جعفری: بازیکنان پرسپولیس و استقلال در کار داور دخالت نکنند

سیب موز فغانی بدون استرس دربی را سوت می زندجعفری: بازیکنان پرسپولیس و استقلال در کار داور دخالت نکنند

جعفری: بازیکنان پرسپولیس و استقلال در کار داور دخالت نکنند

سیب موز: جعفری: بازیکنان پرسپولیس و استقلال در کار داور دخالت نکنند یک کارشناس داوری گفت: علیرضا فغانی و کمک هایش بدون استرس دربی پایتخت را قضاوت خواهند کرد و بازیکنان دو تیم در کار داور دخالت نکنند.

نادر جعفری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد انتخاب علیرضا فغانی به عنوان داور دربی گفت: فغانی، سخندان و منصوری نشان دادند که از نظر فنی در سطح بالای داوری قرار دارند، آنها فینال فوتبال المپیک را سوت زدند. بنابراین در دربی پایتخت بدون استرس قضاوت خواهند کرد و در این بازی به خوبی عمل خواهند کرد. علیرضا فغانی در زمین فوتبال اصول جابجایی را کاملاً استاندارد انجام می دهد و همین مسئله می تواند به قضاوتش کمک کند.

به گزارش سیب موز وی ادامه داد: دو تیم استقلال و پرسپولیس باید در جریان مسابقه به فکر بازی فوتبال باشند و در امر داوری دخالت نکنند. فغانی به خوبی می تواند بازی را قضاوت کند، او خودش فوتبالیست بوده و من حتی برای او در زمانی که بازی می کرده، قضاوت کرده ام. او خطاهای فوتبال را به خوبی می شناسد، بهتر است دو تیم بدون دغدغه فقط به فکر فوتبال باشند.

جعفری در مورد اینکه چه توصیه ای به فغانی و کمک هایش برای قضاوت در دربی 83 دارد، گفت: توصیه ام به آنها این است که همکاری تیمی شان را از ابتدای مسابقه به خوبی انجام بدهند و فغانی به همراه دو کمکش و داور چهارم به همه مسائل احاطه داشته باشند تا حق را به حقدار بدهند، سبک قضاوت فغانی در این مسابقه باید به گونه ای باشد که بازی را کنترل کند. یعنی هم به موقع آوانتاژ بدهد و هم به موقع از سوت و کارت هایش استفاده کند.

این کارشناس داوری در مورد اینکه هواداران استقلال و پرسپولیس نسبت به فغانی در گذشته ذهنیت داشته اند گفت: بهتر است آنها بدانند که فغانی آبرو و اعتبار خودش را به همه چیز ترجیح می دهد. فغانی دو فینال مهم در عرصه بین الملل را سوت زده است، این افتخاری است که نصیب بهترین داوران اروپا هم به ندرت می شود، بنابراین هواداران دو تیم اطمینان داشته باشند که او تلاش می کند بهترین قضاوتش را در دربی انجام دهد.

انتهای پیام/ک