تظاهرات ده ها هزار نفری در کاتالونیا برای استقلال از اسپانیا

تظاهرات ده  ها هزار نفری در کاتالونیا برای استقلال  از اسپانیا

سیب موز: تظاهرات ده ها هزار نفری در کاتالونیا برای استقلال از اسپانیا

ده ها هزار نفر از استقلال طلبان کاتالونیا فردا با برگزاری یک تظاهرات اعتراضی، درخواست خود مبنی بر تسریع در جدایی از اسپانیا را مطرح خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، ده ها هزار نفر از کاتالون ها فردا قرار است در تظاهراتی خواستار تسریع جدایی از اسپانیا و تشکیل دولت مستقل خود شوند.

به گزارش سیب موز به گزارش گاردین، پس از آنکه گروه های استقلال طلب اسپانیا موفق شدند در انتخابات پارلمانی محلی سال گذشته در کاتالونیا به اکثریت کرسی ها دست یابند، طرح استقلال از اسپانیا تا اواسط سال 2017 میلادی را به تصویب رساندند؛ اما تا کنون به دلیل اختلافات ایدئولوژیکی دچار تفرقه شده و لذا پیشرفت اندکی را در فرایند استقلال از اسپانیا به دست آوردند.

لازم به ذکر است، سال گذشته پارلمان منطقه کاتالونیا با 72 موافق در برابر 135 رأی با تصویب قطعنامه ای فرایند جدایی از اسپانیا را آغاز کرد. حامیان استقلال کاتالونیا از اسپانیا شکل گیری این روند را حدود 18 ماه پیش بینی می کردند.

این در حالیست؛ «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا در یک کنفرانس خبری از طرح شکواییه ای علیه قطعنامه استقلال کاتالونیا به دادگاه قانون اساسی اسپانیا خبر داده بود.