یک سبد هیجان همراه با شیرینی (1)

سیب موز: برای آنهایی که عاشق شیرینی جات هستند فصل و شب و روز فرقی نمی کند. فقط آن موقع که هوس خوردن دسر شیرینی یا شکلات می کنند باید به دست شان برسد وگرنه خلقشان تنگ می شود. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 81 مجله آشپزی مثبت: برای آنهایی که عاشق شیرینی جات هستند فصل و شب و روز فرقی نمی کند. فقط آن موقع که هوس خوردن دسر شیرینی یا شکلات می کنند باید به دست شان برسد وگرنه خلقشان تنگ می شود؛ بله. ما هم درست برای همین شمایی که این ویژگی را دارید یک پکیج هیجان انگیز در نظر گرفته ایم که داخل آن همه چیز هست؛ از دسرهای شکلاتی تا کیک ها و شیرینی های فصل و از همه مهم تر دستور تهیه ده فاج که شما را از خود بی خود می کند. کرم دو رنگ نارگیل و شکلات  مهشید امیری

مواد لازم:

2 پیمانه شیر 3 عدد زرده تخم مرغ 6 ق چ پودر ژلاتین 100 گرم خامه صبحانه 100 گرم بستنی وانیلی 2 /1 و 1 پیمانه  شکر 8 /1 ق چ وانیل 2 ق س پودر کاکائو 3 ق س پودر نارگیلانگور یاقوتی یا توت فرنگی جهت تزیین

یک سبد هیجان همراه با شیرینی (1)

سیب موز: یک سبد هیجان همراه با شیرینی (1)

روش تهیه:  1. شیر، شکر و بستنی را روی حرارت بگذارید تا بجوشد و شکر حل شود. بعد از روی حرارت بردارید.سپس زرده های تخم مرغ و وانیل را با همزن بزنید تا یکدست و سبک شود. بعد زرده را به مخلوط شیر اضافه کرده، روی حرارت قرار دهید و دوباره 5 دقیقه آن را هم بزنید. پودر ژلاتین را با 4/1 پیمانه آب مخلوط کرده و روی حرارت غیرمستقیم ( بن ماری) بگذارید تا یک دست شود.

ژلاتین حل شده را به مخلوط شیر که از روی حرارت برداشته اید افزوده، خامه و پودر نارگیل را هم اضافه کنید.

به گزارش سیب موز: 2. مواد را دو قسمت تقسیم کنید. به یک قسمت پودرکاکائو بزنید و نگه دارید اما لایه سفید را درون قالب ریخته و به مدت 15 تا 30 دقیقه - بسته به نوع فریزر - در فریزر بگذارید تا ببندد ولی یخ نزند. سپس لایه شکلاتی را روی آن بریزید و در یخچال  به مدت  8 ساعت بگذارید تا کاملا بسته شود. قالب دسر را داخل آب گرم بزنید و در ظرف مورد نظر برگردانید و با انگور یاقوتی یا توت فرنگی وسط آن را تزیین کنید.   موس  آلبالو+پانا کوتا  معصومه  افرازه

مواد لازم:

250 گرم پوره آالبالویا پوره انگور  2 ق س پودر ژلاتین 2 ق س آب کرم 300 گرم شکر 100 گرم آب 3 عدد سفیده تخم مرغ  مواد پاناکوتا:

1 ق س ژلاتین 200 گرم خامه 100 گرم شیر 75 گرم شکر 2 /1  ق چ وانیل 2 ق س آب سرد

یک سبد هیجان همراه با شیرینی (1) 2

روش تهیه موس

1. ابتدا ژلاتین را  در آب گرم حل  کرده،  به آن پوره میوه اضافه کنید. در ظرفی دیگر شکر و آب را مخلوط کنید ، روی حرارت قرار دهید و زمانی که شکر ذوب شد آن را از روی حرارت بردارید.

2. حالا سفیده ها را با همزن بزنید. پس از یک دقیقه شکر ذوب شده را کم کم به صورت نخی به سفیده های زده شده اضافه کنید و همچنان هم بزنید تا مواد کاملا ترکیب شوند. سپس مخلوط پوره میوه - انگور یا آلبالو- و ژلاتین را اضافه کنید و فقط در حد مخلوط کردن هم بزنید. موس آماده شده را به مدت  1 تا 2 ساعت در یخچال قرار دهید.

روش تهیه پاناکوتا

1.  ژلاتین را در آب سرد بریزید و 5 دقیقه زمان دهیدتا حل شود. سپس شیر، شکر و خامه را با هم مخلوط و روی حرارت قرار دهید.

2. زمانی که مایه به جوش آمد  و شکر حل شد آن را از روی حرارت بردارید. پس از اینکه مایه کمی از حرارت افتاد ابتدا ژلاتین  و بعد وانیل را به آن اضافه کرده، مخلوط کنید و به مدت 1 ساعت در یخچال بگذارید.   روش تهیه موس چند طبقه 1. ابتدا طبق دستور یکی از موس ها را با طعم دلخواه درست کنید، در قالب مورد نظر بریزید و بعد قالب را در یخچال قرار دهید. بعد از اینکه موس خودش را گرفت- بهتر است روی آن کمی چسبنده باشد- مایه پاناکوتا را که درست کرده اید روی آن بریزید و دوباره قالب را در یخچال قرار دهید.

2. وقتی مایه پاتاکوتا  سفت شد موس آخر را روی آن بریزید و سپس قالب را در یخچال بگذارید. حالا پس از 3 تا 4 ساعت قالب را از یخچال درآورید و بنا به سلیقه خود روی آن را با خامه و میوه تزیین کنید.

دسر شکلات و نعنا  مهشید امیری

مواد لازم:

100 گرم بیسکویت پودر شده 220 گرم شکلات تخته ای تلخ 2 ق س پودر کاکائو 1 عدد سفیده تخم مرغ 150 گرم خامه صبحانه 2 قطره اسانس نعنا اسپری طلایی به میزان دلخواه 5 ق س بادام زمینی پودر شده

یک سبد هیجان همراه با شیرینی (1) 3

روش تهیه:  1. ابتدا سفیده تخم مرغ را با همزن بزنید تا کاملا پوک و سبک شود. حالا شکلات تخته ای، خامه و پودر کاکائو  را روی حرارت غیر مستقیم بگذارید تا ذوب شود. سپس اسانس نعنا را به شکلات اضافه کنید.

2. بیسکویت را پودر شده را با سفیده تخم مرغ فرم گرفته مخلوط کنید. سپس آن را همراه بادام زمینی پودر شده به مخلوط شکلات اضافه کرده، مخلوط کنید. در نهایت مواد آماده شده را داخل قالب های شکلاتی بریزید و به مدت 24 ساعت در یخچال بگذارید تا بسته شود. سپس آن را از قالب خارج کنید و به آن اسپری طلایی بزنید یا با قلم مو و رنگ پودری طلایی برس بزنید و تزیین کنید.   چاکلت بری بلژیکی  مواد لازم:

400 گرم شکلات تخته ای تلخ 100 گرم شکلات نوتلا 2 ق س فندق تست و خرد شده 100 گرم پنیرخامه ای شاتوت یا تمشک به میزان لازم 50 گرم کرمفیل وانیل 1 قطره اسانس شکلات خمیر فوندانت،ورق طلایی خوراکی  و  ویفر فندقی خرد شده به میزان لازم

یک سبد هیجان همراه با شیرینی (1) 4

روش تهیه:  1. ابتدا  200 گرم از شکلات تخته ای تلخ را به روش بن ماری  ذوب کنید. سپس آن را  داخل قالب های سیلیکونی نیمه دایره بریزید؛ طوری که فقط دیواره ها و کف قالب را بپوشاند. حالا آن را در فریزر قرار دهید تا بسته شود. سپس باقیمانده شکلات تخته ای را به روش بن ماری ذوب کنید.

2. پنیر خامه ای،  نوتلا و کرمفیل را با همزن بزنید تا یک دست شود و  اسانس را به آن اضافه کنید. حالا شکلات  آب شده و پنیر را با هم مخلوط کنید.

3. قالب را از فریزر خارج کنید. ابتدا یک قاشق از ویفر خرد شده، بعد شا توت یا تمشک و بعد فندق خرد شده را  داخل قالب بریزید و بقیه قالب را  با مخلوط شکلات و پنیر پر کنید. در این مرحله قالب را در فریزر به مدت 3 ساعت بگذارید.  سپس آن را از فریزر خارج کرده، از قالب بیرون آورید و با خمیر فوندانت و ورق طلایی تزیین کنید و در ظرف دلخواه بچینید. ادامه دارد...