اشتباهات مدیریتی وفنی دراستقلال/آبی ها نیاز به انقلاب فنی نداشتند

اشتباهات مدیریتی وفنی دراستقلال/آبی ها نیاز به انقلاب فنی نداشتند

سیب موز: اشتباهات مدیریتی وفنی دراستقلال/آبی ها نیاز به انقلاب فنی نداشتند

سیب موز به گزارش تهران پرس، استقلال بدون برد به دربی رسیده است، آنها از 15 امتیاز ممکن تنها 3 امتیاز گرفته اند که این موید ضعیف ترین استقلال در همه تاریخ تا هفته پنجم است. صدای اعتراض هوادار هم کم کم به گوش می رسد، همه از هم می پرسند که بر گرانترین تیم لیگ چه گذشته است و چگونه کار به اینجا رسیده که تیم منصوریان نمی تواند از پنج دیدار با تیم های نه چندان قدرتمند جدول حتی یک پیروزی ساده داشته باشد. اشکال ها را باید در دو بعد دنبال کرد.

بعد اول مدیریت

در بعد مدیریت محمود گودرزی می شود شخص اول همه تقصیر کارها تا اینجا. انتخاب مدیران توسط خود گودرزی که حتی به هیات مدیره منتخب خودش هم اجازه انتخاب مدیر را نمی دهد کار را به جایی رسانده که مدیران منتخب او برای استقلال تجربه باشگاه داری کلا نداشته اند. از افشارزاده بگیرید تا برسید به حسنی خو و البته افتخاری.

به گزارش سیب موز

به عنوان مثال آخرین اشتباه های استقلال در بعد مدیریتی انتخاب منصوریان به عنوان سرمربی بود و سپس انقلاب در استقلال در حالی که این تیم انقلابی لازم نداشت. آنها تیمی را دگرگون کردند که رسیده بود به فینال حذفی و البته تا روز آخر مدعی قهرمانی در لیگ برتر بود.

پرسش اولی که آقای افشارزاده و سپس افتخاری باید از خودشان می پرسیدند این بود که آیا استقلال انقلاب نیاز داشت؟ یا تقویت؟

پاسخ مسلما تقویت بود اما استقلال انقلاب را انتخاب کرد آن هم با هزینه های بسیار زیاد، در این شرایط باید گفت که اشتباه مدیران کاملا مشخص و معلوم است. آنها کاری کردند که اصلا نباید می کردند. شاید اگر کمیته فنی انتخاب شده بود آن کمیته فنی این مهم را به مدیران گوشزد می کرد و جلوی ماجرا جویی منصوریان را می گرفت.

بعد فنی

در بعد فنی پیگیری های خبرنگار مهر و گفتگو با کارشناسان و مراجعه به آمار بازی های این فصل استقلال نشان می دهد که این تیم در هر نیمه تنها 15 دقیقه توانسته خوب بازی کند و خوب فشار بیاورد این موضوع به خودی خود نشان از بدنسازی بد دارد اما پیش از ورود به بدنسازی خریدهای بد آمار استقلال را هم باید مد نظر قرار داد. استقلال امسال نام دارانی را خرید که سال گذشته آمار فوق العاده ای نداشتند در عوض بهترین های خودش را از دست داد. این تیم در قلب دفاع هم مشکلات ویژه ای دارد، همینطور در بخش بازیسازی.

استقلال می تواند بهتر باشد

با وجود همه این اشکالها منصوریان می تواند با اتخاذ تصمیم صحیح و دیدن واقعیت ها به طور کامل در دربی بهتر از این باشد که در پنج بازی قبلی بود اما برای این کار باید واقع گرا باشد و مربی اش درست ترین استراتژی بازی را انتخاب کند. این تیم اگر بخواهد با این روش ها مقابل پرسپولیس به میدان برود کارش ساخته است اما با دقت در جزئیات استقلال می تواند روز بهتری نسبت به این پنج بازی گذشته داشته باشد.

تهران پرس - مهر