دربی می تواند سکوی پرتاب استقلال باشد

دربی می تواند سکوی پرتاب استقلال باشد

سیب موز: دربی می تواند سکوی پرتاب استقلال باشد

سیب موز به گزارش تهران پرس، مجید نامجومطلق پیشکسوت استقلال در مورد دربی هشتادوسوم پایتخت که روز جمعه برگزار خواهد شد گفت: دربی همیشه از هر نظر نسبت به سایر بازی ها متفاوت بوده است. درست است که در شرایط فعلی پرسپولیس صدرنشین است و استقلال در انتهای جدول است، اما اصلاً نمی شود به جایگاه دو تیم در جدول نگاه کرد و گفت پس قطعاً پرسپولیس برنده می شود. درست است که این تیم شرایط خوبی را دارد، اما استقلال هم نیاز مبرمی به برد دارد و قطعاً در این بازی با تمام توان برای پیروزی تلاش خواهد کرد. سابقه نشان داده است که جایگاه دو تیم در جدول مشخص نمی کند کدام تیم پیروز بازی خواهد شد.

او ادامه داد: من امیدوارم جمعه روز خوب استقلال باشد و بازیکنان در این بازی شرایط خوبی داشته باشند. دربی می تواند سکوی پرتاب استقلال و منصوریان باشد و فارغ از اینکه در پنج هفته قبل بردی را کسب نکرده اند، با پیروزی در دربی روز جمعه استقلال می تواند به یکباره اوج بگیرد.

به گزارش سیب موز

هافبک راست اسبق آبی پوشان در مورد شرایط فنی این تیم نیز عنوان کرد: استقلال از نظر فنی هیچ چیزی از پرسپولیس کمتر ندارد. اما متاسفانه در این چند هفته تنها به خاطر شرایط خاص تیم و ناهماهنگی نتیجه نگرفته است. از نظر فنی و قدرت تیمی، استقلال حرف زیادی برای گفتن دارد. ضمن اینکه در تمام خطوط نیز بازیکنان خوبی دارد که می توانند به تیم کمک کنند. این بازی خاص است و اصلاً نباید گفت چون استقلال فعلاً انتهای جدول است پس بازنده خواهد بود.

او در واکنش به این موضوع که به نظر می رسد بازیکنان استقلال هنوز از نظر بدنی آماده نیستند و این تیم در اواخر بازی دچار افت بدنی می شود تصریح کرد: افت بدنی استقلال هم بیشتر به دلیل شرایط روحی و روانی است. اینطور نیست که بازیکنان از نظر بدنی تحلیل بروند. تیم تحت فشار است و نتیجه نگرفتن در این چند هفته باعث شده از یک جایی به بعد استرس و عدم تمرکز موجب سنگینی بازیکنان شود. وگرنه من بعید می دانم تیم در شرایط فعلی از نظر بدنی مشکلی داشته باشد.

بازیکن اسبق سرخابی ها که سابقه پوشیدن لباس هر دو تیم پرسپولیس و استقلال را در دربی دارد، راجع به فرق دربی های قدیم با دربی های فعلی اظهار داشت: دربی هیچ فرقی با گذشته نکرده است. بازی همان بازی است و حواشی مخصوص به آن هم مثل همان حواشی قدیم هستند. البته درست است که آن وقت ها رسانه ها مثل الان نبودند، ولی با این حال آن موقع هم بازی ها کم حاشیه نداشت. هنوز هم دو تیم مثل سابق بازیکنان خوبی در ترکیب خود دارند و این بازی با تمام بازی های دیگر لیگ متفاوت است. دربی هیچ وقت تغییر نمی کند و همیشه برای مردم جذاب است.

مجید نامجومطلق در پایان در مورد پیش بینی خود از نتیجه دربی هشتادوسوم گفت: به اعتقاد من این بازی را هیچ وقت نمی شود پیش بینی کرد. خیلی وقت ها تیمی که بهتر بوده است در دربی باخته و تیم ضعیف تر که شرایط بحرانی داشته پیروز این بازی شده است. جذابیت دربی به همین است که غیرقابل پیش بینی است و نمی شود گفت قطعاً چه تیمی برنده خواهد شد. در این بازی به خاطر شرایط سخت و پرفشار، موقعیت های کمی روی دروازه ها ایجاد می شود و تیمی که بتواند از معدود شانس های خود استفاده کند برنده خواهد بود. با این حال من امیدوارم استقلال روز دربی شرایط خوبی داشته باشد و بتواند پیروز این بازی مهم شود.

تهران پرس - وب سایت برنامه نود