رونمایی از استقلال جدید مقابل یک استقلالی قدیمی

رونمایی از استقلال جدید مقابل یک استقلالی قدیمی

سیب موز: رونمایی از استقلال جدید مقابل یک استقلالی قدیمی

سیب موز فوتبال ایران > لیگ برتر - چهار هفته ابتدایی برای استقلال چندان خوشایند نبود چون این تیم پرامید با نقل و انتقالات پرسرو صدا و سرمربی جدید و محبوب خود اصلاً انتظارات را برآورده نکرد تا با ایستادن در جایگاه پانزدهم جدول رده بندی به تعطیلات برود.

به گزارش خبرورزشی، در واکنش به شروع ضعیف استقلال و دور شدن از جمع مدعیان، منصوریان مدعی شد بعد از تعطیلات، تیمی متفاوت به میدان خواهد فرستاد، تیمی که هم فوتبال زیبایی به نمایش بگذارد و هم در بحث نتیجه گیری کاملاً متفاوت از هفته های ابتدایی باشد. در این بین سرمربی استقلال تا آخرین روز نقل وانتقالات هم پیگیر خریدهای جدید بود تا نقاط ضعف تیمش را به حداقل برساند که اوج خریدهای این مربی، آبی پوش کردن لئوناردو پادوانی برزیلی بود. حالا در آستانه جدال حساس با ماشین سازی، علی منصوریان امیدوار به پلان های جدید تاکتیکی با چیدمان های مختلف است بلکه از ورود به بحرانی جدی در آستانه دربی جلوگیری کند.

به گزارش سیب موز خط دفاع کاملاً خارجی

با اضافه شدن لئوناردو پادوانی نگرانی هایی رقم خورده بود مبنی بر اینکه مدافع برزیلی با توجه به یک سال دور بودن از شرایط بازی هنوز آمادگی لازم برای بازی ندارد اما خرید جدید استقلال تنها بعد از چند جلسه تمرین گروهی به گونه ای عمل کرد که منصوریان و دستیارانش روی استفاده از او در بازی فردا به جمع بندی نهایی رسیدند. با اضافه شدن پادوانی، سرمربی استقلال ایده های مختلفی برای چیدمان خط دفاع خود روی کاغذ داشت اما در بین تمام این ایده ها در نهایت تصمیم گرفت تا با دل بستن به همان دفاع چهار نفره برای اولین بار در تاریخ باشگاه از مثلث خارجی هایش در ترکیب اولیه سود ببرد به نحوی که مرکز دفاع را پادوانی و رابسون برزیلی تشکیل دهند و مکویان با تغییر پست به دفاع چپ برود درست مثل بازی با استقلال خوزستان در اهواز. یکی از مربیان استقلال با تأیید این موضوع گفت: «مکویان در بازی دوستانه ارمنستان و جمهوری چک در پراگ هم دفاع چپ بازی کرد و نشان داد از توانایی های لازم در این پست برخوردار است.»

وریا یا خسرو ؛ مدافع راست کیست؟

منصوریان خیلی روی خرید وریا غفوری برای تشکیل زوجی مرگبار در کنار خسرو حیدری در جناح راست حساب باز کرده بود اما عملکرد این مدافع ملی پوش در چهار بازی ابتدایی به قدری ناامید کننده بود که حالا خبر می رسد در سونامی مد نظر سرمربی استقلال هیچ بعید نیست وریا نیمکت نشین شود و خسرو یک گام عقب آمده و در پست تخصصی خود یعنی دفاع راست به میدان برود. در این بین درخشش هافبک های جوان استقلال در تعطیلات لیگ هم منصوریان را بیشتر روی این تصمیم خود مصر کرده است از همین رو هیچ بعید نیست مقابل ماشین سازی، حیدری دفاع راست شود و وریا غفوری نیمکت نشین.

هافبک های جوان تهدیدی برای امید و بختیار

وقتی یک تیم ایراد داشته باشد قطعاً ضعف هایش روی عملکرد سایر بازیکنان هم تأثیر گذار خواهد بود. این واکنش منصوریان به دلیل افت بازیکنی همچون بختیار رحمانی و امید ابراهیمی در چهار هفته ابتدایی بود از همین رو برخی نزدیکان به استقلال مدعی هستند احتمال نیمکت نشین شدن ستاره های میلیاردی تیم وجود دارد چون سایر بازیکنان جوان در بازی های دوستانه به قدری خوب بازی کردند که هیچ بعید نیست در ترکیب اصلی به میدان بروند از جمله فرشید باقری و فرشید اسماعیلی. مربی استقلال در تأیید این تصمیم کادر فنی افزود: «به هر حال وقتی بازیکنی به تیمی بزرگ همچون استقلال می آید به زمان نیاز دارد تا با جو تیم کنار بیاید. این ماجرا برای بختیار رحمانی هم تکرار شد به خصوص که صاحب پیراهن شماره 7 استقلال هم شد و این انتظارات را از او بالا برد. البته در روزهای گذشته بختیار شرایط خیلی خوبی پیدا کرده اما آمادگی سایر جوانان می تواند تهدیدی برای جایگاه بختیار و حتی امید ابراهیمی باشد که به تازگی از اردوی تیم ملی بازگشته است.»

کاوه و قربانی همچنان زوج خط حمله

تنها پستی که منصوریان همچنان روی استفاده از آن تأکید دارد خط حمله است که زوج کاوه رضایی و علی قربانی را به عنوان گزینه های اصلی حضور در ترکیب 11 نفره در اختیار دارد. کاوه با وجود اینکه در چهار بازی ابتدایی نتوانست گره گشای مشکلات گلزنی تیم باشد اما در تمرینات و بازی های تدارکاتی همچنان یکی از دونده ترین و جنگنده ترین بازیکنان تیم در خط حمله بود تا در کنار علی قربانی که نشان داده مهاجمی فرصت طلب است زوج خط حمله استقلال باشند. در این بین آرش افشین که با سر و صدای فراوانی به استقلال پیوست همچنان دور از شرایط مطلوب تنها باید به نیمکت نشینی هایش ادامه بدهد بلکه فرصتی برای عرض اندام پیدا کند.