استقلال طلبان شرق اوکراین یکجانبه آتش بس اعلام کردند

سیب موز استقلال طلبان شرق اوکراین یکجانبه آتش بس اعلام کردند

استقلال طلبان شرق اوکراین یکجانبه آتش بس اعلام کردند

سیب موز: استقلال طلبان شرق اوکراین یکجانبه آتش بس اعلام کردند رهبر استقلال طلبان شرق اوکراین روز سه شنبه در اقدامی غیرمنتظره اعلام کرد نیروهای تحت امرش به صورت یکجانبه درگیری به نیروهای دولتی را متوقف می کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «الکساندر زاخارچنکو» نخست وزیر جمهوری خودخوانده «دونتسک» واقع در شرق اوکراین روز سه شنبه گفت نیروهای نظامی تحت امر او درگیری به نیروهای دولتی را متوقف می کنند.

به گزارش سیب موز به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، رهبر استقلال طلبان شرق اوکراین که با تلویزیون روسیه گفت وگو می کرد، گفت این آتش بس یکجانبه از نیمه شب چهارشنبه اجرایی می شود.

اظهارات زاخارچنکو پس از آن بیان شد که رسانه های دولتی اوکراین روز دوشنبه از تبادل آتش در مناطق شرقی این کشور و کشته شدن سه نظامی اوکراینی ظرف 24 ساعت گذشته خبر دادند.

پایگاه «یو. ای. تودی» نوشته است که این اولین حمله مستقیم نیروهای استقلال طلب به مواضع ارتش اوکراین از زمان برقراری آتش بس رسمی در ماه جاری میلادی بوده است. در این حمله پنج سرباز هم زخمی و یک نفر مفقود شده است.

مناطق شرقی اوکراین از سال 2014 و پس از آنکه دولت وقت این کشور تحت فشار معترضان مورد حمایت اتحادیه اروپا و آمریکا سقوط کرد، شاهد ناآرامی های گسترده بوده است. ساکنان این مناطق که عمدتا روس تبار هستند، می گوید با قدرت گرفتن حامیان غرب و گروه های نئونازی مخالف روسیه، امنیت آن ها به خطر افتاده است.

از زمان بروز این ناآرامی ها، شبه جزیره کریمه طی یک همه پرسی به فدراسیون روسیه بازگشته و چند منطقه شرقی از جمله دونتسک جمهوری خودمختار اعلام کرده اند. با وجود توافق های متعدد برای آتش بس در این مناطق، درگیری ها همچنان به صورت جسته و گریخته ادامه یافته است.

انتهای پیام/ق