شافعی: روی کاغذ پرسپولیس قوی تر از استقلال است

شافعی: روی کاغذ پرسپولیس قوی تر از استقلال است

سیب موز: شافعی: روی کاغذ پرسپولیس قوی تر از استقلال است

سیب موز فوتبال ایران > لیگ برتر - محمود شافعی، هافبک اسبق پرسپولیس درخصوص بازی این تیم با تراکتورسازی با ما هم صحبت شد.

نظرتان درباره بازی این دو تیم چیست؟

چه بهتر می شد بازی در ورزشگاه یادگار امام برگزار می شد و تماشاگران بیشتری به ورزشگاه می آمدند. من فکر می کنم دو تیم دوندگی زیادی داشتند ولی ترس از گل خوردن باعث شده بود تا احتیاط را هم چاشنی کار خود قرار دهند و در حملات خود کمال احتیاط را انجام دهند تا روی ضدحملات غافلگیر نشوند. روی هم رفته بازی خوبی بود.

به گزارش سیب موز چرا این دو تیم محتاط بازی کردند؟

به هر حال جدال دو تیم صدرنشین به قدر کافی حساس بود و نه قلعه نویی و نه برانکو دوست نداشتند موقعیت خوب خود را در بالای جدول از دست بدهند. شاید یکی از دلایل مساوی شدن بازی همین بود.

این هفته دربی سرخابی ها برگزار می شود. نظر شما درخصوص این بازی چیست؟

پرسپولیس شرایط فنی ایده آلی دارد و بازیکنانش خیلی هماهنگ هستند اما استقلال روحی- روانی به هم ریخته است و از 5 بازی گذشته نتوانسته اند بردی کسب کنند. من معتقدم شرایط دربی با سایر بازی ها فرق دارد. نباید این طور نگاه کرد که استقلال چون خوب نبوده، پس حتماً بازنده دربی می شود. روی کاغذ همه چیز به سود پرسپولیس است و در ظاهر پرسپولیس قوی تر نشان می دهد اما به هر حال نباید استقلال را دست کم گرفت.

نقطه قوت پرسپولیس در کدام پست است؟

پرسپولیس در کار تیمی موفق بوده و در خطوط سه گانه هم هماهنگ کار می کند. با این وجود عناصر تهاجمی پرسپولیس زهردار هستند و با هر حمله ای می توانند دروازه رقبا را تهدید کنند.

و نقطه قوت استقلال؟

استقلال هم هافبک های خوبی دارد و درون دروازه هم رحمتی عالی کار می کند ولی در خط دفاعی ضعف های زیادی دارد.