فتح الله زاده: در برجام هیچ تحریمی لغو نشد/ کار به جایی رسیده خودمان را تحریم می کنیم!

فتح الله زاده: در برجام هیچ تحریمی لغو نشد/ کار به جایی رسیده خودمان را تحریم می

سیب موز: فتح الله زاده: در برجام هیچ تحریمی لغو نشد/ کار به جایی رسیده خودمان را تحریم می کنیم! سیب موز فتح الله زاده: در برجام هیچ تحریمی لغو نشد/ کار به جایی رسیده خودمان را تحریم می کنیم!

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: در برجام نه تنها تحریمی لغو نشد، بلکه امروز با اتفاقاتی که رخ داده می بینیم کار به جایی رسیده که خودمان، خودمان را هم تحریم می کنیم.

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

به گزارش سیب موز به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، صبح امروز نشستی با حضور مرتضی فتح الله زاده، معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران؛ امیرشعبان جولا، جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه شریف و علی کیان، معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی به منظور تشریح برنامه های همایش خسارت محض در خبرگزاری فارس برگزار شد.

مرتضی فتح الله زاده، معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: هر آنچه که امروز برای کشورمان در حال رخ دادن است، برگرفته از برجام بوده؛ که اگر مانع آن نشویم، کار به جای باریک خواهد رسید.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها اشاره کردند که باید صرفا در حوزه هسته ای با طرف مقابل مذاکره کنیم؛ ولی نگرانیم که فردا روزی با توجه به رویه ای که وجود دارد، مسئولان ما بر سر مسائل منطقه و قانون اساسی هم با دشمنان به مذاکره بنشینند.

فتح الله زاده با بیان اینکه باید مانع روند فعلی حرکت دولت شویم، اظهار داشت: FATF نتیجه نگاه غلط به مشکلات است. ما معتقدیم که همه مشکلات با نگاه به درون قابل حل است؛ رهبر معظم انقلاب از نفوذ صحبت می کنند و همه ما همانند ایشان معتقدیم که برجام یک دریچه نفوذ است.

وی افزود: در همایش خسارت محض قصد داریم که از همه منتقدین روند سه ساله دولت دعوت کنیم. امروز کمیته دانشجویی توقف نفوذ اعلام موجودیت می کند و اولین خروجی آن هم برگزاری همایشی با عنوان فوق است.

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به روند فعلی دولت گفت: ما به رویکرد دولت در بحث IPC و FATF و برجام نقد داریم که عملکردهای بعدی مسئولان، تکمیل کننده پازلی است که نمونه آن را در بحث خودتحریمی برخی از بانک ها مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: اکنون سوالی که جنبش دانشجویی از مسئولین دولتیمشخصا تیم مذاکره کننده دارد، این است که بالاخره هدف از برجام چه بوده و چیست؟ روزی گفته می شود رفع تحریم ها، روزی دور کردن سایه جنگ از سر کشور و روزی دیگر کسب عزت؛ آیا اینها دستاورد برجام بوده است؟

فتح الله زاده با بیان اینکه چرا مردم نتیجه برجام را در زندگی و معاش شان لمس نمی کنند؟ گفت:  در برجام نه تنها تحریمی لغو نشد، بلکه امروز با اتفاقاتی که رخ داده، می بینیم کار به جایی رسیده که خودمان، خودمان را هم تحریم می کنیم. کار به جایی رسیده که آن دسته از شرکت هایی که در لیست تحریم های برجام و قطعنامه 2231 هم باقی مانده اند، حق قرارداد با وزارت نفت برای پروژه های نفتی و گازی را ندارند. کار به افشای اطلاعات پولی- بانکی رسیده است؛ طوری شده است خودمان باید گروه های مقاومت را تروریست بدانیم.

وی ادامه داد: متاسفانه باید بگوییم اکنون واضح شده است که برجام هدفی جز مذاکره با امریکا و استحاله در نظام بین الملل نداشت. امروز هم می بینیم که دست اندرکاران برجام، تنها راه پیشرفت کشور را در استحاله نظام بین الملل می دانند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران تاکید کرد: واضح است خروجی این رویکرد جز ipc و fatf نخواهد بود؛ خروجی این روند، واگذاری بندر چابهار به هندی ها، واردات مدیر از خارج، واردات شرکت خارجی برای سرمایه گذاری و اکتشاف و استخراج در میادین نفتی است.

وی گفت: متاسفانه این روزها نتیجه تراشی برای برجام رویه جدید دولت شده است، ولی ما و مردم این کشور معتقدیم برجام نتیجه ای جز تکرار تاریخ بی اعتمادی به امریکا نداشته است و بار دیگر مشخص شد که امریکا هدفی جز مقابله با انقلاب نداشته و ندارد. فقط نوع مقابله را متناسب با شرایط زمان تغییر می دهد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: ما معتقدیم برجام مقدمه ای بود برای نفوذ امریکا و غرب به جریان تصمیم گیری و تصمیم سازی ایران. و قراردادهایی از قبیل ipc و fatf مولود برجام بوده و در یک پازل قابل فهم هستند که خروجی این پازل جز تغییر رفتار ایران نیست.

فتح الله زاده یادآور شد: امروز هرآنچه که در کشور اتفاق می افتد و هرآنچه در وضعیت سیاسی کشور مشاهده می کنیم، برگرفته از برجام است و برجام شروع کننده اتفاقاتی است که اگر جلوی آن گرفته نشود، کار به جای باریک خواهد رسید.

این فعال دانشجویی افزود: اتفاقاتی که پیرو برجام رخ می دهد، دغدغه هایی را برای جنبش دانشجویی ایجاد کرده است. با توجه به اتفاقات رخ داده ما به این نتیجه رسیدیم که باید جلوی نفوذ گرفته شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک کمیته دانشجویی با عنوان کمیته «توقف نفوذ» را ایجاد کنیم و از همین جا این کمیته دانشجویی اعلام موجودیت می کند.

وی ادامه داد: این کمیته با حضور اتحادیه های جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی و تشکل هایی مانند بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر، بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت، بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی، بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما و بسیج دانشجویی دانشگاه دانشکده هنر شکل گرفته است.

فتح الله زاده گفت: اولین برنامه ای را که کمیته نفوذ برگزار خواهد کرد، همایشی است با عنوان «خسارت محض» که یکشنبه آینده با تمرکز ویژه روی مسئله IPC و FITF برگزار خواهد شد.