکنان این تیم با انگیزه بیشتری وارد زمین شوند تا تیم شان را از بحران خارج کنند.

استقلال برای دفاع به زمین بیاید بازنده است

سیب موز: استقلال برای دفاع به زمین بیاید بازنده است

به نظر شما نتیجه این دربی قابل پیش بینی هست؟

من معتقدم که پرسپولیس از نظر روحی از استقلال سرتر است. اما این را هم باید بگویم که استقلال بازیکنان بسیار خوبی دارد هرچند که در نتایج بازی های قبلی عملکرد خوبی نداشته است. به همین دلیل است که می گویم پرسپولیس و برانکو با روحیه و شرایط بهتری پا به دربی می گذارند اما نتیجه دربی قابل پیش بینی نیست.

از نظر شما علت نتیجه نگرفتن استقلال تا اینجای لیگ چه بوده است؟

در چند بازی که از استقلال دیدم به نظرم این تیم بعد از اینکه به گل می رسد خیلی زود به لاک دفاعی می رود و این زود دفاع کردن باعث می شود که در خط دفاع اشتباهاتی صورت بگیرد که باعث گل خوردن شود. البته بازی آخرین این تیم مقابل ماشین سازی را هم دیدم که به نظرم در این بازی استقلال بدشانس بود چرا که آنها موقعیت های خوبی داشتند اما با بدشانسی این موقعیت ها را از دست می دادند.

اگر بحث مقایسه برانکو و علیرضا منصوریان به میان بیاید به نظر شما کدام مربی موفق تر است؟

بدون شک برانکو،چون علیرضا منصوریان برای دربی تحت فشار است.او با استقلال نتایج خوبی نگرفته است و به همین دلیل خودش و تیمش دچار افت شده اند. به همین دلیل است که می گویم شرایط پرسپولیس نسبت به رقیبش بهتر است.

به نظر شما استقلال در دربی برای دفاع کردن به بازی می آید یا اینکه هدف دیگری را دنبال می کند؟

به نظرم اگر استقلال در دربی به فکر دفاع کردن باشد بدون شک بازنده خواهد بود و تمرکز روی دفاع کردن برای این تیم بد می شود. استقلال نیازمند پیروزی است و توجه کردن به دفاع نمی تواند برای این تیم مؤثر باشد.

شما در ابتدای صحبت هایتان گفتید که تیمی که در دربی ضعیف تر بوده معمولاً برنده شده است. فکر می کنید این اتفاق روز جمعه هم تکرار خواهد شد.

درصد چنین مسئله ای پایین است. اگر گفتم که استقلال از ما شرایط بدتری داشت اما برنده شده برای زمانی بود که اختلاف امتیاز 3 امتیاز بود نه الان که 8 امتیاز است. استقلال در حالی به دربی می آید که تا اینجای لیگ هیچ تیمی را شکست نداده است و تیمی که تا به حال نتوانسته به برتری برسد مشخص است که نمی تواند در خط دفاع موفق باشد. از طرف دیگر هم استقلال و هم پرسپولیس شرایط خوبی در خط حمله دارند که اگر هجومی بازی کنند می تواند به هیجان بازی اضافه کند.

استقلال برای دفاع به زمین بیاید بازنده است 2

در چند روز گذشته شاهد اتفاق تلخی بودیم به طوری که یکی از هواداران پرسپولیس بر سر مزار مرحوم ناصر حجازی حاضر شده بود و با نشان دادن عدد 6 صحنه خوبی ایجاد نکرده بود. شما در این خصوص چه صحبتی دارید؟

به نظر من یک هوادار چه قرمز و چه آبی نباید به چهره های اسطوره ای دو باشگاه توهین کنند. هوادار واقعی کسی است که وقتی تیمش می بازد ناراحت شود و با برد تیمش شاد باشد. ناصر حجازی تا قیامت نامش در فوتبال ایران زنده است و از خودم گرفته تا سایر پرسپولیسی ها او را دوست داریم و احترامش بر ما واجب است. یاد او همیشه در قلب ما زنده خواهد بود و درباره ناصر یک چیز را می گویم که پرچم حجازی همیشه بالا است. هواداران هم در چند وقت اخیر نشان دادند که حرمت اسطوره ها را به خوبی حفظ می کنند و دیدید که استقلالی ها به تشویق هادی نوروزی پرداختند و پرسپولیسی ها هم ناصر حجازی را تشویق کردند.

به نظر شما نتیجه دربی تا چه حد می تواند شانس یک تیم را برای قهرمان شدن بیشتر کند؟

پرسپولیس امسال استخوان بندی خوبی دارد اما فکر می کنم پرسپولیس و تراکتورسازی از شانس های قهرمانی هستند.

استقلال را چطور ارزیابی می کنید؟

به نظر من اگر استقلال 2-3 برد پشت سر هم بیاورد می تواند شرایطش را سروسامان دهد درست مثل اتفاقی که برای پرسپولیس در فصل گذشته رخ داد و دیدید که تیمی در انتهای جدول بود آنقدر اوج گرفت که روز آخر برای قهرمانی می جنگید. به نظرم تیمی که قهرمانی می خواهد نباید به یکی 2 گل در بازی ها قانع باشد. وقتی استقلال مقابل ماشین سازی در 10 دقیقه اول گل زده بود می توانست باز هم گل بزند و این مسئله هواداران استقلال را امیدوار کرده است و باید ببینیم در ادامه راه وضعیت استقلال چطور خواهد بود.

این روزها صحبت از این می شود که پرسپولیسی ها شاید با غرور وارد دربی شوند. نظر شما در این خصوص چیست؟

غرور در دربی هیچ جایی ندارد مخصوصاً مقابل استقلال امسال که ستاره های خوبی در اختیار دارد. پرسپولیس استخوان بندی خودش را حفظ کرده و بازیکنانی مثل سیدجلال حسینی و علیرضا بیرانوند را به تیمش اضافه کرده است که نقاط ضعف خود را پوشش دهد.

اگر بخواهید دربی 83 را پیش بینی کنید، پیش بینی شما چیست؟

فکر می کنم بازی برای هر دو تیم و هواداران شان لذت بخش باشد. قطعاً این را می توانم بگویم که دو تیم برای برد وارد زمین خواهند شد.

نتیجه پیش بینی شما در این بازی چیست؟

نتیجه که دست خدا است اما مطمئن هستم دربی صد درصد گل دارد.

شبکه اطلاع رسانی راه دانا - فارس