ذوالفقاری: مسئولان انتظامی کار را خوب مدیریت نکردند/ قلعه نویی به آرام شدن جو ورزشگاه کمک می کرد

سیب موز اتفاقات پایان بازی به هیچ وجه خوب نبودذوالفقاری: مسئولان انتظامی کار را خوب مدیریت نکردند/ قلعه نویی به آرام شدن جو ورزشگاه کمک می کرد

ذوالفقاری: مسئولان انتظامی کار را خوب مدیریت نکردند/ قلعه نویی به آرام شدن جو ور

سیب موز: ذوالفقاری: مسئولان انتظامی کار را خوب مدیریت نکردند/ قلعه نویی به آرام شدن جو ورزشگاه کمک می کرد سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: مسئولان انتظامی در پایان بازی کار را به خوبی مدیریت نکردند و مشکلات زیادی به وجود آمد.

ایوب ذوالفقاری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد تساوی بدون گل تراکتورسازی و پرسپولیس در هفته پنجم لیگ برتر گفت: بازی بسیار خوبی بود و دو تیم بسیار قوی و فیزیکی بازی می کردند. با توجه به اینکه تعطیلات لیگ به اتمام رسیده بود و بازیکنان مدتی به میدان نرفته بودند شرایط نسبت به قبل فرق کرد. در نهایت دو تیم به تساوی رضایت دادند و مسابقه برنده نداشت.

به گزارش سیب موز وی در مورد اینکه تراکتورسازی یکی دو موقعیت جدی داشت و یک بار هم توپ را به تیر دروازه زد خاطرنشان کرد: فوتبال همین است. ما در 5 دقیقه ابتدایی چند موقعیت خوب داشتیم و می توانستیم به گل برسیم. یکبار هم در نیمه اول توپ را به تیر دروازه حریف زدیم. تنها موقعیتی که پرسپولیس به دست آورد روی اشتباه بازیکن خودمان بود وگرنه آنها موقعیت صددرصد دیگری نداشتند.

سرپرست تراکتورسازی در مورد تعطیلات مداوم لیگ عنوان کرد: متاسفانه این مسئله همه تیم ها را اذیت کرده و این تعطیلات باعث می شود بازیکنان از شرایط مسابقه دور شوند و کیفیت لازم را نداشته باشند.

ذوالفقاری در مورد اتفاقاتی که در پایان مسابقه رخ داد خاطرنشان کرد: این مسئله را مسئولان انتظامی بازی باید مدیریت می کردند. به نظر من این اتفاق به خوبی مدیریت نشد. نمی دانم چه دلیلی دارد که همه در پایان بازی به وسط زمین می آیند. ماموران انتظامی وظیفه دارند این شرایط را به خوبی کنترل کنند. امیر قلعه نویی به رختکن رفت و وقتی با هم برای رفتن به نشست بیرون آمدیم دیدیم درها را بستند و نمی توانیم خارج شویم به همین خاطر در گوشه ای نشستیم و دیدیم که چه اتفاقاتی می افتد. نباید این اتفاقات در فوتبال رخ دهد. در جریان بازی و در پایان مسابقه کادر فنی و بازیکنان دو تیم با یکدیگر بسیار نزدیک و صمیمی بودند و هیچ کری بین آنها نبود اما نمی دانم چرا این مشکلات به وجود آمد.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر او مقصر این اتفاقات چه کسی است؟ گفت: متاسفانه مدیریت لازم صورت نگرفت. نیروهای انتظامی که در ورزشگاه مسئولیت برقراری نظم را در بازی داشتند باید شرایط را بهتر کنترل می کردند.

سرپرست تراکتورسازی در مورد درگیری که بین امیر قلعه نویی و یکی از مسئولان انتظامی بازی به وجود آمد تصریح کرد: یکی از سربازان به مسئول ارشدش اعلام کرد یک نفر به او توهین کرده است و نمی دانست چه شخصی این کار را کرده. به همین خاطر آنها وقتی این سمت آمدند با امیر قلعه نویی جر و بحث کردند در حالی که او هم از این اتفاقات ناراحت بود. هر زمانی در جریان بازی برخی از هواداران توهین می کردند یا بطری خالی به زمین می انداختند قلعه نویی از آنها می خواست کارشان را قطع کنند و حتی یکبار با یکی از هواداران هم به مشکل برخورد و از مسئولان خواست او را بیرون ببرند تا چنین رفتاری نکند. او خودش جو ورزشگاه را آرام می کرد. خود مسئولان انتظامی هم همین خواسته را اعضای تیم دارند تا به آرام کردن جو ورزشگاه کمک کنند.

