حمله دایی و قلعه نویی به صدرنشینی پرسپولیس/ دربی جنوب

سیب موز هفته ششم لیگ برتر فوتبالحمله دایی و قلعه نویی به صدرنشینی پرسپولیس/ دربی جنوب

حمله دایی و قلعه نویی به صدرنشینی پرسپولیس/ دربی جنوب

سیب موز: حمله دایی و قلعه نویی به صدرنشینی پرسپولیس/ دربی جنوب هفته ششم لیگ برتر روز پنجشنبه آغاز می شود و دو تیم تراکتورسازی و نفت تهران برای رسیدن به صدر جدول تلاش می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، هفته ششم لیگ برتر روز پنجشنبه با انجام 6 دیدار آغاز می شود. در این هفته تمامی مسابقات تحت تاثیر دربی پایتخت قرار دارد و به همین دلیل هم این بازی ها یک روز زودتر از مسابقه استقلال و پرسپولیس برگزار می شود و فقط یک بازی در روز جمعه و تقریبا همزمان با دربی است. در این روز احتمال دارد که صدر جدول تغییر کند و پرسپولیس قبل از دربی دیگر صدرنشین نباشد. شاگردان علی دایی و امیر قلعه نویی در این روز به جایگاه پرسپولیس در صدر حمله می کنند. البته تیم صنعت نفت هم نیم نگاهی به صدر دارد اما شانس این تیم برای صدرنشینی کمتر از دو تیم دیگر است.

به گزارش سیب موز نگاهی به این بازی ها می اندازیم:

سیاه جامگان- صبای قم؛ صبا روی خط تساوی!؟

شاگردان فرهاد کاظمی هفته گذشته یک برد شیرین در دقیقه 92 مقابل گسترش فولاد به دست آوردند و اکنون با 8 امتیاز در رده پنجم جدول قرار گرفته اند. سیاه جامگان در این بازی خانگی مقابل صبای قم هم به دنبال برد است. شاگردان مرفاوی هم با وجود همه مشکلات ریز و درشتی که باشگاه صبا دارد  کارشان را انجام می دهند. تیم مرفاوی 4 امتیاز گرفته و در رده دوازدهم جدول است  هیچ بردی به دست نیاورده است و شاید هدف اول صبا در این بازی گرفتن یک مساوی باشد. تیم صبا هنوز بردی به دست نیاورده و 4 مساوی دارد.

سایپا- گسترش فولاد تبریز؛ در جستجوی اولین برد

نارنجی پوشان بعد از تساوی هیجان انگیز مقابل فولاد در اهواز این هفته میزبان تیم گسترش فولاد تبریز هستند. شاگردان فرکی در این مسابقه برای برد به میدان می  روند و اگر بدشانسی نیاورند این پیروزی دور از دسترس شان نیست اما گسترش فولاد تبریز هنوز بردی نیاورده و با 3 امتیاز در رده پانزدهم جدول است. این در حالی است که گسترش فولاد بازیکنان اسمی فراوانی در اختیار دارد و کادر فنی فصل گذشته این تیم هم حفظ شده اما هنوز این تیم در این فصل خوب نتیجه نگرفته است. شاگردان فراز کمالوند در این بازی به دنبال اولین بردشان هستند که البته کار بسیار دشواری است.

ذوب آهن- تراکتورسازی؛ شاگردان قلعه نویی در رویای صدرنشینی

یکی از حساس ترین بازی های هفته در اصفهان برگزار می شود. مسابقه ای که در آن تراکتورسازی برای رسیدن به صدر تلاش می کند. شاگردان امیر قلعه نویی در صورت پیروزی در این بازی می توانند به طور موقت هم که شده به صدر جدول برسند البته تیم ذوب آهن هم در اصفهان حریف آسانی نیست. شاگردان گل محمدی که در این فصل هنوز نتوانسته اند نتایج مطلوبی بگیرند و فقط یک برد در 5 هفته کسب کرده اند و قطعا در این مسابقه به دنبال دومین بردشان هستند.

گل محمدی اگر از تراکتورسازی امتیاز بگیرد به تحکیم صدرنشینی پرسپولیس کمک می کند.  البته او در درجه اول به فکر تیم خودش است. نبرد گل محمدی و قلعه نویی سرمربیان اسبق پرسپولیس و استقلال هم در نوع خود جالب است.

پیکان - نفت تهران؛ دایی با پیکان به صدر می رسد؟

پیکان با مجید جلالی هنوز رنگ برد را ندیده و با 4 مساوی و یک باخت در رده سیزدهم قرار گرفته است. شاگردان جلالی این هفته میزبان تیم نفت تهرانی هستند که خود را به جمع مدعیان رسانده است. تیم علی دایی این هفته شانس رسیدن به صدر را دارد و اگر نفت بتواند پیکان را شکست بدهد حتی به طور موقت هم که شده ممکن است صدرنشین شود به شرطی که تراکتورسازی در اصفهان امتیاز از دست بدهد.

صنعت نفت ابادان- استقلال خوزستان؛ دربی جنوب

دربی خوزستانی در آبادان برگزار می شود. شاگردان نادر دست نشان هفته قبل در تهران اولین باخت خود را در لیگ متحمل شدند و این هفته مقابل قهرمان فصل گذشته به دنبال جبران مافات هستند. استقلال خوزستان در این فصل سه مساوی دارد و در رده نهم جدول است در حالیکه نفت آبادان در رده پنجم قرار دارد. شاید اگر نفت ابادان به یک برد پرگل برسد و سایر تیم های بالای جدول نتیجه نگیرند این تیم صدرنشین شود که احتمالش بسیار کم است با این حال این مسابقه می تواند یک بازی تماشایی از کاردرآید.

ماشین سازی تبریز- سپاهان؛ نبرد مربیان جوان و جسور

ماشین سازی هفته گذشته توانست با ارایه یک بازی منطقی و حساب شده در ورزشگاه آزادی یک امتیاز از استقلال بگیرد و اکنون در این دیدار خانگی میزبان تیم سپاهان است. سپاهان مربی تیم قهرمان را به خدمت گرفته تا در این فصل اوج بگیرد. نبرد دو مربی جوان یعنی رسول خطیبی و ویسی می تواند دیدنی باشد مربیانی که جسارت و شجاعت خوبی دارند و تلاش می کنند خود را به علم روز فوتبال مجهز کنند.

فولاد- پدیده؛ تلاش برای رهایی از قعر جدول

فولاد با نعیم سعداوی به ته جدول چسبیده است و هنوز بردی نیاورده است. شاگردان سعداوی هفته گذشته مقابل سایپا هم در خانه به مساوی رضایت دادند و این هفته باید از پدیده پذیرایی کنند. رضا مهاجری تجربه زیادی در مربیگری دارد در حالیکه سعداوی ملی پوش سابق فوتبال ایران امسال اولین تجربه مربیگری اش را در لیگ برتر سپری می کند. باید دید او می تواند فولاد را از ته جدول جدا کند و به جایگاه اصلی اش برساند یا این پدیده است که در اهواز بازهم امتیاز می گیرد.

برنامه و اسامی داوران هفته ششم لیگ برتر:

پنجشنبه  25 شهریور 95

سیاه جامگان مشهد – صبای قم – ورزشگاه ثامن مشهد ساعت 18

یاسر همرنگ – محمدحسین طالقانی – حمزه علی سلیمی – حسین زیاری – ناظر: رسول فروغی

ذوب آهن اصفهان – تراکتورسازی تبریز – ورزشگاه فولاد شهر اصفهان ساعت 18:30

پیام حیدری – مهدی الوندی  - علی اکبر نوری – سیدمحمدرضا مهدوی – ناظر: محسن قهرمانی

صنعت نفت آبادان – استقلال خوزستان – ورزشگاه تختی آبادان ساعت 18:45

رضا کرمانشاهی – بابک داوری – فرزاد بهرامی – جواد محمدی – ناظر: زاهد بحرینی

ماشین سازی تبریز – فولاد مبارکه سپاهان – ورزشگاه یادگار امام تبریز ساعت 19:00

سیدمهدی سیدعلی – تورج عیوض محمدی – مهدی عالیقدر – علی صفایی – ناظر: بهرام مهرپیما

پیکان تهران – نفت تهران – ورزشگاه شهدا شهر قدس ساعت 18:30

محسن ترکی – حسن انتظاری – سیدیعقوب حجتی – پیروز سیف اله پور – ناظر: خداداد افشاریان

سایپا تهران – گسترش فولاد تبریز – ورزشگاه پاس قوامین تهران ساعت 18:30

محمدرضا اکبریان – علی اکبر عظیم پور – جلیل شعرانی – سیدعلی میرغفاری – ناظر: علیرضا یزدانی

جمعه 26 شهریور 95

فولاد خوزستان – پدیده خراسان – ورزشگاه غدیر اهواز  ساعت 18:45

محمدرضا فغانی – محمدجواد مداح – محمد راهی – وحید صالحی – ناظر: ایرج نظری

پرسپولیس تهران – استقلال تهران – ورزشگاه آزادی تهران ساعت 17

علیرضا فغانی – رضا سخندان – محمدرضا منصوری – بیژن حیدری – ناظر: فریدون اصفهانیان

انتهای پیام/ک