فتح الله زاده:استقلال دو بر یک برنده دربی است

فتح الله زاده:استقلال دو بر یک برنده دربی است

سیب موز: فتح الله زاده:استقلال دو بر یک برنده دربی است

سیب موز به گزارش تهران پرس، علی فتح الله زاده در خصوص دربی 83 و شرایطی که این روزها استقلال با آن دست و پنجه نرم می کنند، صحبت هایی را انجام داده که در زیر می خوانید.

ظاهرا به کربلا سفر کرده اید.

به گزارش سیب موز

نائب زیاره همه دوستان هستم و برای طرفداران عزیز استقلال آرزوی سلامتی می کنم. امروز در کنار حرم امیرالمومنین (ع) برای کادر فنی، بازیکنان و تمامی ارکان باشگاه استقلال دعا کردم که از آزمون بازی روز جمعه سربلند بیرون بیایند.

حتما بازی استقلال و ماشین سازی را تماشا کرده اید؟

بازی را تماشا کردم و فکر می کنم استقلال فقط به یک برد نیاز دارد تا از این شرایط خارج شود. مطمئن باشید اگر استقلال بتواند پرسپولیس را شکست دهد بازگشتش به لیگ اصلا دور از دسترس نیست و من مطمئن هستم بازیکنان استقلال به لحاظ فنی چیزی کمتر از رقیب که ندارند هیچ حتی بیشتر هم دارند. به نظرم استقلال فقط مشکل روحی و روانی دارد که اگر بتواند بر این موضوع فائق بیاید روی غلتک خواهد افتاد. فوتبال برد و باخت دارد و من از تماشاگران، بازیکنان، مدیریت، هیأت مدیره و کادر فنی استقلال می خواهم که در این شرایط فقط از تیم استقلال حمایت کنند.

به نظر شما استقلال مقابل ماشین سازی چه کمبودی داشت که نتیجه نگرفت؟

به نظرم استقلال خوب بازی کرد ولی در بعضی دقایق بازی هوشمندانه عمل نکرد. یک تیم باید هدف داشته باشد و مهاجمان باید از فرصت ها استفاده کنند. اعتقاد من این است منصوریان نباید فقط روی یکی دو نفر متکی باشد و از تمام ابزارهایش استفاده کند که مطمئنا با یک پیروزی همه چیز برمی گردد.

استقلال سال گذشته شرایط خوبی نداشت و در دربی برگشت 4 گل خورد. حالا هم دقیقا استقلال در جایگاه خوبی نیست و پرسپولیس صدرنشین است. خیلی ها می گویند پرسپولیس مثل سال گذشته می تواند نتیجه را تکرار کند. نظر شما چیست؟

(می خندد) ... بسکتبال که نیست پرسپولیس 4 یا 5 گل به استقلال بزند،فوتبال است. بازیکنان استقلال همگی باغیرت هستند و یک سرمربی سرشناس و هیأت مدیره استقلالی دارند و من معتقدم اگر استقلال امروز در رده چهاردهم جدول است خوش به آن رده رفته وگرنه تیمی استقلال را به رده چهاردهم نبرده است. نمی گویم بازیکنان کم کاری کرده اند ولی بازیکنان یادشان باشد که باید در این بازی با تمام وجود به میدان بروند.

بعد از بازی استقلال مقابل ماشین سازی افتخاری در پاسخ به این سؤال که آیا هنوز هم اعتقاد دارید در صورت شکست احتمالی در دربی منصوریان در استقلال خواهد ماند، گفت: بعد از دربی جواب سؤال شما را می دهم. از نظر شما که سال ها مدیر استقلال بودید این حرف چه معنی می دهد؟

قبول دارم این حرف ممکن است به کادر فنی فشار روحی وارد کند و من تصور می کنم فشار روحی بسیار زیادی به افتخاری وارد شده که چنین حرفی زده است. البته اگر ما انتظار داریم مدیرعامل حرفه ای باشد باید قبول کنیم که سرمربی هم باید چنین شرایطی داشته باشد. برایتان مثالی می زنم. یوپ هاینکس سرمربی وقت بایرن مونیخ در اواسط فصل از مسئولان باشگاهش شنید که در پایان فصل دیگر سرمربی بایرن نیست. در آن زمان عملکرد آخر فصل وی مشخص نشده بود ولی بایرن مونیخ در آن سال 3 جام گرفت و جالب است که مسئولان بایرن از او خواستند که قراردادش را تمدید کند اما این بار او قبول نکرد و گفت من نمی مانم. حالا هم منصوریان نباید به این حرف ها توجه کند و با تمام توانش برای تیمش تصمیم بگیرد. من باز هم میگویم اگر استقلال پرسپولیس را شکست دهد تمام بحران ها را پشت سر خواهد گذاشت.

به نظر شما نتیجه دربی چند چند می شود؟

به نظرم استقلال 2 بر یک برنده می شود.

شما جمعه به استادیوم می روید؟

من امشب به تهران برمی گردم اما آمدن ما همیشه در این شرایط شمشیر دولبه است. دلم با استقلال است و بازی را از منزل تماشا می کنم و همانطور که امروز برای تیم دعا کردم جمعه هم این کار را انجام خواهم داد.

تهران پرس - فارس