وی در مورد اینکه آیا قبول دارد ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی مناسب برگزاری این بازی نیست عنوان کرد: صددرصد همینطور است اما ما چاره دیگری نداریم. اگر بخواهیم به اردبیل برویم چمن آنجا مصنوعی است نمی توان در این زمین ها فوتبال بازی کرد حتی من قبل از بازی به زنجان رفتم تا شرایط زمین آنجا را ببینم ولی زمینی در اطراف ما وجود ندارد که بازی را در آنجا برگزار کنیم و باید منتظر آماده شدن ورزشگاه یادگار امام باشیم.

ذوالفقاری در مورد درگیری که بین خبرنگاران و لیدرها به وجود آمد، تصریح کرد: من در جریان این اتفاق نیستم ولی دیدم درگیری به وجود آمد. وقتی برای گرفتن کارت اعضای تیم نزد ناظر بازی رفتم دیدم خبرنگاران در گوشه ای از چمن ورزشگاه ایستادند و یک نفر که کلاه طوسی به سر داشت به دنبال یکی از خدمات ورزشگاه که وظیفه رسیدگی به چمن را دارد می دود و می خواهد با او برخورد کند. این خدمه اعلام می کرد قصد دارد به چمن ها آب بدهد سپس مسئولان انتظامی ورزشگاه برای کنترل شرایط جلو آمدند و درگیری هایی به وجود آمد. لیدرها هم آنجا بودند و درگیری هایی صورت گرفت. هر دو طرف اشتباه کردند. چرا باید لیدرها و خبرنگاران در وسط زمین باشند که این مشکلات به وجود بیاید؟ مسئولان انتظامی نتوانستند فضا را مدیریت کنند.

وی در مورد قضاوت داور عنوان کرد: اشکان خورشیدی باید بازی را به درستی مدیریت می کرد. فراموش نکنید اتفاقاتی که دیروز افتاد به هیچ و جه خوب نبود اما در تهران هم همین مشکلات بود و دیدید که با نارنجک چند بار نیمکت ما را  هدف قرار دادند. داور در چند صحنه به بازیکنان پرسپولیس در حالی که مستحق دریافت کارت زرد بودند اخطاری نشان نداد. داور به درستی یکی دو کارت به بازیکنان ما داد اما چرا در جایی که بازیکنان پرسپولیس مستحق کارت بودند این اقدام را انجام نمی داد و هواداران اعتراض می کردند که شاید او به خاطر درپیش بودن دربی با پرسپولیسی ها مدارا می کند. در کل داوری بازی بسیار خوب بود اما در دو صحنبه بازیکنان پرسپولیس که مستحق دریافت کارت بودند داور با آنها مدارا کرد. همین مسئله جو را کمی برهم زد. به هر حال اتفاقاتی که رخ داد به هیچ وجه خوب نیست. باشگاه ها این همه هزینه می کنند تا فضای خوبی در جامعه ایجاد شود. همه باشگاه ها واژه فرهنگی را یدک می کشند اما این اتفاقات هم رخ می دهد. باید جایی جلوی این مشکلات گرفته شود.

ذوالفقاری افزود: اکنون ما باید بازی برگشت به تهران بیاییم و شاید آنها بخواهند تلافی کنند. این کارها باید به پایان برسد و فوتبال در فضایی آرام برگزار شود. شما دیدید اعضای دو تیم دیروز با هم مشکلی نداشتند و در فضایی آرام کار را دنبال می کردند اما برخی رفتارها که به دلیل عدم مدیریت خوب بازی بود باعث شد که اتفاقات خوبی رخ ندهد.

سرپرست تراکتورسازی در پایان در مورد دیدار مقابل ذوب آهن، عنوان کرد: هر دو تیم کارشان را در هفته پنجم با تساوی به پایان رساندند. باید تلاش کنیم تا در این مسابقه به پیروزی برسیم. متاسفانه دو بازی دیگر انجام دهیم باز هم لیگ تعطیل می شود. امیدوارم مسئولان فکری به حال باشگاه ها بکنند.

انتهای پیام/ا