سقوط اثرگذاری استقلال در تیم ملی/ از هفت ملی پوش فیکس تا صفر!

تیم فوتبال استقلال که به همراه پرسپولیس سازنده اسکلت تیم ملی ایران بود این روزها با وجود هزینه های بالایی که برای خرید بازیکن انجام داده اما در ترکیب اصلی تیم ملی مهره ثابتی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسلما مهمترین هدف و دست آورد باشگاه های فوتبال و هزینه کردهای سنگین  آن است که تیم ملی ایران در شرایط بهتری قرار بگیرد و بازیکن سازی در بهترین شرایط خودش باشد. نگاهی به تیم ملی ایران مقابل چین، نشان می دهد که استقلال سهمی در این تیم نداشته است و این موضوع جای پرسش باقی می گذارد.

به گزارش سیب موز استقلال طی سه سال اخیر در هر سه سال طبق اعلام سازمان لیگ، گران ترین تیم لیگ برتر بوده است. این گرانی تا آنجا جلو رفته که باشگاه استقلال و در راس آن افتخاری مدیر عامل این باشگاه مجبور به کسر حقوق بازیکنان شده است.

با این وجود اما استقلال هیچ سهمی در تیم ملی به صورت فیکس ندارد و این برای استقلال، که همیشه استخوان بندی تیم ملی را تشکیل داده است، جای تعجب باقی می گذارد به ویژه آنکه این روزها استقلال پر هزینه ترین تیم ایران هم بوده است.

سقوط اثرگذاری استقلال در تیم ملی/ از هفت ملی پوش فیکس تا صفر!

سیب موز: سقوط اثرگذاری استقلال در تیم ملی/ از هفت ملی پوش فیکس تا صفر!

اما چه اتفاقی رخ داده که این تیم در دوره قبلی جام جهانی در مقاطعی هفت ملی پوش در تیم ملی و بعضا شش بازیکن فیکس داشت و امروز حتی یک بازیکن هم در تیم ملی به صورت فیکس ندارد؟

در رقابت های مقدماتی دوره قبل جام جهانی استقلال میلاد میداوودی، مجتبی جباری، منتظری، صادقی، تیموریان، نکونام، بیک زاده، خسرو حیدری، رحمتی و غیره را به تناوب در تیم ملی ایران داشت امروز اما حتی یک بازیکن هم ندارد.

استقلال آن روزها در کنار این بازیکنان فرهاد مجیدی، ساموئل، جانوآریو، فریدون زندی  و ... را هم در حد تیم ملی داشت که هر کدام به دلایلی در تیم ملی ایران بازی نمی کردند اما اسباب قدرت استقلال بودند اما امروز هر چه با ذره بین در استقلال می گردیم حتی یک بازیکن در حد تیم ملی ایران چه خارجی و چه داخلی پیدا نمی کنیم.

بر استقلال چه گذشته است؟ آن روزها ناصر حجازی و منصور پورحیدری ناظر خریدهای استقلال بودند، یکی مدیر فنی بود و دیگری رئیس کمیته فنی باشگاه استقلال، امروز اما طی سه سال اخیر هر مربی آمده یک سری بازیکن خریده که در حد استقلال نبوده اند و یک سری را هم کنار گذاشته در حالی که می توانست مشکلات شخصی میان مربی و بازیکن را حل کند.

سقوط اثرگذاری استقلال در تیم ملی/ از هفت ملی پوش فیکس تا صفر! 2

در واقع استقلال نه در بعد مربی که در بخش فنی بالاتر از مربی دچار اشکال شده و انتخاب هایش آنقدر ضعیف شده که حتی یک ملی پوش هم در میان آنها وجود ندارد.

شاید باید به این باشگاه کمک کرد، استقلال یا پرسپولیس که ضعیف باشند، نتیجه همین می شود که امروز شده است. هم تیم ملی ضرر کرده و هم استقلال از دایره تاثیر گذاری خارج شده است. استقلال باید در این رابطه موثر تر باشد و با دقت بیشتری بازیکن جذب کند نه اینکه گران ترین بازیکنان بی تاثیر را بخرد و هم خودش از کورس خارج شود و هم تیم ملی از این بابت ضرر کند.