عصرانه خوشمزه با «مافین سیب و آناناس»

سیب موز: مافین نوعی کیک خوشمزه است که سریع آماده می شود و برای عصرانه بسیار مناسب است. مافین در طعم های مختلف درست می شود. در این مطلب مافین سیب و آناناس را به شما آموزش داده ایم. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 19 وب سایت شور و شیرین: مافین نوعی کیک خوشمزه است که سریع آماده می شود و برای عصرانه بسیار مناسب است. مافین در طعم های مختلف درست می شود. در این مطلب مافین سیب و آناناس را به شما آموزش داده ایم.

مواد لازم:

سیب پوست گرفته و خردکرده 400 گرمآرد 300 گرمبیکینگ پودر 2 قاشق چایخوریدارچین 2 قاشق چایخورینمک یک چهارم قاشق چایخوریشکر قهوه ای 125 گرمشیر 350 میلی لیترتخم مرغ 2 عددوانیلین یک چهارم قاشق چایخوریکره آبکرده و سردشده 150 گرمگردوبرشته و خردکرده 60 گرمآناناس خردکرده 100 گرم

عصرانه خوشمزه با «مافین سیب و آناناس»

سیب موز: عصرانه خوشمزه با «مافین سیب و آناناس»

طرز تهیه:

به گزارش سیب موز: 1-فر(تاون) را با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کنید و قالب 12 تائی مافین را با کپسول های کاغذی بپوشانید. آن گاه سیب را با قدری آب بپزید و بگذارید خنک شود.

2-سپس آرد، بیکینگ پودر، دارچین و نمک را با هم مخلوط و الک کنید، شکر را بیفزائید و در مرکز آن،حفره ای ایجاد نمائید. حالا شیر، تخم مرغ ها و وانیلین را با مفتول سیمی بزنید و کره را اضافه کنید.

3- اکنون مایه فراهم کرده را درون حفره مواد خشک بریزید و با قاشق فلزی مخلوط سازید. بعد گردو، آناناس و سیب را بیفزائید و فقط در حد مخلوط شدن هم بزنید.

4-اینک مایه را درون کپسول ها بریزید و به مدت تقریبی 20-25 دقیقه در فر بپزید. همین که مافین ها خنک شدند، رویشان را با کرم گاناش و دراژه های بادامی تزئین کنید و برای پذیرائی، در دیس زیبائی بچینید.

5-سپس 30 گرم کره به کرم اضافه نمائید و آن را از روی حرارت بردارید. حالا بگذارید کرم کاملاً خنک شود. اکنون آماده مصرف است.

یادآوری:

1-برای تهیه کرم گاناش، 100 گرم خامه را در ظرف مناسبی بریزید و روی اجاق بگذارید تا گرم شود. آن گاه 200 گرم شکلات سیاه خردکرده را به خامه بیفزائید و مخلوط کنید.

2-از هم زدن زیاد مایه مافین خودداری کنید. زیرا موجب سفت شدن آن می شود.4-اینک مایه را درون کپسول ها بریزید و به مدت تقریبی 20-25 دقیقه در فر بپزید. همین که مافین ها خنک شدند، رویشان را با کرم گاناش و دراژه های بادامی تزئین کنید و برای پذیرائی، در دیس زیبائی بچینید